Skilhunt H03, kolejny opis ;)

Started by Pustelnik, 2017-09-21, 17:33:40

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Pustelnik

Idzie jesień. Dnie coraz krótsze, za grubą pokrywą chmur czai się całodobowy zmierzch, mżawka i smarki w nosie. Smutna to egzystencja i słuszny jest w społeczeństwie ruch ku nastroju poprawie. Pytanie brzmi tylko - jak tego dokonać? I tu zwykle pojawiają się dwie szkoły - falenicka i otwocka.
Można doczekać wiosny otulonym w kwaśne opary znieczulenia alkoholowego, albo też kroczyć ścieżką dobra, jasności oraz setek lumenów.
Na fejsbukowej grupie EDCPL w ostatnim czasie dużo pytają "jaką latarkę wybrać?", co bardzo cieszy, gdyż oznacza podążanie w kierunku światła. Paradoksalnie.
Wiele jest odpowiedzi na postawione wyżej pytanie, ja jednak skierowałem się w stronę dalekiego wschodu, gdzie spotkać można łamaną angielszczyznę oraz dobre, złe i brzydkie produkty. Światełek ci u nich dostatek, skąd wiedzieć które będzie tym dobrym? Zaprawdę, powiadam Wam, zaglądanie na fora tematyczne przed zakupieniem jakiegokolwiek przedmiotu jest chwalebne, a zaglądanie na fora przed zadaniem głupiego pytania jest cnotą prawdziwą. Można też się czegoś dowiedzieć opisów takich, jak ten!H03 nie jest zwykłą latarką kątową zasilaną akumulatorami 18650. To jedna z najmniejszych latarek z takim zasilaniem dostępnych na rynku. Jest tej samej długości, co moje poprzednie światełko EDC na baterie AA, mając dziesięć razy więcej mocy i czasu działania! Z niewielkiego rozmiaru wynika równie niska waga netto.Czarna, dobrze wykonana aluminiowa obudowa, nieupstrzona zbędnymi napisami (tak, na ciebie patrzę Armytek) z magnesem pod dolną sprężynką. W całej konstrukcji znajdują się tylko cztery małe śrubki, które akurat lubią gubić się bez powodu... Zakładając, że nadal mamy ich komplet - lub przynajmniej połowę -  to zachowujemy wodo i pyłoodporność w normie IPX8.Najbardziej popularną i pożądaną wersją Skilhunta H03  jest "NW", czyli z diodą świecącą neutralną barwą zbliżoną do światła dziennego, z soczewką TIR równomiernie rozlewającą lumeny na bliskim dystansie - bez porównania do sinoniebieskiego promienia śmierci marketowych latareczek i większości Petzli.Dzięki rozsądkowi chińskich inż. H03 chwali się nieźle dobranymi trybami jasności i prostotą obsługi - pomimo możliwości dostosowania mocy każdego trybu oraz szybkiego dostępu do świetlika i turbo z wyłączonej latarki oraz blokady przypadkowego włączenia oraz lokalizatora! Brakuje mi jedynie cofania się w trybach - można je zmieniać wyłącznie do przodu.

Włącznik ukryty za półprzezroczystą gumką lekko wystaje ponad obrys obudowy i łatwo wymacać go na ślepo. Na nocną ślepotę pomaga też opcjonalny lokalizator - pozwala odnaleźć latarkę upuszczoną w trawę czy bezmyślnie pyrgniętą do namiotu. Używam, polecam.Magnes w dupce jest wystarczająco silny, by przytwierdzić światło do karoserii rozkraczonego samochodu, stalowych drzwi przepalonej szafy bezpiecznikowej wysokiego napięcia, albo nawet zardzewiałego płotu tego głupiego sąsiada z naprzeciwka.W pudełku znajdują się różne pierdoły oraz dwa przydatne akcesoria - klips i elastyczna opaska z gumowym uchwytem. Latarki kątowe to cwane bestie, nadają się do tańca i do różańca. Wychodzisz na miasto? Zaczep ją sobie klipsem w kieszeni. Wypad do lasu? Zakładasz gumkę, zachowujesz wolne ręce i jazda budować szałasy!TL;DR - Skilhunt H03 nie bez przyczyny jest najbardziej polecanym (na fejsbuku) produktem produkującym lumeny zasilanym akumulatorem 18650.

PS. Latarki kątowe też można stabilnie montować na rowerze.


maba


Krul-Mateusz

2017-09-21, 23:32:23 #2 Last Edit: 2017-09-22, 00:06:16 by Krul-Mateusz
Mega Ci fotki wyszły!!! Z Softboxem chodzisz zdjecia robić? ;)
"Mieć rację godzinę wcześniej niż inni: przez godzinę być uważanym za element aspołeczny." ~Antoine de Rivarol

Pustelnik

Quote from: Krul-Mateusz on 2017-09-21, 23:32:23
Z Softboxem chodzisz zdjecia robić? ;)
Kiedyś mi się chciało. ;) Ale do małych przedmiotów nie potrzeba, wystarczą inne latarki i trochę światła zastanego. ;D

rafalklis

2017-09-22, 11:00:27 #4 Last Edit: 2017-09-22, 11:03:03 by rafalklis
Brawo! Bardzo dobra recenzja i zdjęcia z wyjątkowym klimatem.

W jaki sposób latarka jest przymocowana do roweru?

Pustelnik


Pustelnik

2017-10-12, 12:45:52 #6 Last Edit: 2017-10-12, 15:18:35 by Dominik
Gdyby ktoś, tak jak ja, zastanawiał się jak bardzo różni się beam H03 i H03R, to mam dla niego odpowiedź - nie bardzo. :P

Quote from: Pustelnik on 2017-10-12, 14:58:31
A różnica w zasięgu wynika raczej z mojego niedbalstwa / niskiej powtarzalności - widać, że celowałem latarkami w różne miejsca.


sałron

Quote from: Pustelnik on 2017-10-12, 12:45:52
Gdyby ktoś, tak jak ja, zastanawiał się jak bardzo różni się beam H03 i H03R, to mam dla niego odpowiedź - nie bardzo. :P

Trochę się jednak różni...
Różnica w zasięgu, szerokości spota, intensywności spilla. To wszystko widać patrząc na Twojego GIF-a... ;)
Nadmiar światła umniejsza istnienie.   [Czesław Miłosz]

Pustelnik

2017-10-12, 14:58:31 #8 Last Edit: 2017-10-12, 15:00:19 by Pustelnik
No trochę się różni. Tylko jak by nie patrzeć - nie bardzo.  ;D
A różnica w zasięgu wynika raczej z mojego niedbalstwa / niskiej powtarzalności - widać, że celowałem latarkami w różne miejsca.

Dominik

Na przyszłość postaw sobie jakiś element w który będziesz celował – bo tak stworzyłeś porównanie które sugeruje, że wiązka emitowanego światła różni się i to znacząco.  8)

Naprawdę mało kto przeczyta późniejszy wpis o drobnych odstępstwach przy robieniu zdjęć....   :aniol:

A tak pozwolisz , że wyedytuje twojego posta  ;D

maba

Dokładnie, zrób lepsze fotki Maciuś ;D

Realnie różnica w zasięgu nie jest duża.

Pustelnik

Będę się bardziej starał! :aniol:

eta

W mojej latareczce wypadła jedna z 4 śrubek, jak zauważyłem było po odkurzaniu, nie wiecie gdzie można dostać pasującą?

1984

Idź do zegarmistrza albo serwisu telefonów, tam mają takie małe śrubki ;)
Wolność, Równość, Braterstwo

"Na­leżenie do mniej­szości, na­wet jed­nooso­bowej, nie czy­ni ni­kogo sza­leńcem. Is­tnieje praw­da i is­tnieje fałsz, lecz dopóki ktoś upiera się przy praw­dzie, na­wet wbrew całemu światu, po­zos­ta­je nor­malny. Nor­malnosć nie jest kwes­tią statystyki. "

PiKa

Quote from: Pustelnik on 2017-09-22, 11:11:16
Takie o coś na rzepy:


Czy to zapięcie trzyma pewnie? Jest jakieś lepsze?