HID 50w czy warta ZDJĘCIE

Started by sylwestreczek, 2010-07-28, 17:07:28

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Chemik79

Bardzo ciekawe porównanie znalazłeś Phantom :o
Dzięki wielkie :aniol:

sałron

2010-07-29, 19:29:56 #31 Last Edit: 2011-10-10, 22:59:34 by sałron
Quote from: sylwestreczek on 2010-07-29, 15:58:05
jak to jest z żarówkami HID, bo do końca nie jestem pewien...czy przez upadki może się zbić palnik?

Problem z palnikami HID jest nieco inny. W związku z tym, że nie ma w nich tak jak w żarówce wolframowego żarnika, a jedynie dwie zatopione w szkle elektrody i gaz pod dużym ciśnieniem, to nie ma się co w środku zrywać. Gdzieś czytałem, że palniki Philipsa wytrzymują przeciążenia nawet do 10G. Inaczej nie nadawałby się do stosowania w reflektorach samochodowych. A jak się spojrzy w tym kierunku, to właśnie w samochodach gdzie wibracje występują non stop, palniki HID sprawdzają się świetnie. Najgorsze co mogłoby się stać podczas upadku to mikropęknięcie bańki, jej rozszczelenienie i eksplozja.

Poza tym mimo wad, HID to wciąż fajna i wydajna technologia. Okiełznany piorun do własnych potrzeb to miła rzecz >:D
Nadmiar światła umniejsza istnienie.   [Czesław Miłosz]

phantom

Quote from: Chemik79 on 2010-07-29, 17:51:06
Bardzo ciekawe porównanie znalazłeś Phantom :o
Dzięki wielkie :aniol:
Sam byłem w lekkim szoku jak zobaczyłem jak SR91 dokłada wszystkim (a TK45 odstaje). Coraz bardziej kusi mnie Flydragon (taka tańsza wersja SR91), tylko kurde $$$ brak... :P

sylwestreczek

2010-07-30, 09:30:19 #33 Last Edit: 2010-07-30, 14:58:56 by sylwestreczek
a jakbyś miał $$$ to jak byś kupił Flydragona, gdzie? , ale czy flydragon ma tak przydatną rzecz jak poziom baterii i ładowanie w korpusie bez wyjmowania aku???

phantom

Nie, ale kosztuje ponad 150$ mniej i nawet na to mnie nie stać.

Chemik79

Quote from: sylwestreczek on 2010-07-30, 09:30:19
a jakbyś miał $$$ to jak byś kupił Flydragona, gdzie? , ale czy flydragon ma tak przydatną rzecz jak poziom baterii i ładowanie w korpusie bez wyjmowania aku???
A czy SR91 ma tak przydatną, wygodną, ergonomiczną rzecz jak magnetyczny pierścień do zmiany trybów 8)
Tak więc widzisz, dla każdego coś miłego :P

sylwestreczek

no pierścień, ale w moim rozumieniu to jest pierscień którym się obraca aby zmienić tryb latarki, czy co ten pierscien jeszcze robi? jak magnetyczny?

Chemik79

Quote from: sylwestreczek on 2010-07-31, 06:26:08
no pierścień, ale w moim rozumieniu to jest pierscień którym się obraca aby zmienić tryb latarki, czy co ten pierscien jeszcze robi? jak magnetyczny?
Oczywiście zmienia tryby ^-^
Nic więcej nie musi robić :P
A taka technologia, że pierścienie mają malutki magnes od wewnątrz, który podczas obracania wpływa na wewnętrzny sterownik ::)

sylwestreczek

ok, chłopcy, po zapoznaniu się ze wszystkimi materiałami, przeczytaniu setki postów, po oglądnięciu wszystkich filmików, zapoznaniu się z opiniami, wybrałem latarkę, ze względu na to iż latarka nie jest mi potrzebna do domu a w większości do pracy (szef takiej nie kupi ani podobnie dobrej) pracuję około 20nocy w miesiącu na patrolach, patroluję bardzo duże obszary, (ochrona), obiekty, wybrałem LED ze względu wyżej opisanych, wytrzymałość, szybki start, szybko włacz wyłącz bez czekania, ze względu na pokazywany poziom mocy akumulatora, będę wiedział kiedy ładować, ze względu na czas pracy 9 godzin w trybie LOW 700lumenów też dużo, ze względu że mogę to użyć jako pałki, ze względu że to się ładuje jak telefon, podczepiam kabel, ze względu na zasięg, wybór padł na Olight SR90, już zamówiłem, pozdrawiam, dostane to w nas tygodniu, dzięki za wszelki pomoce, podpowiedzi

sałron

Gratuluję wyboru. Nie zapomnij opisać wrażeń po pierwszym razie ::)

sylwestreczek

mar3

sylwestreczek

2010-07-31, 19:15:58 #43 Last Edit: 2010-08-01, 07:00:54 by sylwestreczek
nie ma sprawy, dostanę ją w przyszłym tygodniu bo znalazłem sklep co mają ją w magazynie, mam już doświadczenie w podobnych latarkach ale mniejszych, bo mam latarki na diodach cree i P7, trochę z tą SR90 pojeżdzę, poobserwuję, mam pewne wymagania co do tej latarki i chciałbym aby je spełniła, liczę na najważniejszą rzecz że będzie miała dobry zasięg, bo moją Aurora z P7 jej światło kończy się gdzieś na 100 metrach, ale mocne światło ma do 50 metrów, a co do SR90 za taką dużą cenę będę od niej dużo wymagał, bardzo w to wątpię że na odległości 100metrów rozpoznam postać (twarz oświetlonego człowieka) ale zobaczymy, jak mówiłem moja P7 na odległości 100metrów jest już 0 światła widać, SR 90 ma ponoć zasięg do 1000 metrów w co bardzo wątpię, musi spełnić warunek taki że dla mnie ta latara powinna świecić mocno do odległości 200 metrów abym jeszcze dostrzegł człowieka, jak tego nie będzie to się naprawdę zawiodę!!!

mała poprawka, dziś w nocy miałem służbę i sprawdziłem swoją P7, światło jednak niesie do 200m, a dobre oświetlenie, oświetla dobrze budynki do 100m, więc od SR90 będę wymagał 2 razy tyle

sałron

Eno, rozpoznanie twarzy na 100m nie powinno sprawić problemu. Już taki DBS z ~30klx to umożliwał. A tu masz ~100klx :o