4 x Sunwayman

Started by Pikom, 2010-11-20, 17:19:25

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

robertgl17

Quote from: Pikom on 2010-11-21, 13:02:50

dla tego ważniejsze są pomiary niż pisane parametry ;)

które obnażają  kłamstwa niektórych producentów zawyżających parametry swoich wyrobów.
Czesto pisze z telefonu wiec, chcąc nie chcąc, czasami  robie "orto".

phantom

Na stronie producenta jest info o starej wersji z XR-E R2.

porcelanowy

Powitoł
Kurteczka, sytuacja z 14500 mnie martwi - czy sprawa będzie jakoś dalej ciągnięta (sprawdzenie, co się stało że się zes...ało :) ) czy latarka wróci do sprzedawcy i szlus?
Wielka szkoda. Miałem sobie M10A zamówić u Mikołaja ;) a teraz to chyba poczekam :(
porcelain
boso, ale w ostrogach

dbuzer

spokojnie,

sprawdziłem wszystkie pozostałe M10A jakie mam na stanie i jest ok, rozmawiałem z producentem i tez twierdzi że musi działać,
a to pewnie wypadek przy pracy i jakiś jednostkowy przypadek

Pikom

2010-11-22, 14:53:33 #19 Last Edit: 2010-11-22, 14:59:18 by Pikom
Też uważam, że nie ma co generalizować. Ot, zdarzyło się. Przykro mi, że musiałem o tym pisać, ale skoro już sie zdarzyło, to nieuczciwie byłoby o tym nie pisać tylko testować inny egzemplarz. Ale po pierwsze wierzę w to co czytam, czyli że inne egzemplarze nie mają problemów, po drugie zrobiłem eksperyment i podłączyłem głowicę od M20A do jednego ogniwa 14500 i działało prawidłowo Teraz działa i z jedną i z dwoma bateriami 1,2V. Zgodnie z opisem producenta M10A i M20A mają tę samą elektronikę a więc jest to pewnego rodzaju potwierdzenie.

Ogromną zaletą jest to, że możemy kupić te latarki u polskiego dystrybutora i w razie wystąpienia takich problemów mamy wymianę / naprawę od ręki.

Aby podsumować - nadal, pomimo pewnych niedoskonałości wieku młodzieńczego uważam, czemu dałem wyraz w opisie tych latarek, że to bardzo ciekawy i wart zainteresowania sprzęt. Osobiście nie widziałem w polskiej dystrybucji fajniejszych latarek w tej cenie - biorąc pod uwagę sposób sterowania i jakość wykonania na poziomie zdecydowanie wyższym niz tanie marki ściągane z DX... A troszkę sprzętu już zmacałem ;)

Jeśli ktoś miał ochotę kupić ten sprzęt to ja w żadnym razie nie zmieniałbym zdania - szczególnie w okresie gdy ceny promocyjne są tak dobre :)
Pozdr,
Pikom

wojtek22

Czy ja dobrze zrozumiałem do M10A można wsadzić ogniwo 14500

Pikom

Tak, można :) Cały mój opis, wszystkie testy itp są robione na 14500 ;)
Pozdr,
Pikom

wojtek22

To wyczytałem ale też wyczytałem że nie działa na 1,2 v i się zastanawiam czy aby nie to jest przyczyną,
Kupiłem M10A ze względu na 1,2v ale możliwość stosowania 14500 jest dla mnie bonusem

Pikom

Generalnie powinien działać i na zwykłych ogniwach i na litowo-jonowych. Mój testowany po prostu padł był - przypadek jak sądzę. Ani na CPFie ani nigdzie indziej nie raportowano problemów z takim zasilaniem...
Pozdr,
Pikom

robertgl17

Ostatnio znalazłem latarkę  Sunwayman C10A

http://www.batteryjunction.com/sunwayman-c10a.html

Biedniejsza siostra  M10A ???
Czesto pisze z telefonu wiec, chcąc nie chcąc, czasami  robie "orto".

phantom

Dokładnie, biedniejsza, ale i 15$ tańsza.

Chemik79

Zgadza się ^-^
Budżetowa wersja ze zmianą trybów za pomocą klika (bez pierścienia) 8)
W sumie można powiedzieć, że normalna wersja, ale skoro Sunwayman najpierw przyzwyczaił nas do magnetycznych pierścieni, a dopiero teraz wypuszczają tańsze wersje ::)
Mimo wszystko bardzo ciekawa latareczka, i wg mnie dobrze dobrane tryby ;D

Pikom

Update:
Dodane wykresy - zmiany jasności w czasie. Kolejne w drodze...
Pozdr,
Pikom

phantom

Niskie Vf i taki wykres? Nieładnie Sunwayman, nieładnie...

Chemik79

:o
Kiepsko się prezentuje M20C wg tego wykresu ::) :P