Cześć wszystkim, jestem tutaj nowy.

Started by ogio, 2015-09-20, 12:32:07

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

ogio

Po pierwsze chciałem się z wami przywitać jest to mój pierwszy post na tym forum, chociaż przeglądam go od jakiegoś czasu.

Rozglądam się za lekką czołówką w góry i dzięki waszym opiniom zdecydowałem się na Petzl Tikka XP. Dosyć często na allegro pojawiają się oferty sprzedaży tego modelu w dosyć okazyjnych cenach. Są to najczęściej przedmioty opisane jako nowe pochodzące z wyprzedaży stanów magazynowych (cokolwiek to znaczy).  Na ogół oferowana jest jedynie gwarancja rozruchowa.  Czy oszczędność na poziomie 20% ze świadomą rezygnacją gwarancji ma sens? Czy z waszego doświadczenia gwarancja na ten sprzęt się przydaje?

Druga kwestia to czy spotkaliście się z podróbkami czołówek petzl? Widziałem w ofertach allegro i w jednym ze sklepów stacjonarnych tikka xp w dwóch różnych opakowaniach na jednym (czarym) była opisana jako180 lumen na drugim (białym) 160 lumen. Pytany o różnice sprzedawca nie był w stanie odpowiedzieć. Czy to może być podróbka czy może zmiana opakowania wraz ze zmianą rocznika produkcji.
Pozdrawiam
Michał

widel

Cześć Wam, jestem tu nowy ale już trochę uzależniony, będąc na  NGT, Tactical, Knives teraz torch..kolejność nie gra roli, żona patrzy podejrzanie poprzez kartony po butach Haix, w szafie nima normalnych ubrań wg Niej.. tylko Haglofs,Marmot, Arcteryx, itp.. nawet nie mam Normalnych Skarpet, tylko teko,smartwool etc..teraz dopadła mnie obsesja tej jednej jedynej lampki..dotychczas przez ostatnie cztery lata używałem led lenser p4 -  pracując w UK kupiłem za 10 funi, obecnie w PL napaliłem się na Armyteka Vikinga 2.5 xm l2 U2 , za 200 z haczykiem, przyda się bo mieszkając w Pyrzycach mam do lasu blisko, pole uprawne jest, spore podwórko też..wyjdę na schody w nocy, spojrzę w lewo, spojrzę w prawo..i nic nie widzę..bo ciemno :) czy taki sprzęt wg mnie sprawdzi się ? nie chcę pięciu różnych źródeł tylko jedną latarkę,  na podwórko, w góry nad morze, spadnie ze schodów-wytrzyma, zabójstwo w afekcie-wytrzyma, trzyletni synek i dwie lewe łapki-wytrzyma..czy słuszny jest mój wybór ? Pozdrawiam Artek.

1984

Cześć, ja mam predatora 2,5 pro warm i z czystym sumieniem mogę polecić :)

A co do wytrzymałości...

https://www.youtube.com/watch?v=NK2A5u5bRXQ
Wolność, Równość, Braterstwo

"Na­leżenie do mniej­szości, na­wet jed­nooso­bowej, nie czy­ni ni­kogo sza­leńcem. Is­tnieje praw­da i is­tnieje fałsz, lecz dopóki ktoś upiera się przy praw­dzie, na­wet wbrew całemu światu, po­zos­ta­je nor­malny. Nor­malnosć nie jest kwes­tią statystyki. "