Latarka na lata do ~350 zł

Started by Monogram, 2020-02-05, 12:53:59

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Monogram

Cześć wszystkim, na starcie zaznaczę, że zdecydowanie nie znam się na latarkach (a wątki na tym forum zdecydowanie to potwierdzają, bo sporo tu wiedzy :D). Do rzeczy. Poszukuję latarki dla mojego ojca, sam bym polecił mu coś pokroju Convoy'a S8 albo i nawet S2.

Uważam, że wystarczy dla niego typowa latarka uniwersalna (chyba edc, jeśli dobrze zrozumiałem). A co by mieć przy aucie poświecić, a coś też przy mniej oświetlonych/nieoświetlonych terenach. Myślę, że dla niego wystarczy coś co będzie działało na baterii jak wiele innych latarek (myślę, że na jeden raz nie będzie to więcej niż 3h) i przy tym nie nagrzewało się (a taki np. Convoy S2 chyba przy dłuższym używaniu na trybie high/max już potrafi "dawać w palnik"). Sam podpytał znajomego, a ten w pracy używa MACTRONIC EXPLORER THH0071 (przynajmniej taki znalazłem w internecie, może konkretny model się różnić) i mówi, że to porządna latarka i warto brać. Szczerzę mówiąc: nie wiem, może i warto, a może to tylko będzie zbyt "duża inwestycja". Jak pisałem w tytule, chciałbym kupić też coś, co będzie na lata, a nie po roku coś się rozleci, przestanie stykać etc.

Wydaje Wam się, że faktycznie warto tutaj kupić tego explorera albo jakaś inną latarkę w tej granicy cenowej? Z chęcią poznam Wasze propozycje i zdania. Może też podałem zbyt mało konkretów, chociaż znając życie "obojętnie, byle było porządne i działało dość długo" ;)

fin

zaraz pod tym jest drugi wątek o najlepszym EDC https://www.torch.pl/forum/index.php/topic,64421.0.html
wydaje się, że powinna mieć dobry magnes, poszukaj czegoś w rodzaju Lumintop Tool https://www.olx.pl/oferty/q-latarka-lumintop/


fin

odradzam C8 bo to poręczny ale szperacz z mocno skupionym spotem. ojciec ciągle będzie narzekał, że ta mała jasna plama jest niepraktyczna. takie latarki nie nadają się na okołodomowe albo warsztatowe światło. to już lepiej kup mu jakąś narzędziową w biedrze i będzie miał z niej więcej pożytku

Krul-Mateusz

Mactronic to chiński syf nie warty 1/3 tego za ile jest sprzedawany. A to czego używa jego znajomy to już w ogóle jakiś zabytek muzealny. Za 80zł kupisz Convoya C8+ który go zjada na śniadanie.

Jakbyś chciał mu kupić coś naprawdę dobrego, to mam wystawionego na sprzedaż nowego Predatora:
https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-latarke-taktyczna-armytek-predator-pro-xhp-35-hi-warm-CID767-IDDf4Ry.html

"Mieć rację godzinę wcześniej niż inni: przez godzinę być uważanym za element aspołeczny." ~Antoine de Rivarol

tomking

Predator to bardzo dobra latarka, tylko że nie spełnia wymagań kolegi, bo ma silnie skupioną wiązkę. To szperacz i nie nadaje się do poświecenia przy aucie jako uniwersalna latarka. Do takich celów to już lepiej Wizard.
Rzeczą ważniejszą od wiedzy jest wyobraźnia.

fin

kup mu coś pokroju fenixa HL50 - wolne ręce i zasilanie na paluszki to w sam raz dla starszej osoby. poza tym latarki o bardzo mocnym jasnym skupionym świetle są dla takich osób zwykle niepraktyczne, z doświadczenia. proste UI (dwa trzy tryby i najlepiej bez stroba) z dużym wyczuwalnym przyciskiem i wygodnym klikiem. zasilanie na popularne paluszki i będzie zadowolony, chyba że przyjdzie somsiad i doświetli ogród przy grillu jakimś konkretnym floodem ;D

fin

Quote from: Krul-Mateusz on 2020-02-09, 21:10:35
Jakbyś chciał mu kupić coś naprawdę dobrego, to mam wystawionego na sprzedaż nowego Predatora:
https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-latarke-taktyczna-armytek-predator-pro-xhp-35-hi-warm-CID767-IDDf4Ry.html
co Ci w niej nie podeszło? ciekawość