2 pytania odnośnie tanich latarek EDC

Started by camilos, 2007-07-22, 20:26:41

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

camilos

2007-07-22, 20:26:41 Last Edit: 2007-07-22, 20:36:03 by camilos
Witam :]
W poszukiwaniu taniej latareczki EDC bardzo nisko budżetowej, trafiłem na model Maglite Solitaire, wiem - to jest żarówkowa ale za to tania. Z nią wiąże się moje pytanie, na allegro pakowane są w dwa rodzaje opakowań - blister lub pudełko, czy któreś z nich jest podróbką? [Maglite na allegro].

2 pytanie, czy pojawiła się na rynku może ostatnio jakaś latarka w tym budżecie będąca konkurencją dla maglite'a ? [~50max]

A może ktoś ma na sprzedaż tanio Gerber UI?
[edit]
A może warto kupić jakąś tanią chińską i niewielkim kosztem ją zmodować, np wymienić diody?

Esthan

Niczym się nie różnią.

Miałem solitaira przez kilka lat jako EDC i aż taki zły nie
jest jakby się wydawało :]. Plus jest taki, że możesz
potem domontować diodę do niego jak Ci się finanse
poprawią :D

Chyba, że od Mela sobie taki breloczek kupisz
http://www.torch.pl/forum/index.php/topic,54205.0.html
Od 25.04.2013 - Ojciec prowadzący :)

camilos

2007-07-22, 20:38:59 #2 Last Edit: 2007-07-22, 20:40:47 by camilos
Te breloki są sympatyczne, ale jednak to nie to :]

Co do wymiany na diodę, jaką by można w niej zamontować?

[edit]
Ten brelok wygląda zachęcająco: KLIK

Esthan

2007-07-22, 20:55:23 #3 Last Edit: 2007-07-23, 08:04:46 by Esthan
Jak nie zapomnę to go jutro zamówię :D

Edzia
Już zamówiłem :D I już zastanawiam się, jak ją przerobić :D

camilos

Hehe, ja też :] do tego jeszcze te breloki z LED 10mm i nakładki na słuchawki [świetny sklep, chyba będę tam częstym klientem]. Co do przerobienia - 2 różnokolorowe diody, może jakieś niezależne od siebie przerywacze czy coś takiego - taki mikro-strob

Wracając do meritum - jaką diodę można wmontować w tego maglite'a? [jakiś przykładowy link bądź parametry]

Esthan

Na przykład coś takiego:
http://www.led-replacement.com/solitaire.html
Ale to na szybko wygooglowane więc nie sugerowałbym się tym za bardzo.

Vascator

Na alle... jest jakaś latarka "cree" na jedną baterię AA za 53 złote.Mi się nawet podoba,metalowa, na zdjęciach wykończenie niezłe.Ale fajerwerków bym się nie spodziewał.Wygląda jednak na wartą swej ceny.

Solitaire-Nie jest zły.Na edc do chwilowego poświecenia ok.Ale ja wolałbym nie psuć sobie oczu ,gdyby latarka miała być przeznaczona do czegoś więcej niż znalezienie dziurki od klucza raz w tygodniu.

camilos

2007-07-23, 21:59:59 #7 Last Edit: 2007-07-23, 22:01:32 by camilos
Już kupiłem solitaire, do kluczy jak znalazł, gdzie latarka na AA raczej by się nie sprawdziła ze względu na stosunkowo spore rozmiary i większą wagę, może za jakiś czas rozejrzę się za czymś konkretniejszym, ale to w razie potrzeby.

pecado

Quote from: camilos on 2007-07-22, 20:38:59
Ten brelok wygląda zachęcająco: KLIK
Jest ok, ale dość duże (postaram się dziś podebrać żonie i zrobić fotkę przy kluczach).
Wyłącznik w kształcie różowego serduszka  ;D tylko chwilowy, nie ma możliwości zablokowania.
Po dwóch miesiącach taszczenia przy kluczach w plecaku z przedziwnym szpejem (żony plecaku, czyli damska_torebka^2) żyje i ma się dobrze ;)

Natomiast prezentuje się świetnie - biała świnia z różowym rozświetlonym ryjkiem niezmiennie wzbudza we mnie wesołość ;D
pozdrawiam
pecado

Fanklub Taktycznej Rusałki |##| "Allways lead, don't follow" (M. Szczerbiak)

Esthan

Pecado, czemu jej wcześniej nie obfotografowałeś cholero jedna ?

Przecież ta świnka aż się prosi o zdjęcia.

Esthan

Quote from: camilos on 2007-07-23, 21:59:59
Już kupiłem solitaire, do kluczy jak znalazł, gdzie latarka na AA raczej by się nie sprawdziła ze względu na stosunkowo spore rozmiary i większą wagę, może za jakiś czas rozejrzę się za czymś konkretniejszym, ale to w razie potrzeby.

Jak staniesz lepiej na nogi finansowo, to polecam ARC AAA....... Niezniszczalna praktycznie.

pecado

Quote from: Esthan on 2007-07-24, 07:39:01
Pecado, czemu jej wcześniej nie obfotografowałeś cholero jedna ?

Przecież ta świnka aż się prosi o zdjęcia.

Pseplaaasam  :-*
pozdrawiam
pecado

camilos

Mam jeszcze jedno pytanie, w wątku wspomniana została marka cree, to marka latarek, czy rodzaj diody, który w niej siedzi? Znalazłem coś takiego : http://www.kaidomain.com/WEBUI/ProductDetail.aspx?TranID=2657 i z tego wynikało by, że to rodzaj/firma diody.

pecado

pozdrawiam
pecado

Esthan

2007-07-25, 05:14:50 #14 Last Edit: 2007-07-25, 07:10:40 by Esthan
Zajebista jest :D

Nawet ma reflektor typu PPP (Pink Piggy Peel) :D