ACEBEAM T27

Started by 1984, 2019-09-19, 14:07:47

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

1984

2019-09-19, 14:07:47 Last Edit: 2019-09-19, 15:36:05 by 1984
ACEBEAM T27Latarka kupiona trochę na siłę, bo musiałem sobie coś wybrać, a to dlatego że dostałem wadliwego Eagtacka TX30C2 (a właściwie 3 pod rząd :zly:), to też postawiłem na T27 - dopłaciłem sprzedawcy i takim oto sposobem stałem się posiadaczem lampki której wcale nie planowałem kupić ::)Pudełko z solidnej tektury, zamykane na magnesy. Na nim trochę informacji o latarce a w środku docięta pianka. Szkoda, że nie dali takiej walizeczki jak u Olighta, bo pudełko i tak pójdzie w odstawkę.Oprócz latarki w środku znajdują się jeszcze:
- papierki i karta gwarancyjna
- 2 zapasowe o-ringi i gumka na klika, poskąpili natomiast zapasowej gumki na port do ładowania
- smyczka
- kabura, jak ktoś lubi nosić tak latarkę to powinien być z niej zadowolony
- adapter na 18650, co ciekawe jest z anodowanego aluminium
- kabelek do ładowania, tu ACEBEAM zrobił sobie jaja bo kabelek ma 26cm długości i jest zwyczajnie za krótkiJest i ogniwo 21700 z zabezpieczeniem. Ogniwo zwykłe bez udziwnień, w razie czego można wsadzić dowolne 21700 i nie przepłacać.
Dane producenta- Cree XHP35 HI 5000K
- 2500lm, 348.000cd, 1180m zasięgu
- wymiary: 174,7mm x 70mm x 25,4mm, waga bez akumulatorka: 229,5g
- wodoodporność do 5m, wytrzymuje upadki z 1,2m
- obudowa i anodyzacja tak jak zawsze
- wedle instrukcji sterownik jest inteligentny i ma inteligentną kontrolę temperatury :o

2500lm to oczywiście bzdura ale lampka ma mocno wyżyłowaną diodę (wnioskuję po szybkości nagrzewania się obudowy), a ile ma realnych lumenów nie wiem.
Inteligentny sterownik, no jak tak to nie ma żartów, ostatnio czytałem opis producenta pewnej elektrycznej szczoteczki do zębów i ta szczoteczka wyposażona jest w "sztuczną inteligencję", tak więc nie ma się co dziwić  ;);D


Budowa

Dioda nie jest idealnie wycentrowana, ale głowica nie jest zaklejona więc może da się to skorygować.W tym przypadku nawet tak minimalny zez odbija się na tym jak świeci.Reflektor SMO całkiem spory i głęboki.Da się zauważyć minimalne "karbowanie". Jakość jest na najwyższym poziomie.
W środku ani jednego paproszka.Na takie coś aż miło popatrzeć :)Szybka oczywiście z AR, była na niej naklejka ochronna. Co bardzo cieszy powłoka AR nie powoduje żadnych refleksów.
Dosyć płytko osadzona, ale dzięki temu koronka nie będzie odcinała spilla, we wspomnianym TX30C2 była super koronka ale powodowała że spill był wąski i kanciasty :-\Koronka jest raczej z aluminium. Jest jak widać duża. Spasowanie jest super.
Głowica bez wodotrysków, co istotna ma bardzo cienkie ścianki, da się to wyczuć (a właściwie usłyszeć) pukając paznokciem. Jest zrobiona z jednego kawałka aluminium.Klik niestety pod gumką ale nie ma się do czego przyczepić. Właściwie to nie klik tylko taka kopułka - początkowo dziwnie klikała ale się dotarła i w sumie może być.
Troszkę wystaje i lekko się klika, na szczęście można go zablokować.Po przeciwnej stronie jest port USB-C. Wygląda solidnie.
Początkowo myślałem że gumka będzie tak samo beznadziejna jak w L16, na szczęście sama nie odskakuje i całkiem dobrze przylega. Natomiast fachowcy z Acebeama nadal nie wpadli żeby zrobić ją w zagłębieniu.No i jest też radiator, w turbo nagrzewa się szybko i mocno a cienkie ścianki głowicy nie pomagają w chłodzeniu.Na tubie jest agresywne moletowanie i wciskany klips, niestety. Tuba przy głowicy jest przyklejona.Pierścień taktyczny jest mocowany o-ringiem więc się rusza i obkręca. Dziurka na sznurek jest.
Na zakrętce są ścięcia i troszkę moletu takiego jak na tubie. Odkręca się bez najmniejszego problemu. Klik to naturalnie forward, dosyć twardy i jak widać wystaje.Ale to nie zasługa zakrętki, że się dobrze odkręca, tylko gwintu. A gwint jest genialny ;D. Fabrycznie było poskąpione smaru więc dałem CX80 i pomimo że ten smar skleja gwinty ten nadal chodzi wyśmienicie.W tubie jest druga tuba dla obwodu klika. Tuba w tubie sprężynuje i pewnie przez to przy głowicy jest zaklejona.Z zakrętki zniknęła blaszka (była w L16) do drugiej tuby - teraz jest zapewne przy głowicy. Sprężynka konkretna, tak jak powinno być.
Anodyzacja taka pośrednia, coś między matem a połyskiem. Nie widać różnicy odcieni.
Wykonanie na najwyższym poziomie.

Ergonomia latarki jest super, do tego odchudzona głowica więc lampka wcale nie męczy ręki. Dla mnie bomba.

Do tego trzeba dołożyć pokaźny zasięg i mamy throwerka prima sort 8)


Tak się prezentuje z niektórymi moimi świecidłami.A tu z MF04, przy okazji widać super jakość refa w T27 i, jak by nie patrzeć, słabiznę w Astroluxie

Ui i stabilizacja

Producent deklaruje takie oto wartości.
1. turbo 2500lm/1400lm - 1,6min + 78min
2. high 1400lm - 1,5h
3. mid 550lm - 4,5h
4. low 150lm - 15h
5. ultra low 1lm - 30 dni
6. strobo 1400lm 2,5h

UI

Klik na dupce zawsze odpala max i tylko max. Ma pierwszeństwo przed bocznym, czyli wciśnięcie klika wyłącza klik boczny.

Kliki boczny.
Na wyłączonej:
- przytrzymanie odpala moona, a dłuższe przytrzymanie załącza blokadę klika
- 1-klik odpala zapamiętany tryb (oprócz moona i turbo)
- 2-klik odpala turbo
- 3-klik odpala strobo
Na włączonej:
- 1-klik wyłącza latarkę
- 2-klik odpala turbo
- 3-klik odpala strobo
- wduszenie klika uruchamia pętlę zmiany trybów.

Tryby przeskakują do góry, całkiem żwawo. Właściwie tryby nie przeskakują tylko ekspresowo wzrasta jasność.
Jedyne czego brakuje to powrót z turbo po 2-kliku do ostatnio używanego trybu. Da się to ominąć poprzez wyczucie klika - odpalamy turbo i aby powrócić do poprzedniego tryby klikamy i wyłączamy latarkę a następnie szybko włączamy, przy odrobinie praktyki jeszcze da się z tym żyć.
Poza tym wszystko jak należy - moon i turbo wywalone z pętli, da się je odpalić na wyłączonej latarce.
UI prosty i logiczny - tak jak powinno być w latarce, nie trzeba nosić w kieszeni kartki, na wypadek gdyby coś się przeprogramowało ;)

Stabilizacja

Kluczowa kwestia w takich sprzętach jak ten, bo przecież mają świecić daleko ::)
Tu nadmienię, że jak zobaczyłem w internetach wykresy T27 to zrobiło się mi smutno bo nie zachwycają.
Ale miałem na uwadze Olighta M3XS, który też miał wielki spadek na wykresie, a w realu nie było to za bardzo widoczne.

Latarka pod wentylatorem. Koniec krzywych to moment wyłączenia się latarki, ale nie gaśnie definitywnie - można jeszcze ją włączyć.High bez zająknięcia świeci prawie 69 minut. Producent deklaruje 90 minut ale jest to zapewne wynik bez chłodzenia.

Turbo. Jak widać po około 2,5 minucie schodzi na high. I tak zapewne będzie świeciło do końca.
Po restarcie spadek już wygląda inaczej - trwa to trochę dłużej, a stabilizuje się na poziomie pomiędzy maksem a high.
I właśnie ten poziom to jest tak naprawdę turbo. Jak już latarka wejdzie na ten poziom, restarty już nic nie dają - jest ciągle tak samo.
Po tym ostatnim spadku restarty podnoszą moc na poziom pomiędzy turbo a high.
Istotne jest to, że do ostatniej chwili Turbo jest dostrzegalnie jaśniejsze od high.

Kontrola temperatury. Latarka początkowo bez chłodzenia.

TurboSpadek trochę wcześniej niż z chłodzeniem ale... do tego samego poziomu...
Później troszeczkę opada ale mniej niż by się można było spodziewać. Po odpaleniu chłodzenia trochę wzrasta...

HighTu podobnie minimalnie spada, a z chłodzeniem wraca do początkowej wartości.
Po odpaleniu turbo stabilizuje się w "prawdziwym turbo".
Tu nie wiem o co chodzi :aniol:  Latarka bez chłodzenia świeci bez wyraźnych dla oka spadków w high, do tego wcale nie parzy w rękę, dziwna sprawa ::)


Beam

Barwa światła to dosyć chłodny neutral - jak na mój gust trochę jest za zimno. Sytuację ratuje fakt, że ten neutral jest czysty, bez syfiastych zabarwień. Nie ma też zabarwień od powłoki AR. Bardzo ładnie :)
Na fotce poniżej całkiem dobrze widać barwę - przynajmniej u mnie :P
Rozkład światła wiadomo - mocarny spot plus spill. W spocie widać delikatnie ciemniejszy środek, spill jest praktycznie jednolity na całej powierzchni.
Mamy jeszcze coś co sprawia, że T27 jest przydatna nie tylko do świecenia ludziom z sąsiedniej wsi po oknach - dużą i jasną koronę spota. Na zdjęciu powyżej nie jej widać bo pojawia się przy większej odległości.
Spot leci sobie daleko, a korona doświetla bliższe obiekty.  Jest elegancko.
Ale żeby nie było tak kolorowo, położenie diody sprawia że spot nie zgrywa się z koroną - jest nieco przesunięty na bok. Oczywiście w terenie tego nie widać ale jest taka niedoskonałość :-[


Bimszoty

Od razu zaznaczam, że nie jest to 100% tego co w rzeczywistości. Całkiem dobrze wyszła barwa latarki, natomiast nieco zanikła korona spota. Do tego ostatnio doszło mnóstwo zanieczyszczeń świetlnych i czasem thrower wręcz przeszkadza :(
Na niektórych widać cień przez to że szkiełko zaparowało i to nieco obcina koronę spota.

1. Okoo 170m.2. Około 390m.
3. Około 700m.
4. Okolo 1000m.
W całkowitej ciemności bez problemu zaświeci na deklarowaną odległość.
Użyteczność latarki bardzo podnosi korona spota, na 200m-300m widać kawał świata, a np. w takim MF04 widać tylko jasne kółko spota :)


Podsumowanie
Bardzo dobra mieszanka wielkości i wygaru. Można spokojnie łazić godzinę i latarka nie zmęczy ręki. Jaka ulga od MF04, bo tam po kilkunastu minutach nachodzi ochota rzucić latarę w krzaki i zabrać ją później wracając >:D

Stabilizacja jest taka jak jest, ważne że jest różnica pomiędzy dwoma najwyższymi trybami.
Troszkę widać (tzn. ja widzę ale przeciętny Janusz może przeoczyć) że lampka traci początkowy blask, ale nie traci nic na zasięgu. Nic by jej nie ubyło gdyby ACE zrobił solidne 1900lm/1800lm, a nie wypisywał głupoty o 2500lm. No ale wiadomo, że marketing itd.

No i właściwie tyle. Spoko lampka na pewno nie trafi do sklepiku :)

Edit
Zapomniałem o jednej sprawie. Latarka ma ostrzeżenie o niskim napięciu zaczyna migać co 3 sekundy.
I tak, w turbo zaczęła migać na 11 minut przed samo-wyłączeniem, a w high na 5 minut. I było by to ok gdyby nie to że jak już zacznie migać do miga non stop. Chyba że przełączymy na niższy tryb. Trochę to drażni...

Jak sama się wyłączyła (w high) ogniwo miało 3,05V >:D

edit 2
No i tego, koło portu do ładowania jest dioda, ładuje się świeci na czerwono, naładowana - zielono.
Świeci też na fioletowo jak podłączymy np. telefon do podładowania, bo można używać latarki jako power banku.
Tylko że używanie w ten sposób latarki to profanacja :)
Wolność, Równość, Braterstwo

"Na­leżenie do mniej­szości, na­wet jed­nooso­bowej, nie czy­ni ni­kogo sza­leńcem. Is­tnieje praw­da i is­tnieje fałsz, lecz dopóki ktoś upiera się przy praw­dzie, na­wet wbrew całemu światu, po­zos­ta­je nor­malny. Nor­malnosć nie jest kwes­tią statystyki. "

sałron

Miałem kiedyś ochotę na ten sprzęt, ale mi przeszło. I dobrze, bo czułbym się mimo wszystko zawiedziony. Dzięki za recenzję!
Nadmiar światła umniejsza istnienie.   [Czesław Miłosz]

1984

No fajnie by było jak by grzała na 100% przed cały czas.
Pytanie brzmi ile tak naprawdę ma lumenów?
W turbo wiadomo że nie ma 2500lm, chyba że przez pierwszą sekundę po włączeniu. Ale jak ma w high 1400lm, to jest elegancko - do ostatniej chwili trzyma płasko, ogniwo po wyjęciu miało 3,05V, a pod obciążeniem nie wiem, pewnie blisko dolnej granicy bezpiecznego napięcia.
Nawet jak już zdycha, to po odpaleniu turbo zaświeci jaśniej niż w high.

Niepotrzebnie ACE podaje takie z sufitu parametry ale w sumie wszyscy tak robią :-\ Jak już pisałem nic by nie ubyło (poza cyferkami) jak by zrobili trochę mniej lumenów ale stabilnie.
Wolność, Równość, Braterstwo

"Na­leżenie do mniej­szości, na­wet jed­nooso­bowej, nie czy­ni ni­kogo sza­leńcem. Is­tnieje praw­da i is­tnieje fałsz, lecz dopóki ktoś upiera się przy praw­dzie, na­wet wbrew całemu światu, po­zos­ta­je nor­malny. Nor­malnosć nie jest kwes­tią statystyki. "

Mocarny

Quote from: 1984Latarka kupiona trochę na siłę
Yhm, każdy tak mówi  ;)

1984

Quote from: Mocarny on 2019-09-20, 21:36:51
Yhm, każdy tak mówi  ;)
Nie żartuje, no może trochę...
W skrócie:
- kupiłem Eagtac D25A - był wadliwy odesłałem
- dostałem drugiego D25A - też był wadliwy, odesłałem i dopłaciłem do TX30C2, bo już miałem dość
- TX30C2 też był spier... znaczy wadliwy
Gościu ze sklepu napisał że Eagtac mocno obniżył loty (jest mój post na forum o tym), tak że olałem ET i zapytałem czy mogę wymienić na coś innego. Zgodził się. Zebry nie chciałem, bo mam wszystko co potrzeba (SC52w, SC62w i SC600w mkIII HI). Padło więc na Acebeama - bo w asortymencie sklepu za bardzo nie było wyboru. A z Acebeamem nie miałem nigdy kłopotu.
- dopłaciłem drugi raz i takim sposobem mam T27 ::)

Wolność, Równość, Braterstwo

"Na­leżenie do mniej­szości, na­wet jed­nooso­bowej, nie czy­ni ni­kogo sza­leńcem. Is­tnieje praw­da i is­tnieje fałsz, lecz dopóki ktoś upiera się przy praw­dzie, na­wet wbrew całemu światu, po­zos­ta­je nor­malny. Nor­malnosć nie jest kwes­tią statystyki. "

Cerber

2019-09-21, 08:25:44 #5 Last Edit: 2019-09-21, 15:04:14 by Cerber
 Jak w realu przy niej wypada L16 ?
  Stabilizacja, moc światła , barwa .. ?
pomijając skupienie.

1984

2019-09-21, 15:48:03 #6 Last Edit: 2019-09-21, 15:50:12 by 1984
Quote from: Cerber on 2019-09-21, 08:25:44
Jak w realu przy niej wypada L16 ?
 Stabilizacja, moc światła , barwa .. ?
pomijając skupienie.

Konstrukcja obu jest podobna.
L16 wedle pomiarów ma 1700lm na wyjściu, pomiarów T27 chyba nie ma, a przynajmniej ja ich nie widziałem.
L16 już nie mam ale jak kiedyś porównywałem to T27 świeciła jaśniej.

Barwa T27 lepsza niż w L16, stabilizację ciężko porównywać.
W realu L16 fajniej się używa - na powiedzmy 200m jest lepsza, ale im dalej to T27 zyskuje przewagę.

Jak zrobią L16 v2 na 21700 i poprawią UI to będzie ogór ;)
Wolność, Równość, Braterstwo

"Na­leżenie do mniej­szości, na­wet jed­nooso­bowej, nie czy­ni ni­kogo sza­leńcem. Is­tnieje praw­da i is­tnieje fałsz, lecz dopóki ktoś upiera się przy praw­dzie, na­wet wbrew całemu światu, po­zos­ta­je nor­malny. Nor­malnosć nie jest kwes­tią statystyki. "