Nasze nowe latareczki

Started by u99, 2007-05-21, 18:18:05

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Krul-Mateusz

Petzl Tikkina 2 8)

Sorry za bajzel w tle...
"Mieć rację godzinę wcześniej niż inni: przez godzinę być uważanym za element aspołeczny." ~Antoine de Rivarol

M.O.D.

Dzisiaj dotarła Zebra SC600w IV Plus.
Chciałem ją od dawna, jednak powstrzymywało mnie to że można ją zasilać tylko niezabezpieczonym ogniwem.

Jest sporo różnic w porównaniu do SC600w II L2

Dioda jest ogromna

Tutaj porównanie do L2

Nie wierzę, że jest taka różnica w długości obu latarek. Jak tam mieści się ogniowo 18650? :)

Zmienił się też kształt głowicy, nie ma rantu na akcesoria.

Znikła też sprężyna w zakrętce, teraz jest 6 mikro sprężynek.

Czekam jak naładuje się ogniwo i będę robić testy :)

1984

Jeszcze by zrobili klips na śrubki i wywalili ten dynks na kółeczko do smyczki.
A jak świeci?
Wolność, Równość, Braterstwo

"Na­leżenie do mniej­szości, na­wet jed­nooso­bowej, nie czy­ni ni­kogo sza­leńcem. Is­tnieje praw­da i is­tnieje fałsz, lecz dopóki ktoś upiera się przy praw­dzie, na­wet wbrew całemu światu, po­zos­ta­je nor­malny. Nor­malnosć nie jest kwes­tią statystyki. "

M.O.D.

Wstępne testy świecenia zrobione, jestem zadowolony z nich.
Nowa SC600w produkuje imponującą ilość światła, rozkład tego światła jest stosunkowo równomierny, jest bardzo jasny środek i równomiernie rozłożenie wiązki na zewnątrz. Oczywiście przy tej wielkości diody latarka świeci szeroko. Kolor diody jest przyjemnie żółty.
Jeszcze taka obserwacja, najsłabszy tryb mógłby być trochę słabszy :)
Ze zmianą wielkości idzie mniejsza waga: SC600w IV - 114 gram, Sc600w II - 131 gram. Trzymając obie latarki w ręce nie czuć tej różnicy.

Zdjęcia z bliskiej odległości, z "dziurką" w środku stara SC600 II

Sahar

Stary Sahar, farmę miał... ;)

TactiCool

tomking

A co to za sikor do nurkowania co pewnie nie nurkował?
Rzeczą ważniejszą od wiedzy jest wyobraźnia.

damienthorn

To wszystko przez TEN wątek. Miałem 2 EagleTac i było fajnie...

Dziękuję koledze @HVT za błyskawiczną sprzedaż i wysyłkę  ;D

M.O.D.

Niedawno skusiłem się na zakup większej Zebry SC700d.
Nowa Zebra ma diodę XHP70.2 i produkuje maksymalnie około 3000 Lm, kolor światła jest rewelacyjny - neutralny biały z tendencją do ciepłego (producent określa temperaturę barwową na 5000K)
Co dla mnie ważne SC700d ma niskie tryby: 2,1 Lm, 0,32 Lm, 0,12 Lm i najniższy 0,04 Lm i jest zasilana ogniwem 21700 - czyli prądu jest na bardzo długi czas świecenia.

Wydaje mi się, że SC600w będzie szukać nowego domu :)

sałron

2020-08-20, 11:40:13 #2318 Last Edit: 2020-08-21, 21:13:01 by sałron
ONI ciągle nie używają pierścieni centrujących diodę i maskujących podłoże?! :o
Nadmiar światła umniejsza istnienie.   [Czesław Miłosz]

1984

Widocznie uznali że tak jest ok.

Jak tak popatrzeć, i porównać z sc600, to na wielką głowicę.

"Na­leżenie do mniej­szości, na­wet jed­nooso­bowej, nie czy­ni ni­kogo sza­leńcem. Is­tnieje praw­da i is­tnieje fałsz, lecz dopóki ktoś upiera się przy praw­dzie, na­wet wbrew całemu światu, po­zos­ta­je nor­malny. Nor­malnosć nie jest kwes­tią statystyki. "

M.O.D.

Tak, głowica robi największe wrażenie w SC700,  to wynik tego, że musi zmieścić ogromna diodę.
Obie latarki SC600 i SC700 mają dokładnie taki sam rozkład światła mimo różnic w wielkości głowicy - przyznam że mnie to zaskoczyło na początku.

sałron

Quote from: 1984 on 2020-08-21, 11:35:24
Widocznie uznali że tak jest ok.

Estetycznie to jednak porażka.
Za taką kasę latarka ma być jak biżuteria - dopieszczona w szczegółach... ::)
Nadmiar światła umniejsza istnienie.   [Czesław Miłosz]

1984

Quote from: sałron on 2020-08-21, 17:48:20
Estetycznie to jednak porażka.
Za taką kasę latarka ma być jak biżuteria - dopieszczona w szczegółach... ::)

Tak powinno być
W Zebrze pewnie myślą, że mają grono stałych klientów i to się nie zmieni.

Mi wczoraj padła sc52w :'(

M.O.D.

Co się stało z Twoja Zebra?

Ja jestem takim stałym klientem, ale jeżeli przegną z czymś w przyszłości to nie będę mieć wielkich sentymentów, żeby ich porzucić  :)

Nawet nie wiedziałem, że może być pierścień centrujący diodę :)
Najważniejsze dla mnie, że SC700 świeci genialnie i podoba mi się.

1984

Quote from: M.O.D. on 2020-08-23, 10:22:34
Co się stało z Twoja Zebra?

Właściwie to nic się nie stało, stała sobie i świeciła, chciałem ją wyłączyć i okazało się że się nie da  :( Cały czas świeci w H trzeba odkręcić zakrętkę, jak nic padł sterownik. Szkoda bo to fajna latarka była i mało używana, w zasadzie stan fabryczny.