Latarka 1xAAA jako czołówka - "zrób to sam" :-)

Started by evolve, 2019-12-09, 10:54:44

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

evolve

 Pewnie już ktoś na to dawno temu wpadł, ale wrzucę, może jakiemuś minimaliście się przyda.
Rozwiązanie sprawdza się w przypadku Lumintopa Tool (12mm średnicy) oraz Fenixa LD02 (14mm). Takie mocowanie jest mniejsze, tańsze i lżejsze niż mocowania przy bp. opasce Fenixa ("fenix headband"), która zresztą do latareczek na małe paluszki słabo się nadaje.
Uchwycik się obraca skokowo w zakresie 360 , ale każda jedo pozycja ma luzy, które mogą irytować. Można więc ustawić sobie pożądany kąt i skleić na stałe w danej pozycji, jak zrobiłem. Górę trzeba jakoś zblokować, wystarczy gumka recepturka. Z wnętrza plastikowego loopa wyciąłem jakiś wystający mostek - miał chyba za zadanie zapobiegać przesuwaniu się wężyka, przy takim zastowaniu tylko przeszkadzał.
Uchwyt na dowolny pasek zakłada się banalnie prosto. Latareczka siedzi w nim dosyć stabilnie i co dodatkowo fajne, odstaje nieco od głowy w bok, więc można sobie lepiej ustawić profil światła, niż gdyby ściślej przylegała do skroni. Oczywiście kątową latarkę 1x AAA też tak prawdopodobnie zamontujemy ... np. Lumintopa HL AAA
 

Nie pamiętam skąd mam te przelotki (Duraflex), chyba zdemontowałem z jakiegoś plecaka, ale tu są bardzo podobne:
https://sklep.orkan-tactical.pl/en/modulox.html

Ta też wygląda ciekawie, ale nie wiem gdzie można ją nabyć:
http://www.duraflexgroup.com/productDetail.aspx?id=137&sort=backpack

sałron

Nadmiar światła umniejsza istnienie.   [Czesław Miłosz]

Pieczatkowy

Można też uchwyt z gumką recepturką tuningować i zamocować na samą recepturkę, lub pasek 5 cm z dętki :)

evolve

tak, można sobie nawet uszuć pętelkę z taśmy elastycznej o odpowiedniej średnicy/szerokości i nałożyć ją na opaskę, jak tu:
https://www.youtube.com/watch?v=2rWmybRjkkM

ale tak jak mówiłem, patent z tym plastikowym uchwytem łatwiej się demontuje, można założyć na taśmy molle (np. na plecaku) i latarka odstaje nieco od głowy, czyli łeb rzuca mniejszy cień po przeciwległej stronie  ;)

evolve

Robiłem akurat pochewkę i zostało mi trochę kydexu (2mm grubości) więc wygenerowałem taką paskudę. Wygląda śmiesznie, ale daje radę z wszystkimi latareczkami widocznymi na zdjęciu. Z wygładzaniem krawędzi papierem ok. 1h roboty. Nawet klipsów nie trzeba odpinać przy wkładaniu do mocowania, wchodzą w tą przerwę, a jeśli jakaś latareczka siedzi luźno, wtedy można klips zapiąć na kydexie.
Narysowałem i wyciąłem na płaskim kawałku, kształt wymodelowałem w rękawiczkach nad świeczką pod Fenixa LD02. Jeśli po założeniu na głowę chcemy zmieniać tryby w latarkach z  guzikiem z tyłu, wtedy całość musi tak odstawać nad opaską od czoła - inaczej nie zmieścimy palca między własną czachę a latarkę :-)  
Jest ok, teraz mam o kilka "czołówek" więcej :-)