Pomoc w wyborze zestawu latarek

Started by tajny, 2019-09-26, 13:59:47

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

tajny

Czołem wszystkim!
We wszelakim szpeju siedzę i korzystam z niego od lat, przerobiłem masę lampek, ale potrzebuję zbudować sobie od podstaw porządny zestaw świecideł. Na chwilę obecną używam Skillhunta, nitecory i dwa convoye po modach, ale... Świecę dużo, w dość specyficznych warunkach (na służbie latarki przeżywają piekło, od deszczu, przez błoto, piach, skrajne mrozy, upadki itp) i dodatkowo poluję więc dobre latarki to u mnie podstawa. Wszystko co miałem, świeciło dobrze (pomijając psujące się olighty), ale zawodziło po kilku upadkach czy błotnej kąpieli. Poszukuję więc zestawu składającego się z czołówki, kompaktowej latarki edc, średniej latarki ( w stylu nitecore srt7 czy armytek viking) i throwera. Chciałbym ujednolicić zasilanie do 18650. Latarki muszą zapewnić mi pełną obsługę jedną ręką tzn. odpada pierścień do ustawienia mocy czy dokręcanych głowic do najmocniejszego trybu itp., chcę aby całe sterowanie odbywało się za pomocą włącznika na dupce (pomijając czołówkę). Tryby wystarczą podstawowe. Nie interesuje mnie design, 100 lumenów więcej od konkurencji itp... Szukam możliwie niezawodnych lampek działających przez lata w trudnych warunkach.
Wyselekcjonowałem trzy firmy: Armytek, Streamlight i SureFire. Niestety, najbardziej dostępny i mocno opisywany AT straszy mnie trochę dość skomplikowaną obsługą i wystającym włącznikiem, który może nieplanowanie załączyć się w np. kieszeni. W przypadku Strema i SF ciężko znaleźć recenzje i przedstawiciela na Polskę...
Liczę na Waszę pomoc!

1984

I tu się znajdą fani surefire.
Ja do nich nie należę, a to dlatego że żadnej nigdy nie miałem (tak jak streamlight), a to dlatego że ich ceny są chore.

Miałem parę Armyteków i zasadniczo wszystkie na dokręconej głowicy mają 1 tryb - 100%, przynajmniej do czasu aż napięcie jest odpowiednio wysokie.
Mam też Partnera C2 i jak uważam że zebra SC62W to najlepsze duże edc, to Partnera zawsze biorę do brudnej roboty (bo Zebry mi szkoda :)), znaczy się np. do grzebania przy samochodzie, jak ręce są uparane w smarze, nikogo w każdym razie nie likwiduje ;). Nie raz upadł na beton. Mocne bydle jest.

Quote from: tajny on 2019-09-26, 13:59:47
Szukam możliwie niezawodnych lampek działających przez lata w trudnych warunkach.

O niezawodne może być ciężko...
A trudne warunki, czyli np. takie?

https://youtu.be/vFmixskLu_sWolność, Równość, Braterstwo

"Na­leżenie do mniej­szości, na­wet jed­nooso­bowej, nie czy­ni ni­kogo sza­leńcem. Is­tnieje praw­da i is­tnieje fałsz, lecz dopóki ktoś upiera się przy praw­dzie, na­wet wbrew całemu światu, po­zos­ta­je nor­malny. Nor­malnosć nie jest kwes­tią statystyki. "

fin

2019-11-29, 16:24:01 #2 Last Edit: 2019-11-29, 16:32:13 by fin
w temacie EDC polecałbym FW3A, widziałem ostatnio na olx za 160 zł
projekt jest niesamowity i mieści się w kieszeni spodni, jest znacznie mniejsza niż popularne S2+, a przy tym Anduril na pokładzie to miód orzeszki

na czoło ze sprawdzonych marek to Armytek, mają teraz promo na Wizarda 245 zł z okazji BlackF https://www.armytek.pl/latarki/model/wizard/armytek-wizard-pro-magnet-usb/