Astrolux A01

Started by maba, 2016-01-30, 17:13:24

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Misiakus

2016-11-03, 13:45:53 #30 Last Edit: 2016-11-03, 13:50:03 by Misiakus
Wszystko karmię prawie nowymi Fujitsu 900mAh czarnymi albo 750 białymi a doszły właśnie Varty 1000mAh, które formują się w BC700 :) Jest też trochę starszych, wysłużonych Eneloopów ale już do pilotów i lampek z czujnikiem ruchu.
Musiałem dokupić do Lumintop'a IYP365, który jest teraz moją podstawową latarką do pracy i domu.
Na najwyższym trybie mam koło 50 min. świecenia z Fujitsu 900mAh ale jeszcze sprawdzę przy okazji.

Styki jeszcze wyczyszczę alkoholem i przejadę smarem sylikonowym ale to na 99% nie zmieni mi temperatury barwowej.
Quark MiNi 123 XP-G, Quark AA tytanowy, SureFire E2e HA, JetBeam PA40 T6, Convoy S2 (XM-L2 T4 7A3), ZebraLight H600w, SC600w III HI, SC62w, SC32w, Nitecore EC4SW, Lumintop IYP365 (219BT), Astrolux A01 (219B) - http://www.torch.pl/forum/index.php/topic,55987.msg205746

Misiakus

2016-11-03, 13:57:41 #32 Last Edit: 2016-11-03, 13:59:27 by Misiakus
Taki w sprayu z lidla nie to gęste mazidło mleczno-białe. Nie ma różnicy po przetarciu i wytarciu do sucha między stykiem suchym a tym "wyczyszczonym". Przynajmniej w innych latarkach różnicy to nie robiło a wydawało mi się nawet, że zabezpiecza to nieco przed tworzeniem się jakiś tlenków itp. na stykach. Ciuta lepiej kontaktowało, rzadziej migało itp.

Uszczelkę i odrobinę gwinty potem przejeżdżam takim gęstym od nitecore ale na razie w tych brelokach tego nie robiłem z braku czasu. Starsze tylko czyściłem alkoholem i tym sprayem sylikonowym.
Aha ... i dokręcałem często pigułę bo po wyjęciu z pudełka latały dość luźno.

Quark MiNi 123 XP-G, Quark AA tytanowy, SureFire E2e HA, JetBeam PA40 T6, Convoy S2 (XM-L2 T4 7A3), ZebraLight H600w, SC600w III HI, SC62w, SC32w, Nitecore EC4SW, Lumintop IYP365 (219BT), Astrolux A01 (219B) - http://www.torch.pl/forum/index.php/topic,55987.msg205746

1984

Quote from: sp5it on 2016-11-03, 12:46:55
W skrócie te A01, które mają Manker i 3 punkty lutownicze na driverze są OK. Pozostałe dwie maja inny kolor świecenia i PWM.
M

Ale kiszka, dobrze że nie kupiłem.
Raczej ciężko będzie reklamować z powodu innego koloru diody.
Wolność, Równość, Braterstwo

"Na­leżenie do mniej­szości, na­wet jed­nooso­bowej, nie czy­ni ni­kogo sza­leńcem. Is­tnieje praw­da i is­tnieje fałsz, lecz dopóki ktoś upiera się przy praw­dzie, na­wet wbrew całemu światu, po­zos­ta­je nor­malny. Nor­malnosć nie jest kwes­tią statystyki. "

Harry

A ja jedną na próbę kupiłem i właśnie do mnie idzie. Jak przyjdzie ta "kiszka", to będzie kicha. :'(

Harry

Przyszła i ma inny kolor świecenia, głowica sama się wykręca, jest kiszka, choć jakość wykonania całkiem, całkiem. Dobrze, że wziąłem tylko jedną. Wystawiam na bazarkach forumowych, może komuś się będzie chciało pobawić, bo ja na nią nie mam czasu. To chinole przebrzydłe, no...

1984

Wolność, Równość, Braterstwo

"Na­leżenie do mniej­szości, na­wet jed­nooso­bowej, nie czy­ni ni­kogo sza­leńcem. Is­tnieje praw­da i is­tnieje fałsz, lecz dopóki ktoś upiera się przy praw­dzie, na­wet wbrew całemu światu, po­zos­ta­je nor­malny. Nor­malnosć nie jest kwes­tią statystyki. "

Harry

Jeśli widoczność PWM objawia się lekkim miganiem na niskich trybach, to ja tego nie widzę - ale może źle patrzę, bo spec ze mnie żaden. Świeci nie aż tak źle. Niezbyt ciepło, bardziej neutralnie, ale na CRI>90 to raczej nie wygląda. Może w nocy będę miał więcej czasu, to z ciekawości wykręcę sterownik, oczyszczę szybkę od wewnątrz, bo ma trochę pyłków i wycentruję diodę, bo nie wina to wlutowania, tylko ułożenia płytki.

Misiakus

Quote from: Harry on 2016-11-03, 18:50:11
A ja jedną na próbę kupiłem i właśnie do mnie idzie. Jak przyjdzie ta "kiszka", to będzie kicha. :'(
Jaki kolor latarki zamówiłeś ?

Harry

Misiakus

U mnie we wszystkich pomarańczowych były poluzowane piguły ale diody były ciepławe i oddawanie kolorów w porząsiu. Zielone zimne, gorsze oddawanie barw a piguła siedzi stabilnie ...

Harry

Jak to poluzowanie naprawić, żeby się nie odkręcało - po prostu dokręcić, czy coś trzeba kleić?
I czy uszczelka leży między obudową głowicy a szkłem, czy między szkłem a reflektorem? Bo jest między szkłem a reflektorem, a wydaje mi się, że powinna być przed szkłem...

Misiakus

Dokręciłem na samym początku a potem latarka poszła do portfela i noszę jako backup więc nie wiem czy się luzuje :) W drugiej, którą poużywałem kilka godzin nie odkręciła się piguła, nic nie latało przy zmianie baterii. W innych też dokręciłem taką pęsetą z cienkimi końcówkami i poszły w ludzi. Reszta jeszcze leży i czeka na rozdanie więc piguły się chyba nie luzują jakoś tragicznie często.
Co do uszczelki to nie zwróciłem uwagi gdzie ona leży. Jedną pigułę wyjąłem bo na diodzie był jakiś paproch zasłaniający z 1/4 soczewki ale z uszczelką i szybką nic nie robiłem - była gdzie zamontowali a nie zwróciłem uwagi czy przed czy za. Zdrapałem paprocha, umyłem alkoholem soczewkę, wrzuciłem odbłyśnik, wkręciłem pigułę i tyle. Sporo czasu mi to zajęło bo sporadycznie dłubię wewnątrz, nie mam praktyki, odbłyśnik mi się odwracał zanim piguła go zablokowała a pęseta mi co chwila wypadała z dziurek :)

Pojutrze mam nadzieję będę miał w końcu czas nakręcić film dla Chińczyków z tą uszkodzoną i tymi zimnymi to ewentualnie mogę jedną rozkręcić jak nie uzyskasz wcześniej informacji o uszczelce.

Harry

Dla mnie nie rób sobie problemów. Jeśli znajdę chwilę na demontaż, to wrzucę uszczelkę przed szybkę i sprawdzę czy to rozwiązanie działa.

Cerber

Uszczelka powinna być po zewnętrznej stronie między obudową a szkiełkiem a i wewnątrz druga cieńsza też by nie zaszkodziła.

Tak się zastanawiam maba miałeś w rękach wszystkie kolory a01,  czy twoje też miały różne diody??