Lumintop Tool AA 2.0

Started by zolnierzslu, 2019-02-20, 20:56:38

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

zolnierzslu

Witam,

Odbrałem niedawno latareczke Lumintopa Tool AA 2.0 i mam z nią problem mianowicie:

Zasilam ją akumulatorkiem Eneloopa Panasonic BK-3MECE 1.2V w opisie producenta podają że na takich akusach w najwyzszym trybie latarka powinna świecic ok 20min, u mnie jest to max 5min i latarka świruje.
Przy próbie zmiany trybów nie ma zauważalnego przeskoku pomiedzy moca świecenia, a gdy włacze strobo to działa on przez ok 5sek i losowo wraca do inneo trybu. gdzie tkwi problem ? w latarce czy w zasilaniu jej ?

1984

Trzeba by zacząć od zasilania. Jak nie masz innego akumulatorka to kup jakąś baterię AA. Tylko nie taką za 1pln ;)
Wolność, Równość, Braterstwo

"Na­leżenie do mniej­szości, na­wet jed­nooso­bowej, nie czy­ni ni­kogo sza­leńcem. Is­tnieje praw­da i is­tnieje fałsz, lecz dopóki ktoś upiera się przy praw­dzie, na­wet wbrew całemu światu, po­zos­ta­je nor­malny. Nor­malnosć nie jest kwes­tią statystyki. "

sp5it

Nie ma przeskoku jasności - ogniwo zdycha.
M
Surefire U2 MC-E, Armytek Predator PRO 2.5, K40M@7A, Zebralight SC600W MK3 HI

zolnierzslu

Testowałem na 2takich akusach, ładowane Litokala Li 500 przy teście pojemności wyszły ponad 2000mAh, opór 53. Moim zdaniem nie wyglądają na padnięte.

1984

Jak akumulatorki są ok to pozostaje sprawdzić włącznik i ewentualnie wyczyścić miejsca styku tuby z dupką i sterownikiem.
Gdzie kupiłeś? Kiedyś u Chińczyka chyba było 2 dni na zgłoszenie, że przyszła wadliwa latarka.
Wolność, Równość, Braterstwo

"Na­leżenie do mniej­szości, na­wet jed­nooso­bowej, nie czy­ni ni­kogo sza­leńcem. Is­tnieje praw­da i is­tnieje fałsz, lecz dopóki ktoś upiera się przy praw­dzie, na­wet wbrew całemu światu, po­zos­ta­je nor­malny. Nor­malnosć nie jest kwes­tią statystyki. "

zolnierzslu

Dzięki za odpowiedź, będę sprawdzał a jeszcze pytanie z innej beczki jaki akumulatorek 14500 warto zakupić do niej ?

Krul-Mateusz

Quote from: zolnierzslu on 2019-02-22, 08:26:13
(...) jaki akumulatorek 14500 warto zakupić do niej ?

żołto-białe Soshine 900mAh

Lista polecanych latarek, ładowarek, ogniw i lampek rowerowych: www.torch.pl/forum/index.php/topic,63551
"Mieć rację godzinę wcześniej niż inni: przez godzinę być uważanym za element aspołeczny." ~Antoine de Rivarol

NocnySwietlik

W moim egzemplarzu na nichii spot jest brązowy przez co wszystko na co świecę, a w szczególności rzeczy białe stają się żółte... W czym może tkwić problem? Czy mogło stać się coś z diodą? Latarki używam od paru dni bo niedawno do mnie doszła. Na necie znalazłem coś takiego"

https://www.reddit.com/r/flashlight/comments/e328jx/lumintop_tool_aa_20_cree_vs_nichia/