Nitecore TIP 2

Started by maba, 2019-08-06, 00:14:00

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

maba

Zupełnie przeprojektowali poczciwego TIPa - dodali jedną diodę i soczewki TIR, jest dwa razy więcej lumenów, akumulator został ten sam (500mAh).

Obudowa unibody, solidny kawał frezowanego aluminium, a nie tłoczony jak TIP/TINI. Długość i szerokość zostały porównywalne, ale za to jest grubsza i dwa razy cięższa.

Klips plastikowy, przekładany, nie wydaje się za mocny i znacząco pogrubia lampkę, ale fajnie pasuje do czapki z daszkiem.

Przyciski przenieśli na górę, są mniejsze i z plastiku, niestety słabo schowane, a lekko zagłębione wyłączone z założonym klipsem. Ze względu na rozmiar ciężko je wymacać w ciemności.

UI jest kiepski, czyli taki jak w TINI, daleko mu do geniuszu z TIP. Najbardziej wkurza włączanie - trzeba chwilę przytrzymać przycisk oraz brak skrótu do trybu Low z wyłączonej. Tak samo nie ma elektronicznej blokady klika, można tylko włączyć tryb Demo gdzie lampka gaśnie po 30s.

Najciekawszym patentem jest rozłączana dupka pod którą umieścili port Micro USB oraz dwa neodymowe magnesy. Trzymają super mocno, zarówno lampkę, gdy przyczepimy do czegoś jak, i dupkę, raczej nie ma szans na zgubienie, bo trzeba naprawdę sporo siły, żeby ją odczepić, warto też zostawić zawieszkę, znacznie ułatwia zadanie, inaczej nie ma za co złapać.

Niestety lampka nawet z założoną dupką przyciąga stal, oczywiście już nie tak mocno, ale jest to wkurzające, np. wisząc przy kluczach + trzeba uważać na rzeczy wrażliwe na magnes.

Kolejnym minusem jest brak możliwości postawienia "na świeczkę", to przez ten mocno wystający dzyndzel.

Świeci.. No świeci, ale XP-G3 to kiepskie emitery ze sporym przesunięciem kolorów - barwa zimna, a dookoła spota i spilla żółto. Oczywiście jest to widoczne głównie na ścianie, w normalnym używaniu będzie OK.

Za to turbo.. Wykrzesać ponad 700LM z lampki mniejszej od pudełka Tic Tac musi robić wrażenie :)

Z zalet na pewno super wydajność, stabilizacja, zabezpieczenie termiczne czy brak PWM.

Konstrukcja ciekawa, jak i przekombinowana. Chyba bardziej jako praktyczny gadżet niż narzędzie zaprojektowane do używania. Jako brelok niekoniecznie, a jako osobna lampka wygodniejsza będzie klasyczna 1xAA, byle mała i lekka, jak np. Lumintop Tool 2.0 - jasność i waga porównywalna, a akumulatorek Li-Ion 2x pojemniejszy. Szkoda, bo TIP był debeściakiem..
Harry

Przeoczyłem latareczkę. Ale i tak mi się nie podoba. TIR + kiepska barwa, to nie dla mnie. Zostaję przy sprawdzonych TIPach.
Dzięki za opis!

1984

Z magnesami sprytnie wymyślili, ponoć mogą unieść 2,5kg.
Ile kosztuje "w promocji" u chińczyka? Bo w Pl widzę 250PLN :-\
Do kluczy i tak najlepsza jest Tube :) Chyba że ktoś lubi dodatkowy ciężar.
Wolność, Równość, Braterstwo

"Na­leżenie do mniej­szości, na­wet jed­nooso­bowej, nie czy­ni ni­kogo sza­leńcem. Is­tnieje praw­da i is­tnieje fałsz, lecz dopóki ktoś upiera się przy praw­dzie, na­wet wbrew całemu światu, po­zos­ta­je nor­malny. Nor­malnosć nie jest kwes­tią statystyki. "

maba


vtec

Czy jest szansa na recenzje modelu TUP?  >:D