"Spacerowa" latarka na lata do 150zł.

Started by Viniciuss, 2009-04-15, 10:30:03

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Viniciuss

Mam nadzieję że nie będzie to rzutowało na rozkład światła. Tak czy siak pozostaje niesmak w ustach że droga (przynajmniej dla mnie) latarka jest niedbale zmontowana. O odpryskach w okolicy reflektora i na nacięciach nie wspominam, bo to akurat nie ma dla mnie żadnego znaczenia.

mar3

aaa bo one mają cienką  "podkładkę blaszaną" między diodą a reflektorem, tak samo miały/mają Fenixy na Rebelu   :)

tak czy inaczej nie zmienia to faktu, że albo jest pcb z diodą krzywo wklejone, albo sam emiter na pcb ( w co wątpię) lub reflektor deko uciekł na bok przy skręcaniu ( minimalny luz na gwintach)

myślę, że dało by rade to poprawić ale jak już Phantom wspomniał nici z gwarancji  :-\

o jakich nacięciach piszesz ?

Viniciuss

Miałem na myśli te nacięcia na korpusie dzięki którym dobrze trzyma się dłoni.

Viniciuss

Listonosz nie dotarł, więc rozbroiłem myszkę z baterii (alkaliczna Varta). Latarka działa, zmiana trybów jak i blokada włącznika. Świeci dobrze, ale spodziewałem się większych fajerwerków. Testowałem pod meblami w kuchni, teraz czekam na zmierzch.  ;)

Kazik

Pierwsze włączenie w dzień, na bliską odległość nigdy nie daje szału. Wiem, bo sam to przerabiałem. Zobaczysz, co się będzie działo w nocy na 100m. ;)
Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko i nic nie działa
Praktyka jest wtedy kiedy wszystko działa i nikt nie wie dlaczego

Viniciuss

Przetestowałem ją w nocy. W dniu zamówienia Eagletaca kupiłem baterie to tego chińskiego szajsu z 40-toma diodami, aby mieć jakieś porównanie. W trybie generalnym różnica jest olbrzymia, moc nowej latarki w tym trybie jest jak dla moich potrzeb wystarczająca. W trybie turbo świetnie oświetla pojedyńcze obiekty np korone drzewa czy samochód z naprawdę dużej odległości (50m?). Kiepski montaż nie wpłynął na jakość rozkładu światła przynajmniej tego nie zauważyłem.

Czy kupiłbym jeszcze raz mająć możliwość np godzinnego wypróbowania? Waham się.  ;)

Jeśli maci ejakieś pytania, to walcie śmiało.  :)

yano

Ja mam pytanie - czy przy świeceniu z odl. ok1,5 - 2 m na ścianę promień główny (spot) ma dokładnie kształt koła, czy np. lekko owalny. Jeżeli mógłbyś zrobić zdjęcie rozkładu promienia z tej właśnie odległości, byłbym wdzięczny ;D
pozdrawiam
dziękuję
i do widzenia
yano

Viniciuss

Akurat to sprawdzałem wczoraj (odległość od ściany 1-2m) - promień w oczach laika "idealnie" okrągły.