2022-06-27, 06:47:36

HID by Kazik

Started by Kazik, 2011-12-05, 21:23:27

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Kazik

2011-12-05, 21:23:27 Last Edit: 2011-12-06, 12:10:32 by Kazik
No, to po jakichś 3 latach leżakowania ballastu zrobiłem HIDa. :D

Body
Oparty na body dość małego reflektora ręcznego. Niestety ta poręczność okupiona jest stosunkowo małym lustrem. :( Z drugiej zaś strony można sobie obrócić rączkę i mieć coś ala ręczny szperacz samochodowy (czyli, że lampka jest nad dłonią). Niestety nie wszystko mieściło się w środku body, więc musiałem wywalić jedną ściankę, w jej obrębie umieścić element nieznanej mi nazwy i zakleić powertapem. Wyglądu mocno nie szpeci, ale można mieć wątpliwości co do wodoszczelności.

Wnętrzności
Ballast motocyklowy - czyli slim. Jest cieńszy i ssie mniej prądu przy starcie (do 5.5A wg. specyfikacji), dzięki czemu oszczędza palnik i ogniwa. Klasa średnia - ni to Hella, ni to chińszczyzna. Palnik miałem H4 ,ale wolałem kupić chiński H3 (taki jest w oryginale) i tak też zrobiłem. Barwa 5000K. Udało się wykorzystać fabryczny pstryczek. Zasilanie to 6x18650. Siedzi to w dwóch koszykach z DXa, każdy na 3S 18650. Czyli pakiet 3S2P. Nie wiem jeszcze, jak to się przekłada na czas, ale na jakieś 45min z kilkoma odpaleniami powinno starczyć. Pakiet jest wyciągany, a ogniwa ładuje normalnie w WF-188. Nie chciało mi się bawić z kabelkami, coby ładować wszystkie w środku. :D

Zdjęcia

Efekty
Jeszcze nie ma ostatecznych, bo ogniskowanie jest póki co prowizoryczne - trzebaby je troszkę poprawić. Póki co bije Speara ze skalpem XR-E, który znowu bił SF Masterpiece Pro-1. Aleee... to żadna niespodzianka. :D Póki co byłem z nią tylko raz na dworze, także ciężko mi coś więcej powiedzieć.

Jak znajdę trochę czasu dorzucę lepsze fotki.
Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko i nic nie działa
Praktyka jest wtedy kiedy wszystko działa i nikt nie wie dlaczego

Kazik

Noooooo, trud i praca się opłaciły. Luksmiarka Pawelsza pokazała magiczne 173klux/1m. :o >:D >:D :o

HIDs ruleeee! 8)

sałron

No ładnie, ładnie >:D

A zastosowanie jakieś konkretne, czy dla fun-u?
Nadmiar światła umniejsza istnienie.   [Czesław Miłosz]

Kazik

Dla fun'u. Albo też dla wykorzystania palnika i balastu, bo się kurzyły niemiłosiernie długo. ;)

Ciekawe ile pokazałby HID 50W w JML2940. >:D

mar3

Zawsze można poświecić na mapę  ;)

Azjatos

Tudzież w dziurke od klucza.

Kazik

HIDy służą do podświetlana zegarków (sprawdzone). ;D

nicco

witaj!

tez mam taki szperacz i nosze sie z przerobka na hida :)

powiedz mi jak wyglada sprawa z upchnieciem h3? bo ztcp to jego glebokosc jest wieksza niz glebokosc reflektora - musiales dac spory dystans?

zapodaj foty od srodka jesli mozesz :)

pozdro

Kazik

Hej

Dystans mam jeszcze prowizoryczny - z płyt CD. >:D Palnik przechodzi przez dziure w płycie, wystarczy tylko odciąc odpowiednią średnicę krążka (trochę mniej niż to wgłębienie koło dziury). Ja potrzebowałem 3 czy 4 takie krążki. Trzeba też wywalić z lampki tą płytkę spod reflektora w której siedzi włącznik i wtyk na ładowarkę - palnik jest dłuższy niż żarnik i w oryginalne miejsce się nie zmieści.

Zdjęcia postaram się zrobić jutro przy świetle dziennym. ;)

nicco

oki to czekam :) chetnie zobacze rozwiazanie montazu palnik, a reszta to juz jakos pojdzie :)

pozdr

Kazik

2012-02-06, 14:37:05 #10 Last Edit: 2012-02-06, 14:38:45 by Kazik

:-\ Nic nie widać... W każdym razie pod tym czarnym pierścieniem przy palniku (tym na którym opierają się druciki) znajdują się te krążki z CDromu. Po ich włożeniu normalnie wkładasz palnik i montujesz jak żarówkę. :)

nicco

witaj

ladnie to upchnales :)

mozna pod palnik zastosowac rowniez metalowe podkladki, prosciej bez wycinania cdromow :), tak bede kombinowal.

ja planuje zrobic zasilanie na aku 7ah zel, podczepie go jakos pod obudowa, dorobie cos zeby zmiescilo sie razem w jedna puszke :)

ladowac bede prostownikiem przystosowanym do zel/agm

waga kolo 3kg, ale za to czas swiecenia powinien byc zacny.

a masz zdjatka jak to swieci przy tej ogniskowej?

pozdr.

Kazik

Jak mówiłem - wersja temporalna. Też finalnie chce metalowy krążek, ale trzeba najpierw spawdzić w którym miejscu umieścić palnik.

Ja musiałem wywalić jedną ściankę, coby wszystko weszło do środka. Teraz jest powertape'owa. >:D

Co to jest 3kg? JML2940 ma prawie 6kg. >:D >:D >:D

Nie mam zdjęć - sąsiedzi już raz przyszli mnie zj**** za świecenie po oknach. :P

nicco

witaj!

ze tak pozwole sobie sie doczepic do twojego watku... moze cos podpowiesz/cie

jak juz wspomnialem uruchomilem projekt hid na identycznym hoscie jak twoj, ale z racji iz mnie nie stac na zakup 8x 18650 + ladowarka, to chce to zbudowac na zelu 7ah lub 12ah.

7ah powinno dac 60+ min pracy, 12ah da 120+ min pracy (liczac srednia poboru pradu wynikajaca z usrednienia natezenia startowego, i juz ustabilizowanego po rozgrzaniu palnika).

wszstko (przetwornica, wlacznik, port do ladowania, ewentualnei voltomierz) oprocz aku upchne w body, a aku chcialem podczepic pod konstrukcje - wlasnie jak? planowalem puszke heremtyczna takie uniwersalne elektryczne, ale rzadna franca nie pasuje...

tu jest karta katalogowa dla aku: http://gigluch.pl/batpol/alarmtec/alarmtec2.jpg

moze podpowiecie w co to zabudowac i jak polaczyc z korpusem hosta? wolalbym zeby "jakos to wygladalo", a nie chce dorabiac obudowy z blachy, drewna, kartonu itp :) aku na trytach czy powertape tez odpada :)

pozdr.

Kazik

Widzisz z aku to jest różnie - ja chciałem wykorzystać ogniwa z baterii laptopowej za która dałem całe 5zł. >:D Ale sam dorabiałem im PCB (tu trzeba było dołożyć z 20zł z DXa) i nie wierzę im, dlatego po prostu jak chce świecić wkładam 6x18650 normalnie używanych w latarkach.

Osobiście naprawdę nie widzę dołączenia takiego aku do tego hosta - toć on jest porównywalnej wielkości do tego hosta. :P Może pomyśł nad JML2940? Jakby co mam po takim pozostałości - pisz na PW, zobaczymy co da się zrobić. :)