Mała, ale byk.

Started by Blaz, 2012-08-14, 16:45:02

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Kazik

Osobiście polecam UltraFire WF-188. Jakością wykonania to dupy nie urywa, ale naładujesz nia wszelkie Li-Iony, a i LiFePO4 - a więc jak Cie hapnie nowe hobby będziesz już miał rozwojową ładowarkę. :)
Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko i nic nie działa
Praktyka jest wtedy kiedy wszystko działa i nikt nie wie dlaczego

dr.w

Hejka,

Również posiadam UltraFire WF-188 sprawuje się znakomicie i tylko jedno ale :)
Od zakupu czyli od ponad roku wali tanim chińskim plastikiem na kilometr :)

Ale akurat kolega Blaz powinien mieć układy z pewnym chińskim forum :)
Wiec może jakiś lepszy plastik załatwią :)

Chemik79

Quote from: Blaz on 2012-08-17, 22:04:56
Dzięki za odpowiedź. Chodziło mi o to czy jest w ogóle taka możliwość. :)

Rozumiem, że akumulatory takie:
http://allegro.pl/akumulator-li-ion-16340-protected-aw-750mah-i2566883607.html?source=oo

A jaką ładowarkę polecacie?

Na zagranicznych forach czytałem, że większą sprawność latarki, tj. ilość światła osiągniesz przy zastosowaniu wspomnianych przeze mnie wcześniej:
http://jet-pol.pl/p616,akumulator-li-ion-18350-aw-imr-700mah.html
Co do ładowarki to zgadzam się z Kazikiem, od UF są jak najbardziej oki ;)

Kazik

Quote from: dr.w on 2012-08-17, 22:31:14
Od zakupu czyli od ponad roku wali tanim chińskim plastikiem na kilometr :)

Mnie też strasznie denerwuje ten gówniany plastik - jak w jednorazowej zabawce... ::)

Blaz

Chcę powiedzieć, że Raptor już leci. Jak przyleci to relację zdam. ;D

Blaz

Niestety Raptora nie będzie, bo mnie sklep wyrolował. :zly:

Chemik79

Quote from: Blaz on 2012-08-28, 08:52:57
Niestety Raptora nie będzie, bo mnie sklep wyrolował. :zly:

To znaczy...

Blaz

Przez tydzień wisiało zamówienie niezrealizowane, a dziś napisali, że realizacja może potrwać następne 7 business days. Podziękowałem. :zly: Na szczęście znalazłem ją gdzieś indziej. ;D

Blaz

Nie chcę zakładać nowego tematu, więc piszę w tym. ;)

Jako że Raptora, który do mnie leci, chce od razu kupić mój kolega, to miałbym ewentualne wolne moce przerobowe. ;D Przeglądałem sobie więc inne latarki, które by mi pasowały. Budżet nawet zwiększyłem do około 200 dolarów.

Wiele czytałem o HDS EDC. Przepiękna, idealna latarka EDC. No i możliwość zamówienia wersji High CRI. Tylko że... Jak przeczytałem na candlepowerforums czeka się na nią około pół roku. :o

Novatac. Właśnie - czy ta firma zbankrutowała? 120P jest praktycznie nie do dostania. Można kupić 120E i 120T. Z tego, co czytałem to można im odblokować programowanie?

Powiedzcie mi więc, dobrzy ludzie, czy HDS EDC to best of the best w tym przedziale czy coś może się z tą latarką równać? Poruszamy się oczywiście w obszarze małej latarki EDC. :)

Kazik

NovaTac jest zajebisty i basta. Ma niezłe możliwości konfiguracji i świetne sterowanie (przejścia do konkretncyh trybów, a nie przez tryby, jednoczesnie tryb momentary a działanie klika reverse, max dostępny w każdej chwili, lockout). Do tego wygodny klik microswitch. Rozkład światła po modyfikacji na XP-G jest optymalny na bliskie odległości, na średnie też poświeci. Lampka jest sporawa jak na 1xCR123A, ale wygodna do trzymania. No i duży plus za jakość. :)

Ja mam SPL-120 (NovaTac robiony na licencji przez inną firmę) i fabrycznie nie był programowalny, ale trik z odblokowaniem zadziałał. :) Na Ebayu i czasem na CPF MarketPlace są dostępne od ręki.

Blaz

Znalazłem Novataca Storm za 50 dolarów. Niby wysyłka do Stanów, Kanandy i UK, ale się wykorzysta kolegę. ;D

Czy wszystkie Novataci EDC dadzą się programować (po odblokowaniu) czy jakaś nie? Czy jednak warto czekać na HDSa?

Kazik

2012-08-31, 12:46:52 #26 Last Edit: 2012-08-31, 12:50:17 by Kazik
HDS są znaacznie droższe - zwykle ludzie chcą za nie 200$ (bo sa modyfikowane lub prosto z pudełka). Za takie niemodyfikowane i używane i tak trzeba wyłożyć ze 120$.

Te Stormy to trochę jak budżetówka NT - ale poza kijową sprężynką przy głowicy (moja jest już wygięta) raczej nie dostają od NovaTaców NovaTacowych. ;)

Chyba przeprogramowac można wszystkie, ale 100% nie jestem pewien...

Edyta:
Ciekawostka:
Mój SPL-120 ma taki sam gustowny różowy kolor radiatora jak oryginał NTaca. 8)

Blaz

Znalazłem HDSa, ale wersję EDC IR INFRARED. Co to za wersja?

W kwestii Novataca, to na pewno da się po 250 klikach odblokować wersję 120T. Będę szukał czy także wersję E. ;)

mar3

Quote from: Blaz on 2012-08-31, 20:29:07
Znalazłem HDSa, ale wersję EDC IR INFRARED. Co to za wersja?

W kwestii Novataca, to na pewno da się po 250 klikach odblokować wersję 120T. Będę szukał czy także wersję E. ;)

IR to wersja do używania z noktowizorem - podświetlanie celów itp.

a tu masz opis przeprogramowania - http://www.candlepowerforums.com/vb/showthread.php?213286-NovaTac-EDC-T-and-E-Models-CRACKED!-Back-Door-Easter-egg-found!

Blaz

Dzięki. :) Wersje 120E są dostępne na ebayu, tylko muszę wyszukać z płaskim włącznikiem.

Zadam teraz pytanie lajkonika, ale ciekawi mnie to, bo ostatnie relacje jakie znalazłem to te z 2010 roku.

Czy obecnie nadal możecie powiedzieć, że Novatac 120 jest the best of the best wśród EDC? Czy taki np. właśnie JETbeam RRT01 może się z nim równać?