Skilhunt H03R

Started by mar3, 2016-07-22, 09:21:46

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

mar3

Quote from: Kiziol on 2016-07-27, 23:03:57
No i elegancko, bardzo
No i elegancko   ;D
Wypróbuj ustawienia kolegi rafalklis
czas 3 sek; F 5,6; ISO 400, WB światło dzienne

Obawiam się, że przy tych ustawieniach może się pojawić przepalenie ( jeśli chodzi o moje fotki ogrodowe)

ale zrobię z ciekawości ;)

sałron

Quote from: mar3 on 2016-07-27, 22:30:36
eee ale mi nie o takie chodziło  ;)

Wiem, wiem. Ja tylko tak tytułem rozwinięcia tematu ośrubkowanych latarek.

no, zimna woda dobrze robi

Rozumiem, ze w wodzie siedzi korpus, a szybka wystaje ponad lustro wody?

jak się obrobię to będzie test na rozładowanym aku

ok

Nadmiar światła umniejsza istnienie.   [Czesław Miłosz]

mar3

Quote from: Kiziol on 2016-07-27, 19:21:36

Tylko tak się zastanawiam jaki naprawdę mają kolor te kwiaty i ta ściana na każdej fotce widać inne barwy..?

wcześniej odpisałem ale ... w sumie to nie wiem o co Ci chodzi

w poprzednich opisach zdarzało się zapomnieć o WB i wychodziło różnie, od niedawna mam ustawiony WB pod beamszoty i tego się trzymam

a jeśli chodzi o różne barwy w opisie H03R - powinny być takie same jeśli każda dioda inaczej świeci?

Quote from: sałron on 2016-07-28, 13:32:13

Rozumiem, ze w wodzie siedzi korpus, a szybka wystaje ponad lustro wody?

Cała latarka jest w wodzie, świeci przez dno i mleczną szybkę na "czujkę"

sałron

Quote from: mar3 on 2016-08-02, 09:21:03
Cała latarka jest w wodzie, świeci przez dno i mleczną szybkę na "czujkę"

No fakt, przecież może stać w akwarium. A ja ciągle o misce... ;)

Cerber

2016-08-03, 21:49:35 #19 Last Edit: 2016-08-03, 22:32:37 by Kiziol

wcześniej odpisałem ale ... w sumie to nie wiem o co Ci chodzi

w poprzednich opisach zdarzało się zapomnieć o WB i wychodziło różnie, od niedawna mam ustawiony WB pod beamszoty i tego się trzymam

Chodzi o to że nie wiem która świeci poprawnie tzn. która odwzorowuje barwy możliwie najbliżej prawdy..  
Dlatego pytałem o prawdziwe barwy oświetlanych obiektów..

a jeśli chodzi o różne barwy w opisie H03R - powinny być takie same jeśli każda dioda inaczej świeci?

Pewnie że nie, ale brak zdjęcia kontrolnego w świetle słońca powoduje
że nie wiemy która świeci względnie poprawnie.  

I pomijam już fakt że nie widać specjalnie różnic w jasności między latarkami..
wygląda to tak jak by wszystkie miały po 300/400lm  - brakuje mi podstawowego zróżnicowania mocy.  

mar3

Quote from: Kiziol on 2016-08-03, 21:49:35
Chodzi o to że nie wiem która świeci poprawnie tzn. która odwzorowuje barwy możliwie najbliżej prawdy..   
Dlatego pytałem o prawdziwe barwy oświetlanych obiektów..

Pewnie że nie, ale brak zdjęcia kontrolnego w świetle słońca powoduje
że nie wiemy która świeci względnie poprawnie. 

I pomijam już fakt że nie widać specjalnie różnic w jasności między latarkami..
wygląda to tak jak by wszystkie miały po 300/400lm  - brakuje mi podstawowego zróżnicowania mocy. 

Machnąć fotkę w biały dzień?

Zdjęcia robię na ręcznych ustawieniach, czyli każda fotka była zrobiona na takich samych ustawieniach, jedyne co to zmniejszam rozdzielczość. Do porównania staram się wybrać podobne latarki ( moc/wymiary ).

Zrobiłbyś takie beamszoty żeby pokazać jak to ma wyglądać?

Cerber

2016-08-05, 18:36:20 #21 Last Edit: 2016-08-05, 18:38:49 by Kiziol
 Pewnie że machnąć.  ::)
Nie wiem czy źle stroisz aparat, czy zmęczyłeś go tak bardzo że światło mu umyka ,
czy może lubisz taki nastrój?   ;)
Ale wiem że kiedyś robiłeś takie ujęcia znacznie fajniej .

przykładowo patrząc na te beamshoty , który ciekawiej przedstawia prawdę, chyba tej samej latarki?
MH20 mar3

mh20 rafalklis

Tu mamy przykład zróżnicowania mocy, poza tym fajnie widzimy zasięg i różne barwy;
http://www.light-test.info/index.php?option=com_content&view=article&id=147%3Aczoowki-armytek-fenix-rayfall&catid=35%3Aczolowki&Itemid=54&lang=pl

Tu np. można podejrzeć nastawy;
http://www.candlepowerforums.com/vb/showthread.php?385541-OHLED-ComBat-Double-quot-MiniMax-Series-Nova-MM15-quot-(2xMT-G2-P0-4x18650)-review

beamshoty jakie lubię;
http://www.taschenlampen-forum.de/threads/eagtac-dx30lc2-xp-l-hi-test-review.44158/#post593277

A tu fotki Kontrolne za dnia i w nocy i masa! fajnych beamshotów ;
http://www.taschenlampen-forum.de/threads/%C3%9Cber-800-beamshots-mit-lampenbildern.27575/

Swoje wrzucę jak pożyczę odpowiedni aparat bo, to co próbowałem robić swoim zwykłym kompaktem, woła o pomstę do nieba  :P

mar3

@Kiziol

I tak i nie. Fotkę MH20 wziąłeś z opisu Olighta R50 - przy robieniu beamszotów staram się dobrać parametry pod najmocniejszą latarkę, dlatego te słabsze gorzej "wyglądają". Robiąc fotki chcę pokazać spot/spill a walory przyrody mnie nie interesują ;)

Mimo wszystko od jakiegoś czasu myślę o zmianie, ustawić aparat na beamszoty i przy każdej recenzji ich używać. Tylko teraz tak - co w przypadku słabych latarek ( 1AA itp )? Jak przyjdzie porównać rasowego throwera a innym razem floodowego malucha 1AAA. Ani pod jednego ani pod drugiego nie da się uniwersalnie ustawić. A może robić dwie serie: 1 - ustawienia pod małe latarki, 2 - ustawienia pod mocne?

komor

@mar3, przygotuj 3 ustawienia dla: 1) najsłabszych gówienek, 2) średniaków i 3) mocnych. To pozwoli wyskalować porównanie tak, żeby było wygodnie oceniać latarki tej samej klasy. Fakt, że na zdjęciu duży 4-diodowy, 4-akumulatorowy potwór wyjdzie na biało, a maleństwo do kluczy wyjdzie na czarno – nie niesie zbyt wielu praktycznych informacji. Zakres dynamiki aparatu nie jest duży i nie da się zmieścić wszystkiego na jednych ustawieniach. Myślę, że 3 ustawienia jest optymalnie, ale mając już taką bazę pomiarów lumenów jesteście w stanie sami to ocenić.
Olight R50, S30R II, S15R, Skillhunt H03, Led Lenser P2 BM, D.Q.G Spy

Cerber

2016-08-08, 18:50:02 #24 Last Edit: 2016-08-11, 16:33:13 by Kiziol
Zabawne że zagląda tu jakaś setka ludzi i tak niewielu ma coś do powiedzenia.
Dzięki komor, musimy trochę zjechać kierownika bo się rozleniwił   ;D :P

Quote from: mar3 on 2016-08-08, 09:21:26
Robiąc fotki chcę pokazać spot/spill a walory przyrody mnie nie interesują ;)

@mar3 nie myśl tylko o sobie,  pomyśl też o innych    :P
Twoje ujęcia są dobrze wykonane od strony technicznej, ale jak mówiłem brak zróżnicowania, reala,
jakiegoś ciekawego strzału wiązki  :o    przykład wyżej wklejone linki. .
    Może się nie znam, ale po co robi się coraz bardziej wyj...ne lustrzanki z tysiącami funkcji
fantastycznie dopracowaną optyką?  By używać kilku opcji? lub trybu auto?  
Tak na moją logikę  chyba chodzi również o to aby oddać na fotografii dokładnie to co widzi oko na żywo.
 mar Jak robisz beamshoty latary 2500lm to pokaż nam te 2500lm, nasycenie, barwy zasięg, dokładnie tak jak widzisz to w danej chwili na żywca i wszyscy będą zadowoleni .   :D

sałron

Pany, weźta pod uwagę, że nie każdy ma dostęp z podwórka do super lokalizacji do focenia beamshotów. Często trzeba pojechać gdzieś dalej, zabrać cały majdan, aparat, statyw, latarki. To jest kupa roboty i czasu. I sugeruję nie oceniać, że Mariuszowi się nie chce. Wykonuje tu kawał pracy dla nas, a czas dzisiaj jest w deficycie... ;)

Cerber

sałron masz trochę racji ,  ale i w mieście z balkonu można sobie dać radę.
podałem w "linkach" kilka przykładów a jest takich recenzji tysiące.
I absolutnie nie twierdze że kierownikowi się nie chce, piszę to oczywiście  w żarcie  ;)
Jak chyba każdy doceniam i podziwiam Mariusz twoją pracę, miło się czyta i patrzy na genialne fotografie.
   Tylko by recenzja była doskonała brakuje jednak tych beamshotów przedstawiających
realne możliwości latarek..  bez nich by zobaczyć co potrafi, musiał by sobie każdą chyba sprawić   ::)

komor

Quote from: sałron on 2016-08-08, 23:24:43
Pany, weźta pod uwagę, że nie każdy ma dostęp z podwórka do super lokalizacji do focenia beamshotów. Często trzeba pojechać gdzieś dalej, zabrać cały majdan, aparat, statyw, latarki. To jest kupa roboty i czasu.
Ja się odcinam od tego :D i doskonale sobie zdaję sprawę, ile roboty jest przy takim teście.

Cerber

Komor słabo,  zmiękłeś jak mała dziewczynka w strachu.   ;)
mar3  to nie dziecko  a Poważny kumaty i ambitny facet, bierze na klatę komentarze, słowa krytyki, wyciąga wnioski i rozważa wszelkie porady.    
A podejrzewam że efekt tego może być taki że przy kolejnej recenzji gały wyjdą nam z czachy..
Quote from: mar3 on 2016-08-08, 09:21:26
Mimo wszystko od jakiegoś czasu myślę o zmianie, ustawić aparat na beamszoty i przy każdej recenzji ich używać. Tylko teraz tak - co w przypadku słabych latarek ( 1AA itp )? Jak przyjdzie porównać rasowego throwera a innym razem floodowego malucha 1AAA. Ani pod jednego ani pod drugiego nie da się uniwersalnie ustawić. A może robić dwie serie: 1 - ustawienia pod małe latarki, 2 - ustawienia pod mocne?

komor dał jakiś pomysł..
Ze swojej strony dodam.
- Nie jest to łatwe ale starał bym się dostrajać aparat tak by ująć światło, nasycenie, kolory, zasięg niemalże tak, jak widzi to oko w danej chwili.
Jak mamy latarke 850lm to fajnie by było zobaczyć te 850 lm plus realne barwy, jak mamy miotacz lumenów przykładowo 6000lm to chciałbym a wręcz pragnął bym zobaczyć (na fotce jeśli nie mogę w realu) jak świeci latara 6000lm  oraz jak daleko lub jak szeroko zależnie od typu..  
Ferrari i subaru nie mogą jeździć i wyglądać tak samo.

Dobre zdjęcia są esencja nad treścią .
Dla mnie to 70% informacji o danym narzędziu.
I gdy wiązka mi odpowiada, jej barwa, cri, rozkład,.. dopiero przyglądam się sprawom technicznym, na końcu badam rozmiar, detale...

To tyle z mojej strony
Best regards

komor

Quote from: Kiziol on 2016-08-09, 18:10:05
Nie jest to łatwe ale starał bym się dostrajać aparat tak by ująć światło, nasycenie, kolory, zasięg niemalże tak, jak widzi to oko w danej chwili.
Nie ma takiej możliwości. Oko nie jest obiektywnym i kalibrowalnym narzędziem do pomiaru jasności/jakości światła, bo adaptuje się do warunków, nie da się więc obiektywie ustalić w aparacie takiej ekspozycji „jak widzi oko”. Nawet balansu bieli nie ustalimy w ten sposób, bo nasz mózg kompensuje i to. Reszta postu jak poprzednio – znowu dość poetycko, a mało konkretnie technicznie.