Zasilanie lamp krótkołukowych

Started by Mel, 2008-07-21, 14:57:39

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Mel

Czy ktoś z Was się na tym choć trochę zna? Kupiłem okrętowy reflektor p-lotniczy z demobilu >:D w którym siedzi lampa wyładowcza 450 W z zasilaczem (XBO 450), z braku czasu nie dogrzebałem się jeszcze do niego, ale już wiem, że lampa jest zasilania prądem stałym. I nie wiem, czy zasilacz lampy taki prąd jej wyprodukuje, czy też trzeba od razu na wejście podać, bo na przykład taka jest instalacja na okręcie.
Mało przenośne paskudztwo jest  :-\

-- M.

ProLight

Witam, wrzucił byś foteczki tego cuda?

Mel

Quote from: ProLight on 2008-07-21, 18:45:49
Witam, wrzucił byś foteczki tego cuda?

Teraz jest "w proszku" (tzn. pocięte kable, zakurzony i obsmarowany syfem, rozkręcony na kawałki) na strychu. Będę go powoli doprowadzać do używalności. Jak nabierze kształtu, pochwalę się.
To jak z tym podłączaniem?

-- M.

Azjatos

Trudno cokolwiek powiedzieć Ale juz fotka samej lampy a zwłaszcza elektrod podpowie czy jest dostosowana do prądu stałego czy zmiennego.
Jeśli Jedna z elekrod jest większa to znaczy że lampa jest zrobiona na prąd stały.

Mel

Quote from: Azjatos on 2008-07-21, 21:06:02
Trudno cokolwiek powiedzieć Ale juz fotka samej lampy a zwłaszcza elektrod podpowie czy jest dostosowana do prądu stałego czy zmiennego.
Jeśli Jedna z elekrod jest większa to znaczy że lampa jest zrobiona na prąd stały.

Jest na prąd stały, bo ma zaznaczone (+) i (-) na obudowie. CHodzi mi o to, czy zasilacz wyprodukuje prąd stały ze zmiennego, czy trzeba mu zapodać od razu stały. Zresztą namierzyłem te lampy na ebaju i chyba zastanowię się, czy nie lepiej będzie wstawić nowe bebechy.

-- M.

Azjatos

Domyślam sie że masz na myśli obudowe samego palnika a nie oprawe. Jeśli bezpośrednio za kablami zasilającymi jest mostek prostowniczy to rzecz jasna lampa była zasilana prądem przemiennym. Prąd stały oczywiście też może być podany. Pozostaje kwestia napięcia.

kodi

2008-10-01, 01:12:17 #6 Last Edit: 2008-10-01, 01:18:32 by kodi
Okrety  z reguly maja prad zmienny. Natomiast o jakiej wartosci napiecia to mozna tylko zgadywac (jest kilka systemow i norm). Podanie typu okretu ulatwiloby sprawe :)

A apropos implementacji - jesli jeszcze nie znalazles, to tutaj masz linka do biuletynu z mojej ulubionej kopalni wiedzy:

http://ecom.mysylvania.com/miniapps/FileNet2/EngineeringBulletins/ENGR_BLTN11.pdf

Mel

Quote from: kodi on 2008-10-01, 01:12:17
Okrety  z reguly maja prad zmienny. Natomiast o jakiej wartosci napiecia to mozna tylko zgadywac (jest kilka systemow i norm). Podanie typu okretu ulatwiloby sprawe :)

A apropos implementacji - jesli jeszcze nie znalazles, to tutaj masz linka do biuletynu z mojej ulubionej kopalni wiedzy:

http://ecom.mysylvania.com/miniapps/FileNet2/EngineeringBulletins/ENGR_BLTN11.pdf

Znalazlem namiary na nową elektronikę, nie próbowałem jeszcze do niej zaglądać, bo mnie wciągnie na długie godziny, a na to nie mogę sobie pozwolić. Dzięki za link, to rzeczywiście sporo ciekawych informacji.

-- M.