czołówka + dużo wymagań

Started by Segate, 2020-12-02, 18:35:10

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Segate

Może nawet za dużo, bo żadnej sobie znaleźć nie umiem. Więc może Wy coś doradzicie:

- czołówka
- ładowana USB
- minimum 120lm
- minimum 7h w trybie minimum 120lm
- jak najmniej trybów (optymalnie 1- 100%, 2 - 50% i tyle)
- regulacja głowicy góra/dół
- szerokie pole "widzenia" strumienia światła
- łatwo obsługiwalna w rękawiczkach

cena nie ma w sumie znaczenia, ale wiadomo im mniej tym lepiej. Jeśli w 200zł jest coś zbliżonego wymaganiom, to warto się nad tym zastanowić. Jednak warunek minimum 120lm, no powiedzmy nawet 100lm, przy minimum 7h praktycznie ciągłej pracy i ładowanie usb jest nie do negocjacji.

Pozdrawiam wszystkich.

1984

Quote from: Segate on 2020-12-02, 18:35:10
- regulacja głowicy góra/dół

Czołem, chodzi ci o takie coś jak w latarkach warsztatowych?
Wolność, Równość, Braterstwo

"Na­leżenie do mniej­szości, na­wet jed­nooso­bowej, nie czy­ni ni­kogo sza­leńcem. Is­tnieje praw­da i is­tnieje fałsz, lecz dopóki ktoś upiera się przy praw­dzie, na­wet wbrew całemu światu, po­zos­ta­je nor­malny. Nor­malnosć nie jest kwes­tią statystyki. "

rafalklis

Skilhunt H04 RC z optyką plaster miodu, Armytek Wizard ładowalny z optyką plaster miodu, Petzl Nao po konfiguracji z komputera.

Segate

Quote from: 1984 on 2020-12-02, 22:45:55
Czołem, chodzi ci o takie coś jak w latarkach warsztatowych?
No właśnie tak żeby móc sobie poświecić na ręce na przykład, do tego typu prac.

Quote from: rafalklis on 2020-12-03, 10:20:23
Skilhunt H04 RC z optyką plaster miodu, Armytek Wizard ładowalny z optyką plaster miodu, Petzl Nao po konfiguracji z komputera.
Skilhunt H04 RC i Armytek Wizard wyglądają podobnie, ale Skilhunt wydaje się bardziej atrakcyjny jeśli chodzi o czas pracy. Jednak nie widzę żadnego polskiego dystrybutora tych latarek. Jedynie znane portale aukcyjne. Możliwości konfiguracji i wyboru trybów wydają się sensowne po ich opanowaniu. Natomiast Petzl Nao wydaje się być zbyt wybajerzony jak dla mnie.
Czym jest optyka plaster miodu? Na różnych stronach związanych z tymi latarkami spotykam się głównie z określeniami takimi jak: optyka TIR,lub wersje z dyfuzorem.

Dominik

Czasy pracy Skilhunta nie są dłuższe niż dwóch pozostałych i jest to "chińczyk" pełną gębą, ale wynagradza to cena. Ja coś się psuje kupujesz następnego.

rafalklis

Optyka TIR przypomina plaster miodu. Jest odpowiednia do spacerowania i pracy. Daje szerokie, miękkie światło. Skilhunt jet mniejszy i lżejszy od Armyteka.

1984

Quote from: Segate on 2020-12-03, 17:06:28
... Jednak nie widzę żadnego polskiego dystrybutora tych latarek. Jedynie znane portale aukcyjne..

https://armytek.com.pl/pl/searchquery/Wizard/1/phot/5?url=Wizard

Sklep godny polecenia. Może da się kupić taniej ale tu masz 100% pewności, kiedyś był rabat dla forowiczów.

"Na­leżenie do mniej­szości, na­wet jed­nooso­bowej, nie czy­ni ni­kogo sza­leńcem. Is­tnieje praw­da i is­tnieje fałsz, lecz dopóki ktoś upiera się przy praw­dzie, na­wet wbrew całemu światu, po­zos­ta­je nor­malny. Nor­malnosć nie jest kwes­tią statystyki. "

Segate

Quote from: Dominik on 2020-12-04, 07:22:22
Czasy pracy Skilhunta nie są dłuższe niż dwóch pozostałych i jest to "chińczyk" pełną gębą, ale wynagradza to cena. Ja coś się psuje kupujesz następnego.
Faktycznie. Chociaż niby jakaś gwarancja od producenta jest...
Quote from: rafalklis on 2020-12-04, 07:37:29
Optyka TIR przypomina plaster miodu. Jest odpowiednia do spacerowania i pracy. Daje szerokie, miękkie światło. Skilhunt jet mniejszy i lżejszy od Armyteka.
Dziękuję za wyjaśnienie!
Quote from: 1984 on 2020-12-04, 14:14:00
https://armytek.com.pl/pl/searchquery/Wizard/1/phot/5?url=Wizard

Sklep godny polecenia. Może da się kupić taniej ale tu masz 100% pewności, kiedyś był rabat dla forowiczów.
Chodziło mi akurat o brak dostępności skillhunta  ;D

1984

Jak chcesz kupować w PL skillhunta, to lepiej dołóż do wizarda.
U Chińczyka skillhunty były kiedyś po niecałe 90 PLN.

Segate

Dzięki za porady. A powiedzcie czy latarki pokroju wizard oraz skilhunt posiadają jakieś zabezpieczenie przed przegrzaniem? Ile mogą pracować bez przerwy?

rafalklis

Tak, mają one ograniczniki temperatury. Mogą pracować bez przerwy na każdym z trybów. Należy tylko wymieniać ogniwa.