Różnica barwowa dwóch identycznych LED-ów.

Started by m.mike, 2017-01-19, 03:36:00

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

m.mike

Witam wszystkich. Forum czytam już od jakiegoś czasu, ale niegdy nie miałem potrzemby pisać, stąd rejestracja dopiero dziś.
Mam pytanie. Dwie identyczne czołówki, a więc zakładam że z identycznymi diodami, pierwsza zimne białe swiatło, jej zamiennik (pierwsza poszła na gwarancję) daje już światło ciepłe (bardziej w centrum trochę zimniej na zewnątrz), żółtawe z delikatną zielenią.
Moje pytanie: czy to możliwe że dwie identyczne diody LED dają inną temeperaturę barwową? Czołówki z przedziału cenowego 300-400 zł. Czy coś nie tak z komponentami. Dzięki za pomoc.

rafalklis

Co to za model? Czy czołówki są tak samo oznaczone na pudełkach / numerach seryjnych? Czołówki często występują z różnymi diodami (CW/NW).
Te same diody mogą się różnić parametrami miedzy sobą (wydajnością, temperaturą barwową).

m.mike

2017-01-19, 10:06:21 #2 Last Edit: 2017-01-19, 10:08:03 by m.mike
Black Diamond Icon 2017, z tego samego źródła jedna i druga sztuka, pudełka identyczne, oznaczenia modelu na pudełku też. Czołówka stosunkowo nowa na rynku, więc seria powinna być takasama.
Temperatura barwowa jest dosyć niespotykana, przynajmniej w prównaniu do tego co mam i do drugiej diody w czołówce, widać wyraźną różnice.
P.S. Czy jest sposób na weryfikacje ilości lumenów, bo mam wrażenie, że deklarowanych 500 nie wyciąga :)

1984

Quote from: m.mike on 2017-01-19, 03:36:00
Dwie identyczne czołówki, a więc zakładam że z identycznymi diodami, pierwsza zimne białe swiatło, jej zamiennik (pierwsza poszła na gwarancję) daje już światło ciepłe (bardziej w centrum trochę zimniej na zewnątrz), żółtawe z delikatną zielenią.

Aż taki rozrzut :o
Ja miałem w sumie 3 Wizardy XHP50 warm i wszystkie świeciły identycznie.
Wolność, Równość, Braterstwo

"Na­leżenie do mniej­szości, na­wet jed­nooso­bowej, nie czy­ni ni­kogo sza­leńcem. Is­tnieje praw­da i is­tnieje fałsz, lecz dopóki ktoś upiera się przy praw­dzie, na­wet wbrew całemu światu, po­zos­ta­je nor­malny. Nor­malnosć nie jest kwes­tią statystyki. "

Dominik

BD naciąga jak może i ledy są na wiaderka - ale będzie miała te 500 lumenów na nowych bateriach przez pierwsze 60 sekund to ci mogę zagwarantować prawie w ciemno - lekcję z ANSI / NEMA FL1 2009 odrobili bardzo dokładnie.