Niskobudżetowa latarka Xenon 6000K

Started by Strowger, 2012-11-05, 12:58:19

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Strowger

Witam po przerwie. Projekt w obecnym kształcie nie będzie kontynuowany, bo wpadła mi dziś w ręce inna latarka z tej serii (również żółta obudowa z czarnymi dodatkami), o wiele większa spokojnie mieszcząca aku 7,2Ah oraz przetwornicę w środku :)
Tak więc będzie latarka xenon bez żadnych akumulatorów na zewnątrz podłączanych przewodem i noszonych w futerale z paskiem na ramię >:D
Jutro zapodam jakieś fotki, póki co było próbne odpalanie xenona w nowym reflektorze i to co od razu zauważyłem, to możliwość uzyskania o wiele lepszego skupienia niż w poprzednim reflektorze i przynajmniej xenon mieści się bez problemu, bez żadnych kombinacji :D

Pozdrawiam.

Strowger

Oto obiecane fotki :)

Tak wygląda ta latarka z zewnątrz

Reflektor z zainstalowanym xenonem H3 6000K

Widok od spodu latarki. W tym miejscu zostanie zainstalowana przetwornica w sposób widoczny na zdjęciu a także moduł wskaźnika napięcia na linijce LED. Oczywiście całość zostanie osłonięta dodatkową obudową, którą wykonam z ocynkowanej blachy a później pomaluję czarnym matowym sprayem aby ładnie wyglądała ;)

A tak to świeci, póki co odpalenie próbne

Plama światła na suficie, latarka postawiona na podłodze, środek plamy światła jest jaśniejszy dookoła niego jest większa plama o mniejszej jasności, czy da się to jeszcze poprawić aby uzyskać jak najmniejszy i przy tym jak najjaśniejszy punkt świetlny ?

Widok na świecącego xenona :)

Wskaźnik napięcia

I w akcji ;D

Strowger

Kupiłem dziś aku 7,2Ah 12V i przeprowadziłem pierwsze testy w terenie. Jest nieźle, na pewno żadna inna z moich latarek nie świeci lepiej od tego i na pewno żadna latarka na inne źródło światła tak nie świeci, jednak zaobserwowałem coś niedobrego. Wiązka światła wychodząca z latarki zwęża się, w pewnej niezbyt dużej odległości od latarki jest maksymalnie skupiona i dalej znowu się rozszerza, wygląda to mniej więcej tak jak ogląda się to z boku:

Strowger

Przedstawiam ukończony projekt  :)

Latarka jest wyposażona w układ kontrolujący napięcie na akumulatorze i gdy spadnie ono poniżej 10,8V automatycznie odetnie zasilanie przetwornicy zapobiegając głębokiemu rozładowaniu. Dorzuciłem też voltomierz wymontowany z rozwalonego urządzenia rozruchowego rodem z telezakupów aby mieć możliwość choć w przybliżeniu określić stan naładowania akumulatora  ;D

Pozdrawiam i proszę o konstruktywną krytykę ;)

yano

Nooo, niezły klocek wyszedł ;), ale całkiem fajna ::)
Czy dobrze widzę, że udało Ci się uzyskać dobre skupienie?
Dałbyś jakieś fotki terenowe  ;D

Tak w ogóle to gratki ::)
pozdrawiam
dziękuję
i do widzenia
yano

nicco

witaj!

gratki! widze patent z puszka jak u mnie :P

fajnie wyszlo, taki fallout, akurat na inwazje zombich :)

pozdro

Strowger

Dzięki :)
Skupienie udało się uzyskać całkiem dobre, a co do zdjęć terenowych, to proszę bardzo ;D

Zdjęcie referencyjne

No i ognia

Referencyjne

Ognia

yano

pozdrawiam
dziękuję
i do widzenia
yano

Strowger

Jest moc faktycznie :)
Póki co nikt w moim otoczeniu nie ma mocniejszej latarki >:D