Latarka czołowa, ale taka wypasiona

Started by Marciano87, 2020-12-15, 11:06:34

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Marciano87

2020-12-15, 11:06:34 Last Edit: 2020-12-21, 07:31:21 by Marciano87
Witajcie wszyscy, pomyślałem, że może o zapytam Was o czołówki. Lubię chadzać po różnych miejscach, takie trochę "urban exploration" oraz często jeżdżę na biwaki, stąd przydałby mi się latarka czołowa. Nie chcę jednak kupować jakiegoś badziewia, który po 2 godzinach będzie dawać światło gorsze niż w mojej lodówce ;D. Chciałbym. aby światło było mocne, miało daleki zasięg, długo trzymało baterię, oczywiście z umiarem, taka latarka czołowa powinna być wygodna w noszeniu. Macie coś do polecenia, bo przeglądałem już masę różnych blogów czy rankingów jak np. https://rankingi.net/sport-rekreacja/latarki-czolowe/ i martwi mnie, że jak tak dalej pójdzie to będę musiał wydać więcej niż za OC do auta, eh

Chcę wydać tak do 300 zł maks. Chociaż trochę się martwię, że dobre światło i wytrzymała bateria = ciężkie i niewygodne.
Najważniejsza w życiu człowieka jest wolność – bez względu na to, czy jesteś z kimś, czy sam.

rafalklis

Skilhunt H04. Są wersje z wbudowaną ładowarką. Do tego 1 lub dwa porządne akumulatory 18650. Optyka TIR - światło szerokie, odpowiednie do spacerowania i biwakowania. Optyka reflektor - większy zasięg, niewygodne na krótki dystans.

Ja mam obecnie wersje Skilhunt H04 TIR cool white. Znajomi mają Skilhunt H03 TIR cool white oraz Skilhunt H03R cool white.

michaex

@rafalklis, optyka TIR służy skupieniu światła, a reflektor daje szerszą wiązkę, czy każdy producent nazywa to po swojemu? :)

rafalklis

Odwrotnie.
Optyka TIR przypomina plaster miodu i ma rozpraszać światło.
Reflektor ma skupić światło i poprawić zasięg.

michaex

Pisałem na podstawie doświadczeń z Surefire, gdzie TIR to właśnie skupione światło.

Tak jak tutaj:

Ale może co producent to inne zastosowanie skrótu.

rafalklis

Tutaj to raczej jest rodzaj soczewki skupiającej.

michaex

Ciekawe,  że nazwa się tak samo :)

Dzięki za nową informację!

Krul-Mateusz

TIR (Total Internal Reflection) jest to po prostu typ soczewki. Soczewki TIR w przeciwieństwie do klasycznych soczewek asferycznych kierują całe wyemitowane przez diodę światło bez wiekszych strat, a to za sprawą specjalnej konstrukcji otaczającej diodę. TIRy mogą być różne - od skupiających światło do rozpraszających.
"Mieć rację godzinę wcześniej niż inni: przez godzinę być uważanym za element aspołeczny." ~Antoine de Rivarol