Stare ale jare, czyli Viking i Predator 2,5 Pro

Started by 1984, 2016-11-26, 20:44:13

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

1984

Właściwie to będzie małe porównanie dwóch leciwych latarek.
Leciwych ale niczym nie ustępujących tym produkowanym obecnie. A ja nawet ośmielę się rzec, że lepszych od nich ;D
Recka Predatora 2,5 Pro już jest na forum, a że Viking to praktycznie to samo można sobie dokładnie obejrzeć budowę.
Jest jednak kilka różnic ;). Inna głowica, reflektor i zastosowana dioda. Reszta budowy identyczna, tak samo jak UI i doskonały sterownik.

Jak widać Viking ma mniej agresywną budowę.

Koronka mniej bojowa, głowica bardzo skromnie ozdobiona.

Reflektor Predatora minimalnie głębszy, skupia światło jak szalony. Dioda to zwykła xp-g2, nie żadna tam HI, i dająca skromne 640lm.
W Vikingu ref nietypowy, od połowy do krawędzi zewnętrznej kąt rozwarcia się zwiększa. W połączeniu z xm-l2 daje rozlazłego spota. Mocy również nie ma za wiele bo 850lm ;)

A dlaczego sterownik jest doskonały?
W skrócie:
- można sobie ustawić dowolną ilość trybów i ich jasność
- mamy do dyspozycji 3 rodzaje stabilizacji
- i jak dla mnie najważniejsze, od pierwszej do ostatniej sekundy latarki świecą równo.

Pozwolę sobie wstawić wykresy o czym mowa. Autorstwa selfbuilta z http://www.candlepowerforums.com

Predator.

Viking

Dla mnie bomba ;D

Poniżej kilka fotek.
Predator w wersji warm, Viking cool. Nawiasem mówiąc Viking podczas robienia zdjęć zaczął sygnalizować miganiem bark soku w akumulatorze ;D

Zdjęć nie podpisuje, bo chyba wiadomo ::)

ISO 100 f/3.2 2s

20 kroków

30

40

50

60

70

80

Obie latarki mają identyczny wąski spil. I to jest największa i chyba jedyna wada.
Predator świeci dalej, ale Viking przez wielki spot jest bardziej użyteczny na co dzień.

Obie natomiast są świetne i do tej pory nie mogę pojąć dlaczego ArmyTek już ich nie produkuje.
Wolność, Równość, Braterstwo

"Na­leżenie do mniej­szości, na­wet jed­nooso­bowej, nie czy­ni ni­kogo sza­leńcem. Is­tnieje praw­da i is­tnieje fałsz, lecz dopóki ktoś upiera się przy praw­dzie, na­wet wbrew całemu światu, po­zos­ta­je nor­malny. Nor­malnosć nie jest kwes­tią statystyki. "

maba

Super lampki :aniol:
A te trzy rodzaje stabilizacji to geniusz! Ktoś inny jeszcze to stosuje?

1984

Quote from: maba on 2016-11-26, 21:25:25
A te trzy rodzaje stabilizacji to geniusz! Ktoś inny jeszcze to stosuje?
Chyba nikt ;D
Na wykresie Predatora w stabilizacji full jest czas pracy w max to jakieś 50min, bo do testu były użyte jakieś kiepskie akumulatory.
Kiedyś sprawdzłem na nowych sanyo 3500GA, wytrzymał 72min :)

"Na­leżenie do mniej­szości, na­wet jed­nooso­bowej, nie czy­ni ni­kogo sza­leńcem. Is­tnieje praw­da i is­tnieje fałsz, lecz dopóki ktoś upiera się przy praw­dzie, na­wet wbrew całemu światu, po­zos­ta­je nor­malny. Nor­malnosć nie jest kwes­tią statystyki. "

HVT

To se ne wrati  :'(
Może ja wymienię jakieś wady żeby było bardziej wiarygodnie ;)
- są trochę ciężkie
- zmiana trybów przez obrót głowicą - dla niektórych może być to przeszkoda
- bardzo mocno spasowane gwinty - po dotarciu działają jak ta lala

To są kultowe latarki. Armytek stworzył coś ponadczasowego i sugerowałem już by nazwę Predator i Viking pozostawili do wersji 2.5 bo Predator i Viking jest tylko jeden własnie w wersji 2.5.
Trzeba dodać, że w Vikingu Pro została obniżona moc do 850 lm po to żeby się ładnie stabilizował, kto teraz obniży moc - wszyscy jadą po bandzie wyciskając z Ledów ostatnie poty.
Co do programowania to jest w sieci filmik Słowaka, który ogarnia programowanie - tam z tego co wiem nawet można było strobo zaprogramować  >:D
Latarki Armytek - dla tych, co się znają....

1984

Quote from: HVT on 2016-11-28, 09:34:13
Trzeba dodać, że w Vikingu Pro została obniżona moc do 850 lm po to żeby się ładnie stabilizował, kto teraz obniży moc - wszyscy jadą po bandzie wyciskając z Ledów ostatnie poty.

1010lm czy 850lm dla oka różnica żadna, za to dłużej poświeci. Więc po co tak żyłować?

Quote from: HVT on 2016-11-28, 09:34:13
Co do programowania to jest w sieci filmik Słowaka, który ogarnia programowanie - tam z tego co wiem nawet można było strobo zaprogramować  >:D

Można, można też ustawić 2 różne typy stabilizacji dla każdej z linii. Np głowica dokręcona stabilizacja full i zaprogramowane wysokie tryby a głowica poluzowana średnie z opadającą stabilizacją. Szkoda że tak nie zrobili w nowych.

HVT

Mi najbardziej szkoda starej głowicy Predzia. Fajny design. Nie można Predatora pomylić z inną latarką.

sp5it

Wybebeszał ktoś Predzia 2.5? Na YT tylko ref wymieniali a ciekaw jestem jak sterownik wygląda.
M
Surefire U2 MC-E, Armytek Predator PRO 2.5, K40M@7A, Zebralight SC600W MK3 HI

adiblue

2017-01-04, 09:27:31 #7 Last Edit: 2017-01-04, 09:31:36 by adiblue
Poluję właśnie na Predatora 2.5
Tylko chcę się upewnić, że na zdjęciach widę to co widę, a nie to co chcę zobaczyć :P
Czy skupienie jest porównywalne z tym jakie można było spotkać w żarnikach surefure 60 lum np w 6P czy nitrolonie? Jak się ma barwa do tego żarnika? Mi akurat ciepło żarnika odpowiadało. Tu raczej spodziewam się bieli lekko tylko złamanej w stronę żółtego i pewnie widoczne dopiero przy bezpośrednim porównaniu z zimną diodą. Rozłożenie światła w w/w żarnikach mi odpowiadało. Ewentualnie jako punkt odniesienia mam jeszcze Olight S30R II , ale tu już mamy oskalpowaną diodę i raczej szeroki środek z reflektorem o małej średnicy więc pewnie do Predatora nie ma sensu porównywać. Inaczej mówiąc, spodziewam się większego skutecznego zasięgu z Predatora niż z takiego S30R II nawet jakby mu zapodać 2500lum. Dobrze kombinuję? Uprzedzając, tak wiem , do bliskiego pola Predator będzie kiepskim pomysłem. Ale tu mam już rozwiązanie. Dzięki za odpowiedz :)
Olight S1A Raw Copper

1984

Predator warm to nie do końca prawdziwy warm ;) Moja K40s ma bardziej ciepły odcień, nie wspominając już o Wizardzie 90cri. Natomiast na pewno daaaleko mu do białego ;D. Zimne Olighty mogą mu skoczyć :)
Co do skupienia to jest bardzo dobrze. W tym rozmiarze jeszcze raczej nie ma konkurencji.
Szkoda trochę, że do nowego Predatora nie wsadzili XP-G3 :-\

sp5it

Można włożyć w starego :) Albo Nichię 219C 9050 sm305
Surefire U2 MC-E, Armytek Predator PRO 2.5, K40M@7A, Zebralight SC600W MK3 HI

adiblue

Super :)
Od czasu, gdy musiałem wysprzedać moje zabawki i zadowolić się Nitecore Infinity ciągle kombinowałem jakby tu wrócić do czegoś w rodzaju Surefure Centurion C2. Nie za duże, ale już pełnowymiarowe, z wygarem i do tego na jedyne słuszne 18650 :P
Tak więc czekam na swojego Predatora 2.5 warm :)
Dzięki raz jeszcze :)
Olight S1A Raw Copper

HVT

Ostatni Predator Pro warm wczoraj wysłany. Najlepiej rozpoznawalna latarka Armyteka. Zostały chyba 3 sztuki bez pro.

adiblue

Wysłany? Do Gliwic? Dam znać jak dojdzie :)
Olight S1A Raw Copper

HVT

Do Gliwic. Chyba... Tak mi się zdaje...  ??? Albo do Katowic ;D

adiblue

No płatność potwierdzona przez wampira z "Wieczoru z wampirem" :P tylko brak potwierdzenia o wysyłce więc się zdziwiłem :P
Olight S1A Raw Copper