215 lm w nowym Fenixie na Q5

Started by marwarf, 2007-10-23, 15:03:49

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Esthan

2007-10-24, 13:50:07 #15 Last Edit: 2007-10-24, 13:53:26 by Esthan
Nie testów nie planuję. Nadal z G2Led walczę (brak czasu niestety) :(

Te +40 lumenów przy małym odbłyśniku naprawdę niewiele zmieni!

Skąd wiem?

Bo różnica między 85 a 120 lumenów w NovaTac 120P jest naprawdę nieznaczna i
mimo, że z logiki wynika, że powinno być ok. 40% jaśniej, to jednak tak do końca
nie jest i różnica dla oka jest zauważalna, ale opisałbym ją jako kosmetyczna.

Także między 175 a 215 lumenów różnica będzie naprawdę ledwie widoczna.
Kwestia tylko jak to się na cenę przekłada.

Quote from: marwarf on 2007-10-24, 13:48:55
Esthan - w samochodach różnica  prędkościach między 175 a 215 jest kolosalna - w każdej sytuacji  i przy wszystkich warunkach. NAwet z puntu obserwatora, którego mijają. Wiem co piszę  bo zdarza mi się i na torze pojeździć.
Gdzie tutaj te 5 kilometrów wsadzić ? :)

Marwarf, ale o to chodzi !

Piszę że różnica dla samochodów będzie naprawdę duża (40km/h to nie mało)
jednak jeśli przełożyć różnicę ze świata latarek na samochody to będzie to
ledwie 5km/h. Co w normalnym użyciu naprawdę niewiele zmienia.
Od 25.04.2013 - Ojciec prowadzący :)

pytek2

Dzięki,
w tej sytuacji nie będę czekał na dostępność nowego Fenixa. Jeszcze raz przeczytałem porównanie do oceny różnicy prędkości samochodów. Fakt, trafia do przekonania.
Cholera jeszcze trochę, a  do nożoholictwa przybędzie mi kolejne uzależnienie.

Pozdrawiam

Krzysiek

Windforce

Faktycznie, wziąłem dwa moduły z Cree Q5, dwa ogniwka i zaprowadziłem je do garażu (mam tam idealnie ciemno o każdej porze dnia i bez oświetlenia). Moduły posiadają przełączanie 350/1000 mA, czyli jasność w stosunku 1:2,2.

Test 1 - zaświecałem jeden moduł z drugim na zmianę, jeden na 350 mA, drugi na 1000 mA. Nie zauważyłem raptownego, dwukrotnego przyrostu jasności. Było to coś na kształt zmiany przysłony aparatu o jeden stopień.

Test 2 - zaświecałem jeden moduł na przemian z dwoma naraz, na tym samym prądzie - identyczny efekt. Nie było oszałamiającej jasności tylko dlatego, że świecą dwie diody a nie jedna.

Oczywiście po pewnym czasie, gdy sobie wmówiłem, że te diody świecą dwie, zaczęło mi się wydawać, że faktycznie jasność rośnie dwukrotnie. Ale ważniejsze było pierwsze wrażenie, gdy przełączałem diodki z 350 na 1000 mA - Naprawdę niewielka różnica!

D.

von Reuffen

Windforce, prawdopodobnie większa różnica będzie przy świeceniu na duży zasięg.