Piwniczno-domowy szperacz dla Matuli (60+)

Started by paqer, 2020-08-15, 11:22:11

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

paqer

Hej :)

Poszukuję latarki dla swojej matuli (60+), jako domowo-piwniczny szperacz. Ojcu, do tego celu, kupiłem 2 lata temu zanflare F2 z gearbest i sobie chwali. Obecnie widzę, że ta F2 jest już niedostępna, a gdyby była, to pewnie ją bym zakupił i dla matuli.

Sam od prawie 10 lat używam fenixa ld 10 i ld 20. Widzę, że jest jeszcze fenix e20. Pytanie, czy byłyby jeszcze jakieś inne propozycje?

Generalnie, najlepiej żeby latarka miała tylko jeden tryb świecący (jeśli w ogóle taka jest; gubi się kobieta w tych trybach), była na 2x aa i miała obudowę z aluminium. Nie chciałbym jakiś plasticzanych marketowców, bo kilka takich już ‘zużyła’.

150zł max.

Dzięki z góry za propozycje :)
Fenix ld10 R5, fenix ld20 R5

sp5it

Szperacz do piwnicy raczej słabo się nadaje, chyba, że masz tam katakumby kilkadziesiąt metrów długie.
Jeśli koniecznie 2xAA to NITECORE MT22A ale osobiście celowałbym w coś na li-ion i ładowaniem USB
Surefire U2 MC-E, Armytek Predator PRO 2.5, K40M@7A, Zebralight SC600W MK3 HI

cat

Jakby co mam na zbyciu nieużywaną Zanflare F2. Może pudełko trochę nadszarpnięte:)

paqer

Quote from: sp5it on 2020-08-15, 21:57:20
Szperacz do piwnicy raczej słabo się nadaje, chyba, że masz tam katakumby kilkadziesiąt metrów długie.
Jeśli koniecznie 2xAA to NITECORE MT22A ale osobiście celowałbym w coś na li-ion i ładowaniem USB

W przypadku matuli bardziej chodzi, żeby odróżnić 'słoiki od słoików', tj. co jest w środku :) i takie tam podobne.

Dzięki za porady, wybór padnie jednak na Zanflare F2, widzę na olx ostały się jakieś sztuki.. :)

Pozdrawiam

sałron

paqer,

Może pora najwyższa zaopatrzyć rodzinę w czołówki?
Latarka do użytku domowego to skrajnie niewygodny sprzęt, zwłaszcza w piwnicy "przy słoikach"... ;)
Nadmiar światła umniejsza istnienie.   [Czesław Miłosz]

1984

Do piwnicy tylko czołówka - obie ręce są wtedy wolne.
Wolność, Równość, Braterstwo

"Na­leżenie do mniej­szości, na­wet jed­nooso­bowej, nie czy­ni ni­kogo sza­leńcem. Is­tnieje praw­da i is­tnieje fałsz, lecz dopóki ktoś upiera się przy praw­dzie, na­wet wbrew całemu światu, po­zos­ta­je nor­malny. Nor­malnosć nie jest kwes­tią statystyki. "

cat

Do dyskryminacji słoików dobra latarka z filtrem zielonym i czerwonym:)) ( ogórki/ kompoty)

tomking

Quote from: cat on 2020-08-18, 19:52:28
Do dyskryminacji słoików dobra latarka z filtrem zielonym i czerwonym:)) ( ogórki/ kompoty)

A i z tyłu na półce winko dojrzysz! ;)
Rzeczą ważniejszą od wiedzy jest wyobraźnia.

paqer

Do piwnicy w bloku, to jednak poręczniejsza jest zwykła ręczna,
to nie długotrwałe poszukiwania, tylko 'przyświeć i zgaś'. Może i czołówka
też jest dobrą propozycją, ale przekonywanie do niej 65 letniego osobnika
to ja sobie odpuszczę. Wiecie jak jest  ;) Zwykła wystarcza i też jest git :)

Wybór padł ponownie na Zanflare F2.

Korzystając z tematu, pozwolę sobie jeszcze zapytać: Przy kluczach od kilku
lat noszę Fenixa e01, nie używałem jej kilka miesięcy i nie mogę wyjąć z niej baterii
(jakaś zwykła, alkaliczna). Doczytałem już, że wyczerpane, ew długo nie używane,
baterie alkaliczne puchną i wylewają. Pewnie i tu tak się stało, choć nic nie wycieka. Pytanie, czy jest jakaś opcja,
żeby ją wyjąć, bez rozwiercania, ew innych 'grubszych' zabiegów?

Szczerze, to w pozostałych swoich fenixach, a także w starych cyfrówkach, myszkach itp. (generalnie AA) - od ponad 10 lat
używam akumulatorków sanyo i nigdy żaden nie spuchł, ani nie wylał.

Po tym doświadczeniu z fenixem e01, do matuli i ojca Zanflare F2 też chyba zainwestuję w aku sanyo,
chociaż obiło mi się o uszy, że równie bezpieczne jak aku, są baterie litowe, np. energizer L91, to prawda?

sp5it

Quote from: paqer on 2020-08-23, 11:38:52
Pytanie, czy jest jakaś opcja,
żeby ją wyjąć, bez rozwiercania, ew innych 'grubszych' zabiegów?
Kilkucentymetrowy wkręt do drewna, wkręcasz w ogniwo i wyciągasz.
M
Surefire U2 MC-E, Armytek Predator PRO 2.5, K40M@7A, Zebralight SC600W MK3 HI