"3W Tonch C301"

Started by phantom, 2008-02-01, 22:59:05

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

phantom

2008-02-01, 22:59:05 Last Edit: 2008-02-01, 23:01:50 by phantom
Niedawno trafiło do mnie ustrojstwo zamówione tutaj:
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.6973
Latarkę kupiłem dla ojca do pracy. Jego warunki to: cena (żeby nie było szkoda), zasilanie AA, długi czas pracy, brak nagłego gaśnięcia, nietaktyczny włącznik, solidna obudowa. HA-III zbędne bo i tak się podrapie, a cena nie wzrasta.
No i 3 dni temu listonosz zapukał do moich drzwi z przesyłką. Latarka znajdowała się w tradycyjnym kartoniku.

Prezentuje się następująco (zdjęcie podmienię jak zrobię wyraźniejsze):

SSC U-bin. Między LED-em a reflektorem jest 1mm przerwy.

W negliżu. Moduł jest wkręcany z drugiej strony tuby. Widać grubość ścianek.

Porównanie wymiarów.

Jak to świeci (VB-16, NDI Li-Ion, Tonch).

Nie obyło się bez wpadki - przełącznik jest porysowany.

Ogólnie to latarka zaskoczyła pozytywnie jasnością. Dioda dostaje zaledwie ok. 350mA (zmierzone przez nabywców z DX), czas pracy powinien być więc przyzwoity. Jakość wykonania średnia, słowa uznania należą się za grube (ale nie długie) gwinty i nasmarowane uszczelki. Słowa pogardy należą się za to rozkład światła - mimo, że przewyższa o lata świetlne wszystkie Cree, ma najwięcej artefaktów ze wszystkich Seouli jakie miałem w rękach. Wokół promienia głównego występuje cienki jaśniejszy okrąg widoczny głównie z bliska, zaś wokół spill'a mamy mozaikę nierównego światła. Powstaje ona na krawędzi jednej z szybek. TAK! Są dwie, jedna normalna i druga dopasowana do reflektora (albo się mylę i jest jedna ale "zwężona"). Reflektor jest wąski i w razie zbicia szybki wypada na zewnątrz. Promień ów wygląda tak:

i całkiem skutecznie odwraca mój wybredny wzrok.
To na razie tyle, średnio mi przypadła do gustu, ale kupiłem bo jako jedyna łączy warunki wymienione na wstępie.

pawelsz

hmm- na swój sposób ciekawa- długa zdeczko-ale czasem sie to przydaje (ot krótka pałka np, a i lepiej się trzyma) , ale ciekawa- ja tam za bardzo nie kocham seulków- no fajne są, ciepłe, ale jakoś wolę iśc w zasięg, natomiast ten rozkład światła dziwny troszkę- może i sa 2 szybki- ino po co ?
Ale body klimatyczne, jakby był mocniejszy driver, byłoby ciekawie- ino krócej.
ahha - może dałoby się dać lekko głębiej diodę w ref- no na fotach z dex troszkę daleko jest- może dlatego te artefakty ?

phantom

Seoule są różne, ciepłe i zimne w barwie (choć tutaj barwa jest bardzo ciepła). Dziwne jest to, że to właśnie SSC jest urodzonym diodowym throwerem, a nie Cree. Mocniejszy driver - co kto lubi. Osobiście też bym jej nie wybrał, ale światła i tak jest zaskakująco dużo. Zmiana położenia reflektora względem diody (obojętnie w którą stronę) powoduje rozproszenie strumienia i powstawanie "czarnej dziury" w środku. A mozaika pozostaje. Co do szybki to może być pojedyńcza, ale wyprofilowana do utrzymania reflektora w jednym miejscu (i to zagięcie powoduje artefakty).

wojtek_pl

Standardowa Chińska latarka, wzór nr 2 :D U mnie w szufladzie leży coś bardzo podobnego tyle że było z Luxeonem...
Pozdrawiam
Wojtek
Lux Perpetua - Światłość Wiekuista