Sunree LaLa, Sunree Coolpal Sweatband i Sunree Coolpal

Started by zieloczek100, 2017-09-10, 11:15:59

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

zieloczek100

Witajcie,

Jakiś czas temu razem z kolegą @Krul-Mateusz otrzymaliśmy od Pana Leszka z https://ostrenoze.pl kilka latarek czołowych firmy Sunree do testów.
U mnie zostały:
1.   Sunree LaLa (25lm)
2.   Sunree Coolpal Sweatband (60lm)
3.   Sunree Coolpal (12 - 150lm)
4.   Sunree Ree (4 – 134lm)
5.   Sunree Youdo4 (4 – 200lm (+ 335lm w TURBO))
6.   Sunree Zengto3 (20 – 390lm)


Latarki dostępne są na allegro: http://allegro.pl/listing/user/listing.php?string=sunree&us_id=5399343&order=m&bmatch=base-relevance-floki-5-nga-hc-uni-1-5-0905
Lub bezpośrednio w sklepie:  https://ostrenoze.pl/s/32/page/1/latarki-czolowe

Latarki omówię w takiej kolejności wymienionej na górze. Do każdego modelu dołączony zostanie  wykres, wszystkie dane są na wykresach, każdy test trwał 90 minut. Oznaczenie 100% -  dla każdego modelu jest inne i oznacza tą najwyższą podaną przez producenta wartość (jedynie dla Youdo4 – to 200lm).

1.   Zaczynamy od modelu Sunree LaLa
W zestawie oprócz samej latarki otrzymujemy dwie baterie CR2032 i niewielkie etui. LaLa – bo taką nazwę nosi ten model, jest przeznaczony głównie dla małych dzieci. Mamy do dyspozycji jedynie dwa tryby działania:
Latarkę włączamy pojedynczym klikiem. Tryby działają w pętli, aby wyłączyć latarkę, musimy przeklikać się przez wszystkie tryby (tutaj są tylko 2)
- pierwszy klik, dioda główna, zimny biały, producent nie podaje modelu ani producenta. Barwa niestety wpada w kolor fioletowy. Ten jedyny tryb „generuje” 25lm, według producenta zasięg to około 25m, z takiej odległości raczej niewiele zobaczymy.
- drugi klik, dwie diody czerwone, mocne, wyraźne

Ze względu na oznaczenie modelu – „LaLa” jest to produkt skierowany głównie do małych dzieci. Idąc na spacer z pewnością warto, dla samego bezpieczeństwa wyposażyć dziecko w jakieś nawet najmniejsze światełko. Sunree LaLa, to mała, lekka, i „słaba” latarka czołowa, i wydaje mi się, że taka powinna być.
W sytuacji kiedy dzieci postanowią pobawić się latarką
- zasilanie CR2032 nie stanowi większego zagrożenia
- 25lm nawet z bliska nie powinno uszkodzić wzroku, nie oparzy itp., mimo wszystko nawet 25lm jest rażące dla oka.

Opaska, a raczej sznureczki dołączone w zestawie, mówiąc łagodnie – są strasznie niewygodne, i z pewnością nie nadają się dla osoby dorosłej.
2.   Kolejna latarka czołowa to Sunree Coolpal Sweatband.
Jest to kolejna latarka o bardzo niewielkiej masie – bo jedynie 32 gramy, ale tutaj mamy wbudowane ogniwo o pojemności 300mAh. W zestawie oprócz oczywiście instrukcji obsługi dostajemy jedynie kabel USB. Port USB jest dobrze, pewnie osadzony, ale trzeba uważać na zaślepkę tego portu – trzyma raczej słabo i lepiej nie testować wodoszczelności obudowy, zanurzając latarkę. Podczas ładowania świeci się mała czerwona dioda, o zakończonym procesie ładowania informuje nas dioda w kolorze zielonym. Opaska na głowę, bardzo wygodna, na tyle silikonowy pasek, który zapobiega ześlizgiwaniu się latarki z głowy, możliwość niewielkiej regulacji lub całkowitego odpięcia latarki od opaski.

Podobnie jak w modelu LaLa mamy do dyspozycji jedynie dwa tryby.
- pierwszy klik, aktywuje stroboskop, ale nie biały tylko na zmianę: dwa błyski czerwone, dwa błyski niebieskie – i  tak cały czas (coś w rodzaju świateł policyjnych, tylko nie tak szybko)

I jeżeli po włączeniu pierwszego trybu upłynie więcej czasu niż 3 sekundy to:
- drugi klik spowoduje wyłączenie latarki, na wyłączonej latarce, robimy dwa kliki i włączają się  dwie diody białe zimne. Tutaj już nie ma nalotu koloru fioletowego itp, po prostu całkiem przyjemna biała barwa.

Producent podaje wartość 60lm, tutaj myślę, że nie mija się z prawdą.
Nawiązując do poprzedniego modelu czyli LaLa, jeżeli miałbym wybrać jedną z tych dwóch latarek dla dziecka, bez wahania wybrałbym właśnie model Coolpal Sweatband : podobna masa, więcej światła, lekka, bardzo wygodna, dobrej jakości, bezpieczna dla dzieci konstrukcja.3.   Sunree Coolpal
Tym razem propozycja dla osób aktywnych. Masa całej latarki zwiększa się w porównaniu do Coolpal Sweatband, jest to 58 gram bez baterii (lub akumulatorka). W zestawie otrzymujemy nerkę neoprenową i  baterię Energizer AA.
Według różnych danych, zastosowana dioda to XP-G2. Dioda o zimnej barwie, reflektor gładki  (SMO), dosyć ładnie osadzony, bez zanieczyszczeń, specjalnie wyprofilowany, w pewnym stopniu ten zabieg zapobiega oślepianiu osób z przeciwka. Aby jeszcze mniej oślepiać innych, od góry mamy wysuwaną, przyciemnianą szybkę (plastikową), która w połączeniu ze skierowaną w dół latarką, naprawdę dobrze spełnia swoją funkcję.

Tutaj żeby włączyć latarkę nie wystarczy pojedynczy klik, musimy na około 0.5-1s przytrzymać przycisk
- latarka zawsze startuje w trybie średnim
- pojedyncze kliki (od włączenia latarki), działają w pętli: średni, wysoki, niski, średni, wysoki, niski, itp…
Niski – 12lm
Średni – 65lm
Wysoki – 150lm (jak na taką wartość, świeci dosyć słabo, stawiałbym bardziej na około 100lm)
- aby wyłączyć latarkę, musimy ponownie przez chwilkę przytrzymać przycisk.

W momencie kiedy włączymy latarkę, obojętnie w którym trybie, po bokach błyskają dwie czerwone diody, których zadaniem jest jeszcze lepsze oznaczenie naszej pozycji (nie można ich wyłączyć).

Na opasce znajdziemy jeszcze jedną malutką latarkę, aktywujemy ją po prostu jednym klikiem (tak samo wyłączamy) i pełni ona tylko jedną funkcję. Sygnalizuje naszą pozycję czerwonymi błyskami. Według mnie bardzo fajne rozwiązanie, i powinno być elementem wyposażenia latarek czołowych innych producentów. Na opasce, jest niewielki odblaskowy pasek.
Ogólnie całkiem fajnie wykonana latarka, mogłaby jednak nieco lepiej świecić.

4.   Sunree Ree


Ciąg dalszy nastąpi  ;D