ACEBEAM K30

Started by 1984, 2017-10-04, 14:25:57

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

sp5it

2017-11-27, 16:48:36 #45 Last Edit: 2017-11-27, 16:51:34 by sp5it
Popychacz włącznika ma określony skok. Nie da się za mocno wcisnąć, bo zapiera się o obudowę.
Na mój gust jakby popychacz skrócić trochę to nie nadwyrężałby tak włącznika.
Jakby komuś padł ten switch to mam takich kilkanaście.

M
Surefire U2 MC-E, Armytek Predator PRO 2.5, K40M@7A, Zebralight SC600W MK3 HI

1984

To jak mi padnie to już wiem do kogo uderzać ;D
Wolność, Równość, Braterstwo

"Na­leżenie do mniej­szości, na­wet jed­nooso­bowej, nie czy­ni ni­kogo sza­leńcem. Is­tnieje praw­da i is­tnieje fałsz, lecz dopóki ktoś upiera się przy praw­dzie, na­wet wbrew całemu światu, po­zos­ta­je nor­malny. Nor­malnosć nie jest kwes­tią statystyki. "

1984

Jest :) 10 dni od wysłania, wliczając dwa łikendy :o

Wygląda na 100%. Ciekawe skąd majfrend bierze te latarki? Może jakiś magazynier dorabia sobie do wypłaty ;)

Barwa ok, tylko wokoło spota żółto z minimalnym zielonym odcieniem.

Jednak BLF Q8, w porównaniu do K30 to ciężkie bydle ;D I coś mi się wydaje, że jednak K30 jest jaśniejsza.

"Na­leżenie do mniej­szości, na­wet jed­nooso­bowej, nie czy­ni ni­kogo sza­leńcem. Is­tnieje praw­da i is­tnieje fałsz, lecz dopóki ktoś upiera się przy praw­dzie, na­wet wbrew całemu światu, po­zos­ta­je nor­malny. Nor­malnosć nie jest kwes­tią statystyki. "

Dapio

Można jakieś beamshoty zobaczyć? Zwłaszcza w porównaniu do zimnej?
Kiedyś chińszczyzna.
Dzisiaj: Olight SR52UT - na sprzedaż

1984

Quote from: Dapio on 2017-11-28, 15:04:10
Można jakieś beamshoty zobaczyć? Zwłaszcza w porównaniu do zimnej?

Będą, akumulatorki się ładują ;)

Salomon

A tuba ma inny odcień? Czy to tylko tak na zdjęciu wyszło?
K30 jest dużo poręczniejsza od Q8. Sama latarka też jest bardzo lekka. Wolał bym natomiast troszkę cięższą i z porządnie zamocowanym klikiem.  :P

1984

Quote from: Salomon on 2017-11-28, 19:58:41
A tuba ma inny odcień? Czy to tylko tak na zdjęciu wyszło?
K30 jest dużo poręczniejsza od Q8. Sama latarka też jest bardzo lekka. Wolał bym natomiast troszkę cięższą i z porządnie zamocowanym klikiem.  :P

Anodyzacja ma taki sam odcień na wszystkich częściach latarki. Producent nazwał ją sobie "sand", ale równie dobrze mogło to by być "gold" ;D

Miałem porobić fotki terenowe w tych samych miejscach co 6000K, ale przyroda już się zmieniła, a dziś spadł śnieg i porównanie było by od czapy ;)

Spot mocno żółty z bardzo delikatnym zielonym odcieniem. Jak się nie świeci na białą ścianę to może być ;)
W porównaniu do BLF Q8 barwa trochę chłodniejsza i ogólnie brzydsza, CRI też niższe.
Ale K30 świeci szerzej niż Q8, i spot i spill ma szersze ;D Za to Q8 świeci minimalnie dalej :)

A teraz najlepsze :)

Jak akumulatorki są prosto z ładowarki to Q8 świeci jaśniej niż K30.

Ale jak akumulatorki w Q8 spadną do ok 3,8V-3,9V sytuacja się odwraca ;D
Zmierzyłem światło odbite od sufitu.

4,2V
Q8 - ok. 202lux
K30 - ok. 180lux

3,8V-3,9V
Q8 - ok. 150lux
K30 - ok. 170lux

sp5it

Brzydki tint shift, na terenowych fotkach też to widać

1984

Quote from: sp5it on 2017-11-29, 17:49:02
Brzydki tint shift, na terenowych fotkach też to widać

Zależy na czym się ogląda.
Właśnie zobaczyłem na smartfonie powyższe zdjęcia, i wyglądają okrutnie zielono. Na laptopie wygląda inaczej a na monitorze od PC jeszcze inaczej :)
Ale faktem jest, że tint shift jest. W neutralu jest mniejszy.
ACE musi koniecznie coś z tym zrobić bo przecież da się.

sp5it

Wszystkie monitory mam skalibrowane I1 profilerem.
M

Dapio

Można jakieś fotki w terenie jeszcze?
Kiedyś chińszczyzna.
Dzisiaj: Olight SR52UT - na sprzedaż

sałron

Odnośnie tint-shifta, to samo zastosowanie refa OP poprawiłoby sprawę z miejsca, no ale przecież szaleństwo "SMO" nie ma końca...
Osiągi, osiągi, osiągi. A jakość światła leży... :-\
Nadmiar światła umniejsza istnienie.   [Czesław Miłosz]

1984

Quote from: sp5it on 2017-11-29, 17:49:02
Wszystkie monitory mam skalibrowane I1 profilerem.

Cóż mój aparat też nie jest wysokich lotów ;)

Quote from: Dapio on 2017-11-29, 19:58:50
Można jakieś fotki w terenie jeszcze?

W sobotę może coś.

Quote from: sałron on 2017-11-29, 20:04:51
Odnośnie tint-shifta, to samo zastosowanie refa OP poprawiłoby sprawę z miejsca, no ale przecież szaleństwo "SMO" nie ma końca...
Osiągi, osiągi, osiągi. A jakość światła leży... :-\

Ilość podobno przechodzi w jakość ;)

1984

Aparat trochę przekłamuje, w rzeczywistości w wersji 5000K nie jest tak żółto-zielono.

No i ostatnio bobry atakują, okoliczne łąki są bardzo mocno nasiąknięte wodą, a jeszcze niedawno były zalane, przez co codziennie jest lekka mgła. Na dobre warunki trzeba poczekać do mrozów ;)

Scenic

2018-11-16, 14:16:17 #59 Last Edit: 2018-11-16, 14:17:51 by Scenic
Da się do roweru zamontować czy raczej kiepski pomysł?    43mm trochę jest.  3x 18650 więc byłby zapas porządnego swiatła po wymianie diody na 90CRI 5000K-4500K.