4 x Sunwayman

Started by Pikom, 2010-11-20, 17:19:25

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

robertgl17

2010-11-28, 18:19:11 #30 Last Edit: 2010-11-28, 18:32:59 by robertgl17
Quote from: Pikom on 2010-11-20, 17:19:25
\
M20C 2xRCR123A AW (nominalnie 750 mAh)

Test w kąpieli wodnej. Ogniwa po wyłączeniu latarki miały 3,23 i 3,47V.

Oznacza to, że zadziałało zabezpieczenie latarki ?

Jeżeli tak, to dużo niewykorzystanej energii pozostanie w akumulatorach.

Czy to zadziałało PCB jednego z akumulatorów ?

PS. Wiem, że między 3,23 V a 2,75 V spadek napięcia jest szybszy niż w przedziale wyższych napięć, ale to i tak trochę energii z aku pozostanie niewykorzystane.
Czesto pisze z telefonu wiec, chcąc nie chcąc, czasami  robie "orto".

Pikom

Moim zdaniem to zabezpieczenie latarki a nie ogniwa - w innych latarkach te same ogniwa nie padają tak szybko. Tu spore znaczenie może mieć wysoki pobór - im większe obciążenie tym gwałtowniej spada napięcie na ogniwie a po odcięciu obciążenia mamy powrót do wyższych wartości. Po wyłączeniu się latarki i sprawdzeniu ogniw włożyłem je ponownie i uruchomiłem w trybie niższym - działały jeszcze jakiś czas (pod mniejszym obciążeniem).
Pozdr,
Pikom

sirmark

Quote from: porcelanowy on 2010-11-22, 07:21:50
Wielka szkoda. Miałem sobie M10A zamówić u Mikołaja ;) a teraz to chyba poczekam :(

Ja nie wytrzymalem po pierwszej recenzji M10R Pikom-a, i w zwiazku z promocja Milhunta.  I jestem zadowolony z mojej M10A.

krupik

Mam i ja :)
M10A

Wykonanie latarki jest super choć gumka na włączniku po D10 jakoś mi nie podchodzi ale pewnie się przekonam ;)
Zastrzeżenia budzi tylko klips który na latarce wprawdzie siedzi świetnie ale dociska słabiej niż ten przykręcony w D10, najwyżej go dognę :D
ogólnie na +
dodatkowy + dla milhunt za czas realizacji i ogólnie fajny kontakt :)

Tu porównanie z D10 od którego jest większa ale i fajniej świeci (choć moja D10 już dużo przeszła i parę upadków zaliczyła)

Uploaded with ImageShack.us

nie bijcie za tą fotkę

Uploaded with ImageShack.us
L2D, X1, D10, Zeberka :(

Chemik79

Quote from: krupik on 2010-12-02, 16:35:15
...
nie bijcie za tą fotkę
...

Nie ma za co bić, tylko należy użyć macro i walczyć z ostrością, coby lipy nie wrzucać, na której nic nie widać 8)
Prawie jak co niektórzy specjaliści na alle..., co nie chcą pokazać stanu faktycznego towaru :D

Kazik

Quote from: Chemik79 on 2010-12-02, 17:27:54
coby lipy nie wrzucać, na której nic nie widać 8)

Fotka może nie jest pierwszej jakości (jest mojej jakości :P), ale co trzeba na niej widać - porównanie głowic. ;) Więc tragedii nie ma. :)
Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko i nic nie działa
Praktyka jest wtedy kiedy wszystko działa i nikt nie wie dlaczego

krupik

Quote from: Kazik on 2010-12-02, 17:29:34
Fotka może nie jest pierwszej jakości (jest mojej jakości :P), ale co trzeba na niej widać - porównanie głowic. ;) Więc tragedii nie ma. :)

i tylko dlatego ją zostawiłem żeby różnice w głowicach było widać, nie miałem ani weny ani czasu żeby to zmontować ładnie

sirmark

No i niestety długo sie nie nacieszyłem moją M10A.  Stało sie to samo co u Pikom-a. Przestała działać na bateriach i aku AA. Działa teraz tylko na 14500.  Do tej pory działała na obu typach - wsadałem raz jedno ogniwo raz drugie..

Cóż. Pójdzie reklamacja. :(    i chyba bedę chciał z niej zrezygnować.
Dwa takie same przypadki oznaczają, że jednak nad elektronika bedą musieli popracować.

Chemik79

Quote from: sirmark on 2010-12-03, 22:31:16
No i niestety długo sie nie nacieszyłem moją M10A.  Stało sie to samo co u Pikom-a. Przestała działać na bateriach i aku AA. Działa teraz tylko na 14500.  Do tej pory działała na obu typach - wsadałem raz jedno ogniwo raz drugie..

Cóż. Pójdzie reklamacja. :(    i chyba bedę chciał z niej zrezygnować.
Dwa takie same przypadki oznaczają, że jednak nad elektronika bedą musieli popracować.

:o :o :o

No to lipa się okazuje z tej M10A :P
Tak dobrze się zapowiadała i  :-\
Cóż jak widać skoro na zewnątrz wygląda solidnie i ma Super design, to zaoszczędzili na elektronice ::)

krupik

ja jadę tylko na eneloopach i mam nadzieję że mi takiego numeru nie zrobi ale zmartwiłeś mnie bardzo

Chemik79

Wydaje mi się, że jednak elektronika nie jest za dobrze dostosowana do Li-ion, więc jak jedziesz tylko na eneloopach to nie ma zmartwienia :aniol:

Pikom

Obawiam się, że tu popełniono taki sam błąd jak w przypadku pierwszej wersji M10R - nie przewidziano prawidłowej obsługi ogniw litowo-jonowych...
Pozdr,
Pikom

Chemik79

Quote from: Pikom on 2010-12-04, 13:12:38
Obawiam się, że tu popełniono taki sam błąd jak w przypadku pierwszej wersji M10R - nie przewidziano prawidłowej obsługi ogniw litowo-jonowych...

Czyli... idąc na łatwiznę mogli zapakować do M10A ten sam kontroler co miała stara wersja M10R :P
Tylko zapomnieli, że ta ma być zasilana aku li-ion 14500 ::)

Misiek_86

hmm, przeglądając kilka stron jakoś nie natrafiłem na informacje o zasilaniu 14500 w M10A
Może jednak nie przyjmuje go i dlatego takie przypadki z paleniem sterownika

Pikom

Zwracam uwagę na fakt, że tutaj producent podaje, że "The input voltage of M10A and M20A is the same, 0.9 ~ 4.2V. You can use rechargeable 14500 on the M10A, but not M20A. ". Choć z drugiej strony we wszystkich opisach technicznych występuje zapis "Uses one single 1.5V AA (Alkaline, Ni-MH, Lithium) battery"...
Pozdr,
Pikom