Ubezpieczenie od opłat celnych

Started by 1984, 2018-09-12, 17:42:27

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

1984

Czy ktoś korzystał? Majferndy nie robią problemów?
Wolność, Równość, Braterstwo

"Na­leżenie do mniej­szości, na­wet jed­nooso­bowej, nie czy­ni ni­kogo sza­leńcem. Is­tnieje praw­da i is­tnieje fałsz, lecz dopóki ktoś upiera się przy praw­dzie, na­wet wbrew całemu światu, po­zos­ta­je nor­malny. Nor­malnosć nie jest kwes­tią statystyki. "

Dominik

To będzie metoda na wyciąganie kasy od klientów - a paczki będą wysyłać SF e-commerce - przychodzą z etykietą nadania Poczta Polska opłata pobrana zgodnie z umową...  ;D

1984

Coś mi się wydaje, że sam się przekonam jak to jest - traking pokazuje że paka jest na cle.

"Na­leżenie do mniej­szości, na­wet jed­nooso­bowej, nie czy­ni ni­kogo sza­leńcem. Is­tnieje praw­da i is­tnieje fałsz, lecz dopóki ktoś upiera się przy praw­dzie, na­wet wbrew całemu światu, po­zos­ta­je nor­malny. Nor­malnosć nie jest kwes­tią statystyki. "

Dominik

Hehe, czyli gramy w ruletkę  ;D.

Miałem nadzieję na bardziej przemyślany sposób wyciągania pieniędzy.

1984

Listonosz przyniósł zamiast paczki list :(
Latarka wpadła w łapska celników.
Może to straszenie o wzmożonej kontroli przesyłek z Chin to nie było czcze gadanie. Cóż, trzeba nazbierać kasy, wybory za pasem.
Z drugiej strony, jakich kretyn podał wartość $54, no i paczka prawie 1,9kg.

1984

Może komuś się przyda ;)
Ubezpieczenie od opłat celnych (Banggood) - "Tariff Insurance" działa, majferndy bez gadania oddają kasę.
Trzeba im wysłać fotki kwitów z Urzędu Celno Skarbowego. Kasa jest w ciągu 3 dni.
Oddają tylko kasę z cła i Vatu, opłat manipulacyjnych nie obejmuje.
W moim przypadku za 14pln oddali 115pln, dodatkowych opłat miałem niecałe 15pln.

smokuxx1987

Czyli wychodzi że samo ubezpieczenie ok 14 zł a jak wpadnie na Cło to 30 zł bo dochodzą opłaty za pracę urzędników.
Są opcje wysyłki z przepakowaniem w Europie i moim zdaniem lepiej do takiej wysyłki dopłacić.
Ubezpieczenie od cła tylko w wypadku jeśli zamawiamy coś drogiego i wysyłka kurierem bo nam się spieszy.

1984

Quote from: smokuxx1987 on 2018-09-24, 19:01:38
Czyli wychodzi że samo ubezpieczenie ok 14 zł a jak wpadnie na Cło to 30 zł bo dochodzą opłaty za pracę urzędników.
Tak to wygląda, co ciekawe cło/VAT naliczyli od kwoty łącznej (cena latarki + cena ubezpieczenia) 498pln. Teraz "bez promocji" kosztuje 825pln, a ubezpieczenie już 97pln.
Quote from: smokuxx1987 on 2018-09-24, 19:01:38
Są opcje wysyłki z przepakowaniem w Europie i moim zdaniem lepiej do takiej wysyłki dopłacić.
Dają pewność uniknięcia opłat?
Ja to zawsze brałem Air Parcel Register i przechodziły, np SUPBEAM K40 w walizce albo Olight M3XS.

smokuxx1987

Kilkanaście/dziesiąt przesyłek z przepakowniem i jedna trafiła na cło.

asus40

Witaj. Jeśli już zapłaciłem cło i podatek od katarki z USA , jest już po ptokach ?.ponad 220 zł  wyszły te opłaty

asus40

Jest pewien sposób żeby nie zapłacić tego cła i podatków, ale nie każdy sprzedający chce się zgodzić na to

1984

asus40

1984

Quote from: asus40 on 2019-05-03, 17:52:14
1984, u mnie tak
No to gitara :)
Myślałem że jesteś jakimś bootem.
To podziel się tą cenną wiedzą jak nie płacić VATu.

Scenic

2019-05-04, 09:34:09 #14 Last Edit: 2019-05-04, 09:36:02 by Scenic
Zatrudnic sie w UC i swoje paczki przepuszczac bez Vat^-^

Zamówiłem z Chin koło 30 paczek przez okres około roku i wszystkie dotarły bez dodatkowych opłat.