Recenzja latarki Armytek Wizard C2 PRO v4

Started by Krul-Mateusz, 2020-12-07, 00:35:00

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

marbedo

Biorę to co zamieściłeś  ;D

Zrozumiałem, że to parametry bez chłodzenia. No ale fajnie to rozpisałeś i podparłeś wykresami więc wychodzi na to że:

MAX:
1. V3 najefektywniejsza w turbo 1 ok 800lm przez 10minut
2. V4 najefektywniejsza w turbo 1 ok 800lm przez 35minut

Optymalnie:
1. V3 Turbo 1, Turbo 2 w granicach 500-600lm ok 2.20min
2. V4 Turbo 1, 800lm==>600lm ok 1godziny*
*V4 mamy tylko wykresy dla Turbo1 i czas trwania testu 1 godzinę.

Oczywiście wszystko bez chłodzenia, bo przecież nie będę worka lodu trzymał na głowie aby wydłużyć czas pracy latarki.

Jeżeli pojawi się wykres dla V4 w dłuższym czasie testowania to można będzie ostatecznie podsumować tych dwóch zawodników chociaż już wygląda na to, że V4 jest o ok 25 minut lepsza.

sałron

Krul-Mateusz obiecał, więc czekamy na dalszy ciąg wykresu dla Turbo 1 bez chłodzenia.
Nadmiar światła umniejsza istnienie.   [Czesław Miłosz]

tomking

To skoro czekamy i jest szansa na mały "koncert życzeń" to ja poproszę o delikatne porównanie z Armytek Wizard Pro NICHIA. W końcu ta sama cena obecnie, a inne podejście do Wizarda.
Rzeczą ważniejszą od wiedzy jest wyobraźnia.

Pielgrzym

Chłodzeni wodą, temperatura pokojowa... znajdzie się gdzieś wykres z pracy w temp +5° / - 5° ?
Noce w zimie długie i taki wykres bardziej by się przydał ;)

Krul-Mateusz

2020-12-21, 23:34:09 #19 Last Edit: 2020-12-22, 00:24:05 by Krul-Mateusz
Quote from: sałron on 2020-12-15, 14:40:15
Krul-Mateusz obiecał, więc czekamy na dalszy ciąg wykresu dla Turbo 1 bez chłodzenia.

Voilà!

22*C w pokoju, 3.12V na ogniwie w momencie zakończenia pomiaru.

Porównując mój wykres z wykresem Maukki widać ładnie przewagę XHP50.2 nad 50.
V3 dropi z 800lm do 500lm po 10min. V4 dropi z 800lm do 600lm po 15min.
V3 ciągnie do 2h20min, V4 ciągnie do 2h27min - chociaż to już kwestia zasilania.

"Mieć rację godzinę wcześniej niż inni: przez godzinę być uważanym za element aspołeczny." ~Antoine de Rivarol

sałron

To w takim razie wcześniej chyba był błąd w opisie wykresu... ;)

Wydaje mi się, że to co teraz jest fioletową linią, czyli "Turbo 1 fan cooled", wcześniej nazywało się "Turbo 1 room temperature".
I dlatego też wcześniej napisałem:
V4 (wg. wykresu w tym temacie) bez chłodzenia z 800lm robi pierwszy stepdown po 34 minutach i dalej płasko 600lm...
Nadmiar światła umniejsza istnienie.   [Czesław Miłosz]

Krul-Mateusz

Quote from: sałron on 2020-12-22, 03:10:19
To w takim razie wcześniej chyba był błąd w opisie wykresu... ;)

Wydaje mi się, że to co teraz jest fioletową linią, czyli "Turbo 1 fan cooled", wcześniej nazywało się "Turbo 1 room temperature".
I dlatego też wcześniej napisałem:
V4 (wg. wykresu w tym temacie) bez chłodzenia z 800lm robi pierwszy stepdown po 34 minutach i dalej płasko 600lm...

Możliwe, że eksperymentowałem wtedy z nawiewem... ;) kilkukrotnie próbując podłączyć turbinę od drukarki 3D. Oniosłem jednak wrażenie, że ta gdy już działała - dmuchała tak, jakby jej w ogóle nie było. Dlategoteż zdecydowałem się opisać wcześniej wykres w taki, a nie inny sposób.

Wykonanie drugiego pomiaru uświadomiło mi, że ten prowizoryczny nawiew jednak coś dawał, dlatego też musiały nastąpić pewne zmiany na wykresie głównym.
"Mieć rację godzinę wcześniej niż inni: przez godzinę być uważanym za element aspołeczny." ~Antoine de Rivarol

Krul-Mateusz

Aktualizacja

Krótki opis nowego Wizarda PRO v4 przekształciłem w pełnoprawną recenzję jakie to mam w zwyczaju pisać.