Zebralight H53C

Started by 1984, 2017-06-24, 19:24:14

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

1984

2017-06-24, 19:24:14 Last Edit: 2017-07-29, 19:53:00 by 1984
Zebralight H53c
H53c dostarczana jest w tekturowym pudełeczku, standard u wszystkich latarek tej marki.
Oprócz latarki dostajemy jeszcze:
- pasek na dyńkę z gumowym uchwytem
- dwa zapasowe o-ringi
- wciskany klips (jest fabrycznie założony)
- instrukcjaCzyli skromnie, i to też jest standard (do latarek z przykręcanym klipsem dodawane są tylko dwa o-ringi)..


Dane techniczne:

- Cree XP-L2 EasyWhite
- 4000K, CRI 93-95
- Zebra podaje że w swoich nowych latarkach wszystkie diody będą miały ten sam kolor - 2-krotna elipsa MacAdama
- zakres pacy sterownika: 0,7V - 2,0V, nie obsługuje li-ion
- pobór prądu w czuwaniu poniżej wartości samorozładowania się ogniwa
- 12o spot, 80o spill
- wymiary: głowica 21mm, długość 75mm, waga: 31g, z Eneloopem 56g
- wszystkie tryby regulowane prądowo
- latarka wykonana z jednego kawałka aluminium, anodyzacja Type III Class I
- wodoodporność 2m przez 30min, zabezpieczenie przed odwrotnym włożeniem akumulatorka


Budowa

Reflektor OP, mały, ale jak na gabaryty latarki całkiem głęboki. Tu nie ma niespodzianek, ani żadnego kombinowania tak jak kiedyś z sc5 (tam ktoś początkowo wsadził ref SMO).Dioda ładnie wycentrowana, i tak jak we wszystkich moich zebrach jest ułożona symetrycznie względem osi pionowej latarki, taki mały szczegół, który mówi o jakości wykonania..
Wewnątrz oczywiście czysto i schludnie.
Szybka hartowana z "optyczngo" szkła, początkowo myślałem że jest bez powłoki anty-refleksyjnej ale okazuje się, że powłoka jest, tylko taka nietypowa bo bezbarwna. Jak dla mnie taka powłoka jest świetna, żadnych fioletowych odbić w spillu nie ma.
Pierścień stalowy na wcisk, szkiełko bardzo mało zagłębione, jak zresztą w każdej Zebrze, choć jest na oko dwa razy głębiej niż np w H600w mkII.Klik elektroniczny przykryty czarną gumą, bez żadnych ukrytych światełek wewnątrz. Gumka dociskana stalowym pierścieniem, na moje oko gumka jest gruba i długo wytrzyma i obym się nie mylił bo wymiana będzie z tych trudniejszych, o ile da się taką gumkę dostać. Klik jak dla mnie w sam raz nie za twardy i nie za miękki. Przy klikaniu wydaje przyjemne dla ucha kliknięcie które "czuć" pod paluchem. I nie sprawia wrażenia klika z taniej myszki komputerowej, co się zdarza w niektórych latarkach za $199...Wzorek na gumce też jest, tak jak led, symetrycznie ułożony, i to też jest standard u Zebry.Klik nie ma blokady, ale jego konstrukcja wyklucza samo-włączenie. Jest zagłębiony i nie wystaje poza obrys latarki, mi się jeszcze nie zdarzyło żeby jakaś Zebra się sama włączyła. I można postawić lampkę na głowicy.Na głowicy wyfrezowane rowki, znacznie płytsze niż u starszych modeli, szkoda, bo stare nadawały fajny wygląd, ale nowa Zebra jest mocno odchudzona to i rowki musiały być płytsze.
Cały korpus jest wyrzeźbiony z jednego kawałka aluminium, i to jest klasa, niewiele jest obecnie takich latarek. Zapewnia to najlepszą możliwą transmisję ciepła.Tuba pozbawiona bardzo charakterystycznego dla Zebry moletowania "w paski". Najchudsza na środku, nie wiem czy taki był zamysł projektanta ale dzięki temu lampeczkę fajnie się trzyma.Na końcu siedzi wciskany klips. Całkiem sztywny i solidnie umieszczony, ale jak większość obraca się, ze sporym oporem ale jednak.Po zdjęciu klipsa ukazuje się, ukryty wcześniej, symbol "CE" i jest to jedyny napis na H53C.
Zakrętka idealnie spasowana z korpusem i gdyby nie niewielka szpara można by pomyśleć że jest to jedna całość. Na zakrętce "ostre" nacięcia, odkręcanie nie stanowi żadnego problemy. Ten rodzaj moletowania jest, moim zdaniem, jedyną słuszną opcją na zakrętkach.
W moim egzemplarzu, można powiedzieć, że zakrętka ma taki sam kolor co reszta. Przy zamówieniu napisałem żeby mi taką właśnie wysłali, czy ktoś to wziął pod uwagę, czy to czysty przypadek nie wiadomo. Ale zakrętka ma inną fakturę niż reszta; jest bardziej błyszcząca.Gwint jak widać, coś zebra nie chce robić w swoich produktach kwadratowych. Sam gwint na szczęście gruby, nasmarowany, wszystko "chodzi" bez zarzutu. O-ring też gruby. Przy dokręcaniu stawia rozsądny opór, woda Zebrze nie straszna.Od strony plusa styk to jakieś dwa druciki znane z poprzednich modeli.Sprężynka w zakrętce ani gruba ani sztywna, ale za to pozłacana ;D i jest ok. Prądy duże tam nie płyną więc sprężynka może być. Sama zakrętka klasyczna nic ciekawego w niej nie ma.Dupka płaska, więc można spokojnie na niej postawić.Okazuje się że spodzie zakrętki jest mikro-wzorek, odkryłem to dopiero jak zobaczyłem fotki na monitorze.Pasek na łepetynę taki sam jak w H600 mkII. Pojedynczy, ale lampeczka jest tak lekka że wystarczy taki. Uchwyt gumowy, klasyka gatunku.Latarki nie czuć na głowie, z akumulatorkiem waży nieco więcej niż ogniwo 18650.
Jeżeli chodzi o jakość wykonania latarki to jest absolutny szczyt. I właściwie nic więcej nie trzeba dodawać.
W porównaniu do mojej SC52W (H52 nie widziałem) nowa Zebra jest wypieszczona i wychuchana. W SC52W wszystkie krawędzie są ładnie zaokrąglone ale czuć je pod paluchami (molet na tubie, rowki na głowicy i wybrzuszenie na klika), a w H53W wszystko jest wyoblone, wygładzone, krawędzie są jakby rozmyte; przez co latarka sprawia wrażenie nieco damskiej:)
No i wszystko jest mniejsze, głowica, tuba, długość samej latarki, zakrętka od SC52W nie pasuje do H53C; ma za dużą średnicę.

Anoda ciemno siwa. Błyszcząca i śliska, jednolita. W mojej zakrętka jest na boku bardzo błyszcząca. W starych Zebrach miała fajną strukturę, np taką:A tak prezentuje się ze starszym rodzeństwem.Z zabezpieczonym NCR18650B.
Z akumulatorkiem AA.
UI i reszta

UI taki sam jak w poprzednich modelach, ale doszło jedno unowocześnienie..

Tryby (OTF):

- wysokie: H1 256lm(0,9h), H2 238lm(1.6h)/171lm(2,3h)/106lm(4,2h)
- średnie: M1 56lm(8,5), M2 26lm(21h)/10,3(41h)/3,5lm(4,5doby)
- niskie: M1 1lm(13d), L2 0,26lm(1,1miesiąca)/0,06lm(2,2m)/0,01lm(3,3)
- migacze: beacon 0,2Hz w ostatnio używanym trybie/beacon 0,2Hz w H1/strobo w H1 4Hz i 19Hz.

Są to wartości podane przez producenta uzyskane na Eneloopie Pro.

Niektórzy twierdzą że UI jest skomplikowany..

Na wyłączonej latarce:

- jeden klik odpala wysoki tryb
- przytrzymanie niski (trzeba uważać bo jak za krótko przytrzymamy to odpali się max - czasem się zdaża)
- dłuższe przytrzymanie albo dwu-klik średni (z tym że na chwilę błyśnie wysokim)
- 3-klik odpala ostatnio zapamiętanego migacza
- 4-klik wskaźnik akumulatorka
 - 4 błyski 100-75%
 - 3 błyski 75-50%
 - 2 błyski 50-25$
 - 1 błysk poniżej 25%

Na włączonej:

- klik wyłącza latarkę
- dwu-klik przełącza pomiędzy aktualnym trybem głównym a pod-trybem
- przytrzymanie zmienia tryby w pętli w górę, startuje zawsze z niskiego

Tryby główne H1,M1,L1 mają alternatywne: po 2-kliku wskakuje wybrany pod-tryb H2,M2,L2. Po kolejnym 2-kliku wracamy do trybu głównego.

Pod-tryby (H2, M2, L2) można sobie ustawić: robimy sześć 2-klików i kolejnymi 2-klikami wybieramy odpowiadającą nam jasność. Klik wyłączy latarkę i jasność jest zapamiętana.

I co proste? Wystarczy chwila z Zebrą żeby załapać o co chodzi;D

Ja bardzo lubię UI Zebry bo można sobie ustawić odpowiadającą jasność w pod-trybie i używać latarki jako dwu trybowej. Np. wyłażę na zewnątrz i używam H2 w najniższej możliwej opcji a jak chcę sobie mocniej przyświecić szybki 2-klik i mam max. Włażę do domu i zmieniam na niski lub medium i analogicznie jak w przypadku wysokich. Do tego tryby w pętli zmieniają się szybko, a mogło by być, jak dla mnie nawet szybciej.

Natomiast trzeba uważać z klikaniem bo można się zamotać. Np. chcemy cichaczem odpalić sobie moona, w tym celu przytrzymujemy klika i jak trzymamy za krótko odpali się wysoki, chcemy dwuklikiem zeskoczyć na pod-tryb a tu sterownik odczyta to jako 3-klik i odpali migacza, a jak migacz jest akurat w strobo to cały misterny plan w .....
Trzeba być opanowanym 8)

Do tego przy kliku wyłączającym latarkę sterownik chwilę czeka czy przypadkiem nie chcemy zrobić 2-klika, więc latarka ma minimalne opóźnienie.

Te dwa przykłady to takie małe niedogodności wynikające z charakterystyki sterownika, da się z tym żyć. Mnie natomiast najbardziej drażni zmiana trybów od najniższego. Mamy latarkę w średnim i chcemy wysoki a tu się nie da, bo przytrzymując klika odpali się L-M-H. A jak akurat niski jest ustawiony na moona ta zapadają na chwilę egipskie ciemności. Można to obejść wyłączając i włączając ponownie latarkę ale to też mi nie za bardzo pasi, no i może być ustawiona niska jasność w podtrybie H2 i trzeba jeszcze zrobić 2-klik.


Nowe funkcje w sterowniku Zebry.

Mamy do wyboru 3 grupy trybów nazwane G5, G6 I G7.
Nazwane tak od ilości klików potrzebnych do załączenia grupy.

G5 - to podstawowa grupa. Tu można zmieniać tylko pod-tryby w dostępnych dla każdego jasnościach.

G6 i G7 - tu można dowolnie ustawić sobie jasność wszystkich trybów i pod-trybów, mamy dostępne wszystkie 12 jasności bez względu czy zmieniamy H1, H2, M1, M2, L1, L2.

Latarka jest domyślnie w G5.
Chcemy G6, wyłączamy latarkę i robimy 6-klik (analogicznie dla G7). I po każdym włączeniu mamy G6 (lub G7), nie trzeba robić za każdym razem 6-klika (7-klika). Do G5 wracamy po 5-kliku z wyłączonej latarki.

Żeby wybrać odpowiadającą nam jasność robimy oczywiście sześć 2-klików. I teraz 2-klik podnosi jasność, a 3-klik obniża.

Można zrobić reset wszystkich grup robiąc potrójną ilość klików potrzebną do załączenia danej grupy. Na żeby zrobić reset G6, na wyłączonej latarce robimy 3 razy 6-klik.

Co nam daje ta nowa funkcja każdy sobie może przeanalizować sam.

Ja mam w G6 ustawioną na M2 maksymalną jasność i dzięki temu ze średniego trybu M1 mam po 2-kliku od razu max i nie muszę się przebijać przez pętlę L-M-H. I w zasadzie na tym się kończy moje wykorzystanie nowego sterownika bo więcej mi nie potrzeba. :)
Przy wymianie baterii nic się nie resetuje.

Zebra świeci bez zarzutu, nic nie piszczy nie miga. Jest to jedna z niewielu latarek jakie widziałem która nie "cyka" w strobo.

W latarce nie ma żadnej kontroli temperatury ani czasowego ograniczenia jasności, no bo i bardzo nie ma czego ograniczać a jasność jest trochę ograniczana poprzez spadek napięcia na akumulatorku.
Ot wszystko jest pozostawione samo sobie.

Jak na moje oko świeci parę minut maxem, potem trochę opada i już tak świeci ze 30-40min. Później tryby wysokie się zlewają w jeden i powoli długo jeszcze świeci w medium a potem w niskim. Można jeszcze trochę wycisnąć wyższych trybów ale już dioda zaczyna mrugać. Jak akumulatorek jest bardzo słaby przy telepaniu latarką PWM.
W instrukcji napisali  "Automatic stepping down from High to Medium, and from Medium to Low when battery capacity is low" i to chyba ktoś skopiował z opisu innej Zebry, bo tego nie ma. A przynajmniej nie działa tak jak w Zebrach zasilanych li-ionami.

edit

Wykres przedstawiający stabilizację w najwyższym trybie (276lm), bez chłodzenia, zasilanie akumulatorkiem NiMH Fujitsu min. 1900mAh.Na końcu wykresu latarka nie gaśnie, przewałem pomiar. Schodząc do moon świeciła by pewnie jeszcze kilka dni ;)

A teraz ukryta funkcja sterownika, o której nie wiedzą nawet w serwisie Zebry. Jak akumulatorek ledwo dyszy po wyłączeniu latarka mruga przez pewien czas, co około 10s. Im bardziej rozładowany aku tym dłużej mruga. Tłumaczę sobie to takim że np jak położymy latarkę na półce i o niej zapomnimy to ta funkcja nie pozwoli nam zabrać latarki z rozładowanym akumulatorkiem. A może to po prostu jakiś defekt. W każdym bądź razie pisałem do Zebry i nie czają o co mi chodzi.  ::)

edit
Napisali mi że jest to wskażnik niskiego stanu akumulatorka występujący we wszystkich latarkach Zebry na AA
.

Beam

Mały ref OP, dioda z soczewką i mała moc, więc jeżeli chodzi o wygar to go nie ma go za wiele. Spot dosyć rozmyty, korona i spill. Żadnych niespodzianek. Można by powiedzieć że niczym szczególnym się nie wyróżnia.


Rozkład 12o/80o raczej zgodny z rzeczywistością. Bezbarwna powłoka anty-refleksyjna nie zaśmieca spilla ani nie robi żadnych refleksów poza nim, dla mnie bomba, tak powinno być w każdej latarce. Mam Toola z Nichią i tam nie dość że powłoka powoduje fioletowy refleks to przy bardzo bliskim poświeceniu na ścianę widać trochę zielonego światła odbitego od fluorescencyjnego o-ringa przy szybce
:-\
Barwa światła trudna do określenia. Na pewno nie jest to neutral. Ale nie jest to też warm, choć bardzo blisko do tego. Trudno to określić. Sporo żółtego, z latarek które mam najbliżej jej do Partnera Warm. Daleko natomiast do Wizarda 90CRI.

Dziwna ta dioda EasyWhite, ogólnie jest bardzo przyjemny kolorek, te magiczne CRI 93-95 nie wyrwało mnie z butów, moim zdaniem Wizard CRI wypada lepiej. A właśnie Wizard... Jak odpali się H53C obok Wizarda to ten ciepło-neutralno-zółty kolor sprawia wrażenie brudnego. Jak świecę H53C jest bardzo dobrze, odpalę obok Wizarda jest słabo..Zestawionko z Olightem S15R i Zebrą SC52W. S15R(280lm) I SC52W (500lm) napędzana 14500, H53C oczywiście na ni-mh.


Do ściany jakieś 10 kroków


Wszystkie mają zbliżony beam, S15R ma ref SMO najmniej rozmyty spot, nadrabia również białym światłem

Natura :) w różnych trybach.

1.

2.
3.

Latarki w max.

4.
5.

Najlepiej widać różnicę w świetle na fotce pt "kupa drewna". Olight kiepsko, SC52W ok, H53C bardzo dobrze. I właściwie tyle na temat
:)

Podsumowanie

Wykonanie to absolutna czołówka a może nawet nr 1.
Nowy dizajn jest ok, moim zdaniem dobrze że coś zmieniają, jednak szkoda tego charakterystycznego zebrowego moletowania na tubie.
Szkoda że nie można wsadzić li-iona, nie rozumiem dlzaczego też nie wsadzili drajwera z sc5. Może w obawie o temperaturę, bo latarka malutka i masy do ogrzania niewiele, a 256lm po kilku minutach całkiem mocno nagrzewa całą latarkę.

Możliwość programowania każdego trybu duży plus, można ominąć denerwującą zmianę trybów zawsze od najniżśzego.

Barwa światła to wielka niewiadoma. Raz mi się podoba a innym razem nie.


Jako czołówka wagowo jest doskonała, tylko czy taki powinien być beam w czołówce? Niebawem w H53C na szkiełku wyląduje matowa taśma klejąca, tak jak w H600.
Trochę to pomaga bo spot jest lepiej rozmyty, jednak jest daleko do optymalnego dla mnie beama z Wizarda USB - TIR "plaster miodu" plus duża XHP50.


Krótko mówiąc latarka nie dla każdego. Jak ktoś szuka małego wymiatacza to niech odpuści. Ale jak ktoś chce małą, "spokojną" latareczkę to może wziąść pod uwagę H53C. U mnie zostaje jako latarka do kieszeni.  :aniol:
Wolność, Równość, Braterstwo

"Na­leżenie do mniej­szości, na­wet jed­nooso­bowej, nie czy­ni ni­kogo sza­leńcem. Is­tnieje praw­da i is­tnieje fałsz, lecz dopóki ktoś upiera się przy praw­dzie, na­wet wbrew całemu światu, po­zos­ta­je nor­malny. Nor­malnosć nie jest kwes­tią statystyki. "

Trollqa

Dzięki za reckę, jak zwykle zdjęcia wymiatają.
Na tym z choinką drzewko po lewej, fajnie widać jak mu szczegółów przybywa.
Mnie się latarka podoba, ciekawe czy się sprzeda bez 500 lm. Osobiście uważam że okolice 250 lm dla takiego zasilania są wystarczające.
Kupowałeś w sklepie zebry? możesz zdradzić ile biorą za przesyłkę?

maba


1984

Dzięki :)
Tak kupiona w sklepie Zebry. Całkiem porządny sklep, odpisują szybko na pytania. Jeszcze żadne które im wysłałem nie pozostało bez odpowiedzi. Napisałem im drugi raz o tym miganiu po wyłączeniu latarki jak akumulatorek jest słaby, tylko trochę inaczej. Odpisali że to wskaźnik niskiego stanu akumulatorka i że jest we wszystkich latarkach Zebry zasilanych AA. Aż dziś sprawdzę to w sc52w.
Wolność, Równość, Braterstwo

"Na­leżenie do mniej­szości, na­wet jed­nooso­bowej, nie czy­ni ni­kogo sza­leńcem. Is­tnieje praw­da i is­tnieje fałsz, lecz dopóki ktoś upiera się przy praw­dzie, na­wet wbrew całemu światu, po­zos­ta­je nor­malny. Nor­malnosć nie jest kwes­tią statystyki. "

yano

Świetna recenzja i fotki - dzięki.
Rzeczywiście latarka wygląda fajnie, ma trochę mniej napisów niż Armytek ;D a to, że nie ma setek lumenów, niczego jej nie umniejsza. Ja już jestem w tym wieku, że latarka edc ma być przede wszystkim wygodna, a nie mieć 2000+ lumenów przez 15 s. ;)
O symetrycznym ustawieniu diody i wzorka na włączniku nie wiedziałem - rzeczywiście moja SC52w tak ma :o
pozdrawiam
yano
pozdrawiam
dziękuję
i do widzenia
yano

Trollqa

2017-06-25, 17:45:52 #5 Last Edit: 2017-06-25, 17:50:41 by Trollqa
Dzieki maba, faktycznie już to kiedyś widziałem.

1984 możesz zmierzyć średnicę zakrętki i głębokość zagłębienia na gumkę mocowania?

1984

2017-06-26, 03:18:34 #6 Last Edit: 2017-06-26, 03:32:03 by 1984
@ yano wiadomo, mała latarka ma swoje zastosowania. H53C to właśnie taka "czołówka edc" :)

@ Trollqa na środku tego zagłębienia  jest 17mm, zakrętka ma 2cm zewnętrznej średnicy, a wewnątrz 18mm.

Wsadziłem Fujitsu do SC52W i jak jest słaby latarka też miga po po wyłączeniu. Znaczy nie oszukiwali to jest wskażnik rozładowanego ni-mh. Nigdzie wsześniej o tym nie czytałem, widać Zebra ukrywa to przed ludźmi ::)
SC52W na ni-mh zachowuje się identycznie jak H53C i tak się zastanawiam czy naprawdę nie można w niej używać 14500.
Wolność, Równość, Braterstwo

"Na­leżenie do mniej­szości, na­wet jed­nooso­bowej, nie czy­ni ni­kogo sza­leńcem. Is­tnieje praw­da i is­tnieje fałsz, lecz dopóki ktoś upiera się przy praw­dzie, na­wet wbrew całemu światu, po­zos­ta­je nor­malny. Nor­malnosć nie jest kwes­tią statystyki. "

Ragim

Można/będzie dorwać w PL? Szukam właśnie czegoś dobrego na paluszka, a fajnie by było w końcu mieć latareczkę firmy, która prawdopodobnie stoi na latarkowym podium :)

tomking

Na AA alternatywą jest Armytek Tiara. Mam, polecam :)
Rzeczą ważniejszą od wiedzy jest wyobraźnia.

1984

Quote from: Ragim on 2017-06-26, 18:59:40
Można/będzie dorwać w PL? Szukam właśnie czegoś dobrego na paluszka, a fajnie by było w końcu mieć latareczkę firmy, która prawdopodobnie stoi na latarkowym podium :)

W Pl w tym momencie nikt nie ma Zebry. Bywają w Mhunt.
A i wątpię żeby ktoś zdecydował się akurat ten model ściągać.
Wolność, Równość, Braterstwo

"Na­leżenie do mniej­szości, na­wet jed­nooso­bowej, nie czy­ni ni­kogo sza­leńcem. Is­tnieje praw­da i is­tnieje fałsz, lecz dopóki ktoś upiera się przy praw­dzie, na­wet wbrew całemu światu, po­zos­ta­je nor­malny. Nor­malnosć nie jest kwes­tią statystyki. "

evolve

O, super. Dzieki za recke. Czyli jednak Nichia 219BT, 4000K, >90cri, taka jak w Lumintopach IYP365, ma fajniejsza barwe?

1984

2017-07-01, 03:47:54 #11 Last Edit: 2017-07-01, 03:51:06 by 1984
Quote from: evolve on 2017-07-01, 01:16:58
O, super. Dzieki za recke. Czyli jednak Nichia 219BT, 4000K, >90cri, taka jak w Lumintopach IYP365, ma fajniejsza barwe?

Nie widziałem IYP365, mam Toola z Nichią. H53C świeci cieplejszym światłem. Porównując oba światełka obok siebie, na białej ścianie, Tool wypada lepiej, światło z Zebry sprawia wrażenie "brudnego", takie jakby bardzo delikatne połączenie żółtego z brązowym.
Mam też Astroluxy s41 i s42, które są dużo chłodniejsze
i od toola i od H53C. Właście, porównując je z Zebrą, to wyglądają jak cool white :) (ale są spoko).
Ale jak się bezpośrednio je porówna z Zebrą, na białej ścianie to staje się dziwna rzecz: to "zanieczyszczenie" z H53C znika i zaczyna świecić takim fajnym, trudnym do określenia światłem :)
A żeby było jeszcze śmieszniej, to moje neutralne Zebry w porównaniu z H53C (na białej ścianie) mają spill lekko zabarwiony na fioletowo :o

Dziwna ta XP-L2 EasyWhite...
Wolność, Równość, Braterstwo

"Na­leżenie do mniej­szości, na­wet jed­nooso­bowej, nie czy­ni ni­kogo sza­leńcem. Is­tnieje praw­da i is­tnieje fałsz, lecz dopóki ktoś upiera się przy praw­dzie, na­wet wbrew całemu światu, po­zos­ta­je nor­malny. Nor­malnosć nie jest kwes­tią statystyki. "

Krul-Mateusz

W sumie to nie ma czym się podniecać. Żadnej rewolucji ze strony Zebry nie widzę. A brak obsługi li-ion'ów można śmiało uznać za wadę.
"Mieć rację godzinę wcześniej niż inni: przez godzinę być uważanym za element aspołeczny." ~Antoine de Rivarol

evolve

2017-07-01, 22:52:08 #13 Last Edit: 2017-07-01, 23:07:37 by evolve
Dzięki za odpowiedź. W Toolu jest raczej ta sama Nichia co w IYP365. Kurcze no i nie wiem co zrobić. Napaliłem się na H53c, ale mam dwie zmodowane Thrunite TH20, jedna z Nichia 219b (identyczna barwa jak w Lumintop, lekko różowawa) druga 219c (ciut mocniejsza ale bardziej żółtawa), obie 90CRI i teraz nie wiem czy jest sens. W każdym razie zasięg i interfejs w ZL będą raczej lepsze, ale to też trochę kwestia gustu i potrzeb, bo Thrunite ma raczej szerszy snop, płynną regulację i bierze li-iony. Chyba jeszcze poczekam z zakupem, może też gdzieś pojawi się porównanie z H53w...    

1984

Quote from: Krul-Mateusz on 2017-07-01, 15:25:30
W sumie to nie ma czym się podniecać. Żadnej rewolucji ze strony Zebry nie widzę. A brak obsługi li-ion'ów można śmiało uznać za wadę.
Nie ma się czym podniecać bo to "spokojna" latareczka jest:)


@evolve Zebra z akumulatorkiem jest 20g lżejsza niż sama TH20 :aniol:
Wolność, Równość, Braterstwo

"Na­leżenie do mniej­szości, na­wet jed­nooso­bowej, nie czy­ni ni­kogo sza­leńcem. Is­tnieje praw­da i is­tnieje fałsz, lecz dopóki ktoś upiera się przy praw­dzie, na­wet wbrew całemu światu, po­zos­ta­je nor­malny. Nor­malnosć nie jest kwes­tią statystyki. "