Recenzja latarki Convoy S2+ na diodzie SST-40 1800lm

Started by Krul-Mateusz, 2019-09-10, 23:22:48

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Bocian

Quote from: Cerber on 2019-09-20, 17:25:45
Eee tam dziadostwo jakieś.
 Bociana lampkę pomierzcie chłopaki.
Bo ponoć trzyma płasko jak stół   ::)
 Zobaczyli byśmy czy warta jest swojej ceny   ;D

No toś mnie wpędził w głęboką depresję  :o Dobrze, że klienci mnie na co dzień pocieszają ;D i co ciekawe, wyobraź sobie, wracają po latach.Akurat ze sterownika na stabilizatorach 7135 wyciągnąłem już wszystko co można było i szykuję przesiadkę na nową architekturę. A BTW zdziwiłbyś co można z tej konstrukcji uzyskać... Niestety Was na tym forum widocznie nie warto edukować, żebyście wiedzieli co jak działa i dlaczego. Zaraz pojawi się jakiś frustrat i musi dowalić osobistą wycieczkę...

smokuxx1987

Quote from: Dominik on 2019-09-20, 14:22:19
A wracając do sterowników - było pytanie gdzie sterownik ma 150%   :aniol:

Proszę bardzo:
https://www.aliexpress.com/item/32804110069.html

Przynajmniej uczciwie piszą,  Hi(150%) (reduce to Hi(100%) after 60 secs).
H2C to sterownik z Kai robiony pod KDlitkera, nie ma nic wspólnego z convoyem, nawet fizycznie się do niego nie zmieści bez obróbki tokarskiej latarki.

Cerber

Quote from: Bocian on 2019-09-20, 19:34:55
No toś mnie wpędził w głęboką depresję  :o Dobrze, że klienci mnie na co dzień pocieszają ;D i co ciekawe, wyobraź sobie, wracają po latach.Akurat ze sterownika na stabilizatorach 7135 wyciągnąłem już wszystko co można było i szykuję przesiadkę na nową architekturę. A BTW zdziwiłbyś co można z tej konstrukcji uzyskać... Niestety Was na tym forum widocznie nie warto edukować, żebyście wiedzieli co jak działa i dlaczego. Zaraz pojawi się jakiś frustrat i musi dowalić osobistą wycieczkę...

::) Wiesz ja akurat jestem bardzo zadowolony z zakupów u Ciebie .
     I troche humoru wypada czasem wnieść w to opustoszałe forum.

Więc niepopadaj w depreche, bo kto jak nie ty i greg zmontuje Lampe lepiej?? ;)

Bocian

Wiesz, mam taką przypadłość..., ja z humorem niestety, niekiedy mam problemy. W ogóle nie wiem co miał ten Twój post wnieść do tematu/osiągnąć...  :( Dla mnie EOT. Pozdrawiam

Bocian

Quote from: Cerber
I troche humoru wypada czasem wnieść w to opustoszałe forum.
Opustoszało bo większość wpisów i nowych postów to "prostytucja recenzyjna" - za graty, które zaraz po recce lądują w sklepiku...", zero DIY, zachęcania do własnych rozwiązań, modyfikacji, pomysłów, myślenia...

Krul-Mateusz

2019-09-20, 22:18:01 #35 Last Edit: 2019-09-20, 22:24:27 by Krul-Mateusz
Quote from: Bocian on 2019-09-20, 21:14:42
Opustoszało bo większość wpisów i nowych postów to "prostytucja recenzyjna" - za graty, które zaraz po recce lądują w sklepiku...", zero DIY, zachęcania do własnych rozwiązań, modyfikacji, pomysłów, myślenia...

Przecież pytałem i to jeszcze w tym wątku czy wsadzisz mi w tego S2+ boosta i XHP-35 HI to żeś zignorował temat, a teraz narzekasz.

Mój Tool AA dostał XP-La HI V2 5D wyciągniętego z GTmicro zaś ten przytulił Osrama CSLNM1.TG 1mm.
Do zrecenzowania mam jeszcze Astro FT03 i Nitecora MH40GTR. Ta pierwsza poleciała właśnie po Osrama  CSLPM1.TG 2mm, a ta druga już go ma. Z kolei Emisar D18 dostał SST-20 w binie FD2 ściągane z Kanady...
Reasumując praktycznie każda moja nowa latarka jest modyfikowana, także Twoja wypowiedź przynajmniej w stosunku do mnie jest niezgodna z prawdą.
"Mieć rację godzinę wcześniej niż inni: przez godzinę być uważanym za element aspołeczny." ~Antoine de Rivarol

1984

Nie od dziś wiadomo, że torcz jest bardziej skupiony na fabrycznych i często drogich latarkach, a na swiatelkach jest odwrotnie, nie wiem o co kruszyć tu kopie.
A że na torczu bida, no bida. Ale jak by na swiatelkach przesiać tematy czysto latarkowe od pozostałych, to też by bida była.
Wolność, Równość, Braterstwo

"Na­leżenie do mniej­szości, na­wet jed­nooso­bowej, nie czy­ni ni­kogo sza­leńcem. Is­tnieje praw­da i is­tnieje fałsz, lecz dopóki ktoś upiera się przy praw­dzie, na­wet wbrew całemu światu, po­zos­ta­je nor­malny. Nor­malnosć nie jest kwes­tią statystyki. "

diodek

większość wpisów i nowych postów to "prostytucja recenzyjna" - za graty, które zaraz po recce lądują w sklepiku...", zero DIY, zachęcania do własnych rozwiązań, modyfikacji, pomysłów, myślenia...
Zainwestuj no w jakieś jaśniejsze okulary. Też widzę mniejszą chęć modów, patrząc z perspektywy światełek, ale nie ma co się dziwić. Żyjemy szybko, czasu coraz mniej a i latarki które się pojawiają są na tyle dobre, że modyfikacje to opcja dla większości. Jak sam kiedyś dłubałem, tak nie wiem czy w tym roku coś zmodziłem. Sprzęt leży...
Temat odsprzedawania po reckach jest mi obcy w praktyce, ale coś jest na rzeczy. Sam dostaję pytania czy odsprzedam sprzęt bo reckę już zrobiłem. Może to jakaś moda, nie wiem, nie siedzę temacie.
Jeżeli jednak recenzent ma trzymać sprzęt który ma tylko zbierać kurz, to się nie dziwię że wolą go opchnąć dalej.

Zdjęcie o które prosiłeś https://diodek.pl/upload/sterownik_s2plus_sst40.jpg
Diodek.pl - Testy latarek Convoy i nie tylko

Bocian

Quote from: diodek on 2019-09-21, 23:57:04
Zainwestuj no w jakieś jaśniejsze okulary. Też widzę mniejszą chęć modów, patrząc z perspektywy światełek, ale nie ma co się dziwić. Żyjemy szybko, czasu coraz mniej a i latarki które się pojawiają są na tyle dobre, że modyfikacje to opcja dla większości. Jak sam kiedyś dłubałem, tak nie wiem czy w tym roku coś zmodziłem. Sprzęt leży...
Temat odsprzedawania po reckach jest mi obcy w praktyce, ale coś jest na rzeczy. Sam dostaję pytania czy odsprzedam sprzęt bo reckę już zrobiłem. Może to jakaś moda, nie wiem, nie siedzę temacie.
Jeżeli jednak recenzent ma trzymać sprzęt który ma tylko zbierać kurz, to się nie dziwię że wolą go opchnąć dalej.

Zdjęcie o które prosiłeś https://diodek.pl/upload/sterownik_s2plus_sst40.jpg
W okulary akurat ostatnimi czasy zmuszony byłem zainwestować, w sumie nawet w dwie pary ;D Jeśli, ktoś wystawia narząd wzroku na częstą ekspozycję mocnych, punktowych źródeł światła LED polecam do pracy Hoya Blue Control (z przyciemnieniem 10-20%) a na co dzień Zeiss BlueProtect. Obydwa modele, poprzez zastosowane powłoki AR, w dużej mierze "wycinają", bazową składową, tzw. "pik niebieski" zazwyczaj okolic 430-460nm z tego co wpada do oczu i przy częstej, ponadnormatywnej ekspozycji degraduje ten narząd. Zeiss ma tą zaletę w codziennym stosowaniu, że niewielką część przepuszcza (Hoya praktycznie wycina całkowicie) i ,jak tłumaczył znajomy optyk - bardzo dobrze, że przepuszcza, bo nie zakłóca to cyklu światła dla oka dzień/noc.
Ale teraz do rzeczy. Jak pisał przedmówca, oczywiście mam świadomość, że nasze fora zasadniczo się różnią i bardzo dobrze (różnorodny świat jest piękny). Nie wiem czy zauważyłeś Diodek, ale u nas (swiatelka.pl) jakiś czas temu, też był zalew sponsorowanych "recenzentów" (nicków nie będę już przytaczał) i bardzo szybko zakończyli tam działalność ::) Nie tęsknię za nimi. Ja po prostu (subiektywnie) nie lubię tego typu działań. Dla mnie taka recenzja nie jest do końca obiektywna, żeby nie powiedzieć, że jest nic nie warta. Jedynym plusem jest to, że taka osoba testując kolejne modele, nabiera doświadczenia i obycia w temacie. Niektórzy nawet do tego stopnia, że starego misia latarkowego wysyłają na podszkolenie do zagranicznych forów, bo według nich jest "raczkujący w temacie" ;D I na koniec powiem jeszcze tylko, że jedna osoba, którą od zawsze najbardziej ceniłem na tym forum (za przeogromną wiedzę, obiektywne recenzje, doświadczenie i możliwości modyfikacji) zakończyła tu całkowicie działalność z powodów, których można się jedynie domyślać... ::)

PS. Dzięki diodek za fotkę bo potwierdziło to moje przypuszczenia co do sterownika  ;)

smokuxx1987

Quote from: Bocian on 2019-09-22, 07:12:27
Nie wiem czy zauważyłeś Diodek, ale u nas (swiatelka.pl) jakiś czas temu, też był zalew sponsorowanych "recenzentów" (nicków nie będę już przytaczał) i bardzo szybko zakończyli tam działalność ::) Nie tęsknię za nimi. Ja po prostu (subiektywnie) nie lubię tego typu działań.
Część z tych " sponsorowanych recenzentów " miała bardzo duży wkład w forum, między innymi w dziale nasze projekty, modyfikacje.
Dziwnym zbiegiem okoliczności wraz z zakończeniem ich działalności na forum jakaś pustka nastała w działach modyfikacji.
Jak dla mnie ani na torchu ani na światełkach te działy nie przeżywają renesansu.

diodek

I powątpiewam aby tak było. Może to czarna wizja, ale jakoś mam wrażenie że tematy latarek mają coraz mniejszą rzeszę fanów. Jak mówił jeden z przedmówców, gdyby zrobić odsiew, to było by wręcz fatalnie z tematami latarkowymi.
Diodek.pl - Testy latarek Convoy i nie tylko

Krul-Mateusz

Z okazji 11.11. kitacje z GB mają S2+ na SST-40 za 52,77zł z wysyłką!
Aby skorzystać z promki wpisujecie kod: GB11SST40

https://www.gearbest.com/tactical-flashlights/pp_009877822996.html?wid=1433363&lkid=71989774

"Mieć rację godzinę wcześniej niż inni: przez godzinę być uważanym za element aspołeczny." ~Antoine de Rivarol

tomking

Nie ma szans bym cię polubił nawet za takie wypowiedzi na tym forum  >:D  ;D
Ale wrzuta fest! THX Wziąłem dwie sztuki  :)
Rzeczą ważniejszą od wiedzy jest wyobraźnia.