Astrolux A01

Started by maba, 2016-01-30, 17:13:24

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

maba

2016-01-30, 17:13:24 Last Edit: 2016-01-31, 23:34:07 by maba
Doleciały nowe światełka, więc kilka słów na szybko.

A01 to nowsza wersja Boney AAA, która to moim zdaniem była średnio udana - mało lumenów i brzydko świecąca, wystająca dioda. Na szczęście Chińczycy posłuchali użytkowników i ulepszyli lampkę :aniol:

http://www.banggood.com/Astrolux-A01-Nichia-219B-102LM-AAA-Mini-Waterproof-Keychain-EDC-LED-Flashlight-p-1026854.html

Tutaj konkretne recenzje:

http://budgetlightforum.com/node/44416
http://budgetlightforum.com/node/44438
http://budgetlightforum.com/node/44039

Zapakowana w kartonik w środku wyłożony gąbką, w komplecie oprócz latarki tylko uszczelka i metalowe kółko - skromnie ale godnie :D

Samo wykonanie jest OK, ale w porównaniu do firmowych lampek nie zachwyca, bo jest sporo drobnych niedoróbek. W zależności od egzemplarza diody nie są idealnie wycentrowane, gąbki krzywo naklejone, ostre krawędzie przy otworze, mogą występować jakieś drobne nierówności na reflektorze/szkiełku, ubytki anodyzacji czy problemy z połączeniem - jedną muszę dokręcać nieco mocniej, bo inaczej mruga.

Gwinty w porządku, choć sam twist według mnie chodzi nieco za lekko, ja lubię większy opór.

Moletowanie może być, anodyzacja fajna, lekko matowa, nie palcuje się. Kolorki naprawdę super, szkoda że nie ma ich więcej do wyboru.

Na dupce stoi ale bardzo niestabilnie, bo przez zaokrąglenie i wycięcia powierzchnia jest niewielka.

W porównaniu do I3E jest ogromna - wyraźnie grubsza, ponad centymetr dłuższa i dwa razy cięższa. Olight sprawia wrażenie wydmuszki którą można zgnieść w palcach, a Astrolux takiej co to nawet czołgu się nie boi >:D

Ścianki grubaśne, szkiełko całkiem nieźle schowane, więc powinna sporo znieść.

UI świetny, trzy tryby MOON > MID > HIGH + ukryte "taktyczne" strobo, dostępne dopiero po dwukrotnym przejściu przez stałe. Pamięci brak, PWM też.

Rozsądnie dobrane i bardzo użyteczne, według pomiarów z BLF to odpowiednio 0,1 LM, 7 LM i 8 7LM z Eneloopa.
Moonlight naprawdę przyjemny, nie razi w nocy, Mid wystarczający do większości zadań, no i High gdzie mamy już całkiem niezłą ilość światła.

A z li-iona ponoć wyciąga nawet ~230LM, to musi robić wrażenie z takiego malucha 8)

Dioda to Nichia 219B, więc baaaardzo ciepła. Ma aż 90CRI, więc to obecnie najtańsza latarka na rynku z takim cudem na pokładzie. Przyznam, że jeszcze nigdy nie miałem podobnej, więc nie jestem przyzwyczajony :P

Na oko I3E jest jaśniejsza ale to głównie przez zupełnie odmienną, zimniejszą diodę.

Udało się nawet zrobić jakieś kiepskie beamshoty. Olight I3E, Astrolux A01 i Nitecore Tube:

Czas pracy w maksymalnym trybie nie powala, ale raczej mieści się w normie.

Na zwykłych Eneloopach świeci w miarę równo przez niecałe 40 minut, później powoli słabnie. Przypomnę, że I3E aż ~60 minut, ale to jednotrybowiec, a te zazwyczaj są wydajniejsze. W średnim trybie wychodzi około ~7h, a w najniższym bodajże ~100h.

Eagletac D25A Clicky, Hugsby XP-1, Astrolux A01, Olight I3E, Nitecore Tube:

Cóż dodać?
Nie bez wad, ale to ciekawe światełko.
Wyróżnia się przede wszystkim świetną diodą, przemyślanym UI i niską ceną. Dzięki temu nie ma konkurencji ;)

Trochę kuleje wykonanie i kontrola jakości, ale skądś ta niska cena musi się wziąć. Na szczęście sprzedaje to porządny sklep, więc w razie czego nie będzie problemów z reklamacją.

Generalnie bardzo fajne EDC.

yano

Dzięki za reckę i fajne zdjęcia :)

Dzięki kolorowi diody światełko wydaje się być godne zainteresowania - i jeszcze przy tej cenie ;)

Napisałeś, że brak pamięci - rozumiem, że startuje zawsze od najniższego trybu?

Ta w różowym ciekawie wygląda 8)

pozdrawiam

yano
pozdrawiam
dziękuję
i do widzenia
yano

maba

2016-01-31, 11:28:30 #2 Last Edit: 2016-01-31, 11:30:15 by maba
Tak, bez pamięci, zawsze od mooon, i dobrze!

Różowa jest super ;D
Tylko ciężko oddać jej prawdziwy kolorek na zdjęciu - starałem się ale i tak nie jest idealnie.

Co do ceny - kod ReManGA01 jeszcze obniża o ~4zł.

komor

Dzięki za recenzję. W opisie ostatniego zdjęcia zabrakło na początku wspomnienia o Olight S2 (jak mniemam).
Olight R50, S30R II, S15R, Skillhunt H03, Led Lenser P2 BM, D.Q.G Spy

sałron

2016-01-31, 18:44:56 #4 Last Edit: 2016-01-31, 18:51:05 by sałron
Trochę wielka i przyciężka (jak na brelok AAA). Ale mimo to kusi za tą cenę...

Dzięki za kod rabatowy!
Nadmiar światła umniejsza istnienie.   [Czesław Miłosz]

maba

Tak, wielgachna jest, ale i tak ją lubię coraz bardziej - bardzo sympatyczne EDC. Fajne tryby i cieplutka dioda to jest to :aniol:

Woytas

Zastanawiam się czy by jej nie kupić, tylko tryb MOON wydaje się tak niski, że aż nieużyteczny...z kolei MID 7 lumenów to też nieco mało... Jak to wygląda w praktyce?

Harry

Dzięki za opis. Światełko jednak za duże i pewnie za ciepłe. Nie mogłem się przyzwyczaić do tej diody w D25A, a tu świeci chyba jeszcze gorzej.

maba

W Eagle podają 92CRI, tutaj zmierzone 90/91, czyli pewnie podobnie.

@Woytas, weź nawet nie żartuj, moon w takich latarce to podstawa! Włącz latarkę bez moona gdy oczy przyzwyczajone do ciemności to się przekonasz :aniol:

MID też jest OK, na papierze nie robi wrażenia ale w rzeczywistości świeci całkiem fajnie i nie brakuje tych lumenów.

Woytas

Też uważam, że moon to podstawa...tylko dla mnie moon to tak z 1-2 lumeny. 0,1 lumena to...no właśnie, nie wiem jak to to nawet wygląda. Zastanawiam się czy taki drobny ułamek jest użyteczny, da się coś przeczytać czy zobaczyć pod nogami w kompletnej ciemnicy.

cat

Może to do znajdowania latarki? ;D

maba

Pff, 1-2 LM to zwykły low, a nie żaden moon 8)

yano

Dla mnie moon poniżej 1 lumena to też na co dzień zbyt mało, chociaż zdarzają się sytuacje, w których jest dla mnie wystarczający - a to już jest argument za tym, żeby mieć w latarce tak niski tryb.

Poza tym kusi mnie ta ciepła barwa - szkoda że w swojej S1 nie mam cieplejszego odcienia światła :(
pozdrawiam
dziękuję
i do widzenia
yano

zieloczek100

Maba, co to za model Victorinoxa? ;)

maba

Czarna piękność Pioneer Black Alox 0.8201.23 ;D