Latarka do urbexu

Started by BOgi565, 2020-01-13, 20:39:25

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

BOgi565

Witam wszystkich!

Poszukuję latarki do zarówno EDC, jak i bardziej wymagających, urbexowych zadań (jej ostateczym testem będzie wrześniowa Prypeć). Zasilanie bateriami AA itp. odpada. Potrzebne mi jest coś, o w miarę dobrym zasięgu (120m+) z dość szerokim strumieniem światła. Z racji na przeznaczenie światełka, normy IPX-8 itp. mile widziane. Budżet to max 200 zł za samą latarkę, nie licząc ogniw i ładowarki (oczywiście niższa cena nie zaboli).

Na razie z mojego skromnego reaserchu mam dwie kandydatki: Olight m2t i Astrolux S1 XPL, ale oczywiście jestem w tym temacie absolutnie zielony, więc wszelka pomoc mile widziana.

Z góry dziękuję wszystkim za pomoc,
Later.

rafalklis

BOgi565

Kk, dzięki wielkie, ale mam jeszcze pytanko. Jakiej firmy polecasz ogniwa 18650 i ładowarkę? Najchętniej to bym pewnie kupił od Olight, ale cena w porównaniu do konkurencji jest sporo wyższa.

rafalklis

Liitokala ma dobrą jakość i cenę.

Krul-Mateusz

Ktoś tu widzę na urbexach nigdy nie był a bierze sie za polecanie latarek. Jaki jest sens proponować FT03, które świeci ciasno i daleko do oświetlania wnętrz budynków, ewentualnie oświetlania ich z zwenątrz do fotki? To samo tyczy się C8 i C8A. S2+ to można wziąć... ale na spacer koło domu.

Za 180zł kuoisz teraz w BangGoodzie Astroluxa MF01 Mini bo jest w promce orzeceniony z 250zl. Moim zdaniem petarda światełko na urbexy. Świeci dość szeroko, a SST-20 zapewniają niezłą ilość światła przy bardzo wysokim współczynniku odwzorowania kolorów na poziomie 95 co jest istotne w fotografii. Do tego MF01 mini zasilana jest większym ogniwem 26650 co przekłada się na dłuższy czas pracy. I do tego masz port USB-C do ładowania akusów.
"Mieć rację godzinę wcześniej niż inni: przez godzinę być uważanym za element aspołeczny." ~Antoine de Rivarol

Ryzbor

Klasyczne nie znam się ale wypowiem.

Throwery nadają się tylko i wyłącznie do tunelów na urbexie, w pomieszczeniach tylko będą przeszkadzać i wkurwiać.

Do budynków trzeba szerokiego lub uniwersalnego źródła światła, oprócz oczywiście obowiązkowej czołówki.

Pokroju Astrolux MF01 Mini 4000K 95CRI, lub proste w obsłudze Convoye S11 na diodzie SST-40 NW lub S12 na Nichiach 219C 4000K.

Kupowanie ogniw Olighta ma tyle samo sensu co dać się wydymać przez murzyna i mu jeszcze za to zapłacić.

Dokładnie to samo ogniwo na której Olight nakleił swoją koszulkę kupisz nówkę za ~15zł z demontażu pakietów, drugie tyle za sensowną ładowarkę jedno-dwu kanałową Xtar MC1 lub MC2.

fin

2020-02-02, 17:30:35 #7 Last Edit: 2020-02-02, 17:32:27 by fin
zdecydowanie EDC18 bo daje mocno i szeroko, a do tego ma zajepisty kaptur do pomieszczeń i mega mocny magnes w dupce.
latarka mieści się w kieszeni, marzenie sprzęt do urbexu

Yacko

Porównując Astrolux MF01 mini 7* SST20 5500LM 4000K CRI95 do Astrolux EC03 3x XHP50.2 6700LM 5700K, która Waszym zdaniem lepsza do urbexu ? MF01 mini wygląda na dłuższy zasięg i bardziej naturalna barwa.