Solarforce l2p 4X xpl

Started by NocnySwietlik, 2018-02-05, 20:04:07

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

NocnySwietlik

Witam,
Mam nadzieję, że pytanie zadaje w dobrym dziale.
Czy ktoś z szanownych użytkowników posiada może solarforce l2p 4x xp-l od Grega i mógłby podzielić się jakaś opinia na jej temat lub zdjęciami jak swieci?

sp5it

Greg pytany o wykresy świecenia lm/czas nabiera wody w usta. Zapewne dlatego, że w trybie 12 jasność leci na pysk i nie ma się czym chwalić. 5000mA, 1952lm przez 40 minut można między bajki włożyć.
Osobiście wolałbym solidną, fabryczną latarkę niż garażową dłubaninę bez poparcia w testach. A jest w czym wybierać.
Michał
Surefire U2 MC-E, Armytek Predator PRO 2.5, K40M@7A, Zebralight SC600W MK3 HI

1984

Coś jest na rzeczy, przecież prawdziwa cnota krytyki się nie boi ;)
Wolność, Równość, Braterstwo

"Na­leżenie do mniej­szości, na­wet jed­nooso­bowej, nie czy­ni ni­kogo sza­leńcem. Is­tnieje praw­da i is­tnieje fałsz, lecz dopóki ktoś upiera się przy praw­dzie, na­wet wbrew całemu światu, po­zos­ta­je nor­malny. Nor­malnosć nie jest kwes­tią statystyki. "

NocnySwietlik

Hmm... myślicie że osoba z wyrobiona  renoma byłaby skłonna ja sobie zepsuć przez niezbyt udany produkt? Może faktycznie nie ma na tyle czasu żeby to narazie ogarnąć. W trybie turbo ma mieć kolo 3200 lm ale wysysa aku w bodajże 15 min i ponoć spadek mocy jest zauważalny.

Dominik

Trupów po szafach u dłubiących latarki jest znacznie więcej, nie tylko u grega  ;D

sp5it

Quote from: NocnySwietlik on 2018-02-06, 12:02:48
Hmm... myślicie że osoba z wyrobiona  renoma byłaby skłonna ja sobie zepsuć przez niezbyt udany produkt? Może faktycznie nie ma na tyle czasu żeby to narazie ogarnąć. W trybie turbo ma mieć kolo 3200 lm ale wysysa aku w bodajże 15 min i ponoć spadek mocy jest zauważalny.

Tu jest napisane, że 42 minuty. Coś się myli w zeznaniach.
Michał

NocnySwietlik

Widziałem ta tabelkę.  42 min w trybie 1952 lm ale według sterownika jest jeszcze tryb turbo 3200lm załączany potrójny kliknięciem.
Myślisz ze to nie możliwe żeby 42min wytrzymała z 1952 lm swiecac przez większość czasu stabilna mocą? 

sp5it

2018-02-06, 13:10:53 #7 Last Edit: 2018-02-06, 13:13:40 by sp5it
Zobacz sobie krzywą rozładowania akumulatora przy 5A bez uwzględnienia strat i odpowiedz sobie sam na to pytanie :) Weź też pod uwagę, ze im niższe napięcie ogniwa, tym większy pobierany prąd przez sterownik.
http://budgetlightforum.com/node/45975
Zawsze, jako przyszły kupujący możesz poprosić aby zrobił ci wykres jasności w czasie ale wątpię czy się tego kiedykolwiek doczekasz.
M

Dominik

sp5it, podawał bym link do właściwego obrazka bo tak nie każdy się zorientuje czego szukać...

Świetlik, patrz na krzywą rozładowania po czasie dla obciążenia 5A oznaczona na filetowo.

XP-L dla Vf 3,0V ma ok 1,25A - AMC7135 minimalnie 0,1V + straty po drodze kolejne 0,1V => 3,2V za koniec stabilizacji zasilania => 30-32 minuty w warunkach laboratoryjnych bym powiedział.