Jak wydłubać driverek ??

Started by Grzesss, 2007-08-24, 16:06:56

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Grzesss

Witam.
Właśnie padła mi chinska latarka z DX o nazwie KU2.
Dioda przepalona, wlutowanie drugiej nic nie daje wiec pewnie driver.
Od dluzszego czasu probuje go wyjac z obudowy ale wyglada na to ze jest jakos przyklejony, podwaznie powoduje rozwarstwianie plytki.
Postanowilem zapytac tutaj zanim strace do konca cierpliwosc  >:(  i po prostu go zniszcze...
Jest jakas metoda na jego wyjecie?? 
Aktualnie wyglada to tak:

Mel

Quote from: Grzesss on 2007-08-24, 16:06:56
Witam.
Właśnie padła mi chinska latarka z DX o nazwie KU2.
Dioda przepalona, wlutowanie drugiej nic nie daje wiec pewnie driver.
Od dluzszego czasu probuje go wyjac z obudowy ale wyglada na to ze jest jakos przyklejony, podwaznie powoduje rozwarstwianie plytki.
Postanowilem zapytac tutaj zanim strace do konca cierpliwosc  >:(  i po prostu go zniszcze...
Jest jakas metoda na jego wyjecie?? 

1. Wsadź do imadła, najlepiej w drewniane szczęki. Część z driverkiem musi duużo wystawać.
2. Podgrzej srebrny cylinderek delikatnie dookoła zapalniczką sztormową (taka co daje płomień pod ciśnieniem), aż stopi się cyna.
3. Pociągnij za sprężynkę. Wcześniej odlutuj kabelki od diody.

Nie obawiaj się przegrzania. Tam w środku nic nie styka się z radiatorem, no i producent lutując to ustrojstwo, też je musiał nagrzać.

-- M.

Grzesss

Tak sprobuje zrobic bo mechanicznie nie daje sie wyciagnac, jak sie stopi/spali to trudno.
Ja sam myslalem o nagrzewaniu w plomieniu kuchenki gazowej - tak lutowalem diody do plytek;)
Zdam relacje z efektow

Mel

Quote from: Grzesss on 2007-08-24, 16:59:21
Ja sam myslalem o nagrzewaniu w plomieniu kuchenki gazowej - tak lutowalem diody do plytek;)

:o :o :o

-- M.

Grzesss

Tak tak,  na palnik kladlem aluminiową blache , czekalem az sie rozgrzeje , potem na to plytke z cyną i po chwili dociskałem diode - niezawodna metoda hehe.

Ps sukces!! , wyjalem plytke, cyny raczej nie bylo ale duzo jakiegos kleju lepkiego. Moje niefachowe oko mowi mi ze ten ukladzik wyglada na calkiem niezly - wyglada na bardziej zlozony niz te sprzedawane na DX.