Kilka beamshot-ów uwaga dla modemowców- duuużo zdjęć - !!!

Started by adiblue, 2007-03-14, 09:55:16

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

adiblue

Wczoraj w godzinach wieczornych w składzie piciaba,Esthan,Wojtas13 i ja wybraliśmy się do pobliskiego parku w celu zrobienia kilku zdjęć :)
Jako cel posłużyła ławka , na której położyliśmy butekę PET , trochę liści.Zawiesiliśmy na niej również czerwony marker świetlny.
Cel był prosty - sprawdzić zasięg różnych emiterów światła z uwzględnieniem tego jak dany emiter oddaje barwę przedmiotów.
Mieliśmy zatem wściekle żółtą ławkę,czerwony marker,niebieską nakrętkę zielonej butelki z biało-czerwoną etykietą,szary beton(jak to beton :) ) oraz zeszłoroczne liście :)
Użyty sprzęt to:
   Surefire 6P
1 żarówka P60 + zasilanie 2xcr123 surefire (6V)
-moc według producenta to 65 Lumenów
2 żarówka Lumens Factory HO-9 + zasilanie 2x rcr unprotected Ultrafire 880mAh (7,2V)
-moc nominalna 320 Lumenów , ale według pomiarów metodą SF moc to około 208 Lumenów(wyniki LF należy pomnożyc przez wartość 0,65)
  Surefire E2e
3 żarówka MN03 + zasilanie 2xcr123 surefire ( 6V )
- moc 60 Lumenów
4 żarówka Lumens Factory EO-E2R + zasilanie 2x 2x rcr unprotected Ultrafire 880mAh (7,2V)
- nominalnie 150 Lumenów , a więc około 98 Lumenów ;)
5 Surefire A2 2x cr123 surefire
- nominalnie 50 Lumenów
6 Surefire K2 2x cr123 surefire
- nominalnie 60 Lumenów
7 HDS U60 na poziomie 60lumenów - zasilanie 1x cr123 battery station 3V
- ponoć 60 Lumenów :)
8 Nieznanego pochodzenia chińska latarka z diodą wysokoprądową (kangoowner będzie wiedział co to za ustojstwo :) ) - zasilania nie pamiętam,piciaba dorzuć do wątku info o rodzaju baterii
- moc nieznana,dioda to luxeon III
Zdjęcia były robione kolejno :
11metrów od celu
22m
33m
44m

Aparat ze statywen był umieszczony cały czas w tym samym miejscu  w odległości około 7metrów od celu oraz lekko z boku tak by nie zasłaniać światła pochodzącego z ocenianych latarek.
Zdjęcia zawsze będą według tej samej kolejności:
1 Surefire K2
2 HDS U60 max
3 NoName China LED
4 Surefire 6P LumensFactory HO-9
5 Surefire 6P P60 
6 Surefire A2 
7 Surefire E2e Lumens Factory EO-E2R
8 Surefire E2e MN03 

No to tyle na razie,muszę zająć się dzieckiem,dziś wrzuce zdjęcia (hehehe jak ja lubię ludzi w napięciu trzymać :D )

No to siup.....
11 metrów

1 SF K2

2 HDS U60 max

3 China Led

4 SF 6P LF

5 SF 6P P60

6 SF A2

7 SF E2e LF

8 SF E2e MN03

zmiana odległości na 22 metry :)

1 SF K2

2 HDS U60 max

3 China led

4 SF 6P LF

5 SF 6P P60

6 SF A2

7 SF E2e LF

8 SF E2e MN03

Kolejna korekta odległości - 33 metry

1 SF K2

2 HDS U60 max

3 China led

4 SF 6P LF

5 SF 6P P60

6 SF A2

7 SF E2e LF

8 SF E2e MN03

Tadam....ostatnia seria - odległość Pi razy oko 44 metry

1 SF K2

2 HDS U60 max

3 China led

4 SF 6P LF

5 SF 6P P60

6 SF A2

7 SF E2e LF

8 SF E2e MN03

Parametry ekspozycji:
czułość 100
balans bieli - światło jarzeniowe
czas - 4 sek
przysłona - 5,6
ogniskowa - 13mm
pomiar światła - średnioważony
Aparat Canon PowerShot S2 IS
edyta:
zaktualizowałem odległości z jakich oświetlany był cel.
Olight S1A Raw Copper

FRN

2007-03-14, 10:01:30 #1 Last Edit: 1970-01-01, 01:00:00 by ''
Szkoda ze nie daliście znaka  :/ chetnie bym sie pojawił z Fenixami.

Czekam na foteczki...

Esthan

2007-03-14, 10:04:37 #2 Last Edit: 1970-01-01, 01:00:00 by ''
Było fajnie !

Kurde, muszę od Picabi tego E2e na kilka dni pożyczyć, bo piękny z niego potworek !
I wartałoby go opisać.
Od 25.04.2013 - Ojciec prowadzący :)

Esthan

Panowie, zamysł był dobry..... Ale albo coś nam nie wyszło :P
Albo aparat był nieczuły.............

Bo po oświetleniu Kromą czy MN03 czy A2 z pi razy oko 40m było naprawdę dużo widać.

No nic, wracamy do deski kreślarskiej.

M.O.D.

Super pomysł na porównanie latarek.
Ja w najbliższym czasie podeśle moją SF E1L na testy do Esthan, będzie już jako taki obraz wyrobów tej firmy.

Diabelek

jak by nie patrzec ten zarniczek z Lumens Factory daje niezle rade :D i to mnie cieszy bardzo :D

adiblue

dokladnie taki byl zamysl aby pokazac roznice w oddaniu barw na poszczegolnych typach emiterow.Mielismy swiatlo od lekko niebieskiego (China led)poprzez zimne biale (hds,K2) cieple bialo-zolte z LF az do zoltego ze standardowych zarnikow sf.Celem bylo rozniez pokazanie jak radza  sobie poszczegolne latarki wzgledem siebie w takich samych warunkach dla kazdej z nich.Najlepiej to widac na przykladzie E2e.Zarnik standardowy to "tylko" 60 lumenow,ale dosc dobrze skupionych(jak na latarke edc ;) ).Natomiast zaroweczka od LF to juz okolo 100 lumenow(nominalnie 150lumenow ale umowmy sie ze metoda pomiarowa lf jest troche inna od tej z sf i ze podane dane trzeba pomnozyc przez 0,65 aby uzyskac porownywalny wynik)ale ze znacznie szerszym srodkiem.Jako oslepiacz lepiej sprawdzi sie lf,lepiej oddaje tez barwe.Do tego zasilany jest akumulatorami wiec koszty uzytkowania to w zasadzie cena zarowki.Ale jak widac ze zdjec zasieg nie koniecznie idzie w parze z moca w tym przypadku.To samo dotyczy surefire 6P i zarnikow HO-9 i P60
Roznica w mocy to odpowiednio ponad 200lumenow (nominalnie 320)i 65 lumenow.Ale dzieki lepszemu skupieniu wiazki w P60 zasieg z P60 nie jest jakos drastycznie gorszy.Co do opinii Przemka odnosnie czasu naswietlania to sie zgodze.Swiatla bylo znaczaco wiecej,ale i tak uzyskalismy w czesci zamierzone efekty-pokazalismy roznice w latarkach o podobnej nieraz mocy ale z roznymi emiterami i roznym skupieniem wiazki.Najlepszym przykladem niech bedzie 60lumenow z K2 z silnie skupiona wiazka kontra E2e z MN03 a wiec tez 60lumenow w dodatku z bardziej uzytkowym beamem.Widac przewage swiatla zarnikowego,a przynajmniej ja ja widze :)
I nawet nie w lumenach rzecz.Nawet 200lumenowy led nie przekona mnie by pozbyc sie ksenona.Ba,wybralbym zarnik nawet gdyby miast 200lumenow leda mialbym  zwyklego P60 surefire :)
ot tak,ten typ tak ma,znaczy ja :D
Olight S1A Raw Copper

Esthan

Będzie tak mówił do czasu aż mu się żarówka spali  ;P

Cały dryg z żarówkami polega na tym, że kiedy włókno jest zimne i dowali się mu mocnym prądem,
to to maleństwo wściekle szybko się rozgrzewa. I jeśli włókno jest już osłabione (bo część wolframu
wyparowała, takie tam są temperatury) to w osłabionym miejscu jest mniej materiału więc płynie
więcej prądu na um2 i jeszcze bardziej się nagrzewa i jeszcze mniejszy opór, i jeszcze więcej prądu
i w koło Macieju, a wolframu ubywa. I w krytycznym momencie........ Bum. Po żarówce.

I wtedy Adi zacznie szukać A2 :]

Nie że mu tego życzę, ale opinie użytkowników P60 wskazują, że jak nie spali się przez pierwsze
30 sekund to wytrzymuje długo.

A światło....

POEZJA PANOWIE, POEZJA !

adiblue

niedlugo zaprosze was na dogrywke :) chcialbym uzupelnic ten watek o foty nowych zarnikow , ktore wlasnie sa w drodze do mnie :) (lf,a jakze-tym razem wersje slabsze: 9V 220 lumenow i 3,7V 150 lumenow,a jak diabelek sie zgodzi to i 9V 380lumenow)
No i przede wszystkim zdjecia z uzyciem modulu cree D-26

PS
Przemo,jak mi sie zarowka zpali to wrzuce zamiast niej jedna z gamy kilkunastu zapasowych w roznych wersjach napiec i mocy :D
Olight S1A Raw Copper

Esthan

Jestem Za!

Tylko czas naświetlania trzeba będzie zmienić, bo ja z 40M widziałem ławkę i różnicę w oświetleniu
Kroma a P60.... I tym razem panowie, kolorowe koszulki :]

Diabelek

testuj Adi testuj, nie ma problemu, tez jestem ciekaw co to bedzie :D

Esthan

Quote from: Diabelek on 2007-03-19, 11:48:59
testuj Adi testuj, nie ma problemu, tez jestem ciekaw co to bedzie :D

Jak się uda, to w następnych testach będą prawdopodobnie najmniejsze dostępne Akceleratory
Fotonów łamiące barierę 110 Lumenów.

8D

adiblue

e tam jak sie uda....poprostu poczekamy az sie zbierze caly szpej i dopiero wtedy zrobimy druga ture :)
dziekuje Diabeł :) a sadzac z wypowiedzi uzytkownikow zaroweczka mimo "tylko" 60lumenow wiecej daje pokazna roznice w mocy,sam jestem ciekaw bo to przeciez niecale 20% roznicy
Olight S1A Raw Copper

Esthan

Quote from: adiblue on 2007-03-19, 12:45:48
e tam jak sie uda....poprostu poczekamy az sie zbierze caly szpej i dopiero wtedy zrobimy druga ture :)
dziekuje Diabeł :) a sadzac z wypowiedzi uzytkownikow zaroweczka mimo "tylko" 60lumenow wiecej daje pokazna roznice w mocy,sam jestem ciekaw bo to przeciez niecale 20% roznicy

A zanosi się na to, że szpeju trochę będzie :D

Diabelek

a jeszcze bys sprawdzil ile V zostaje na aku po zgasnieciu zarnika, bo mnie to bardzo ciekawi, na P90 zostaje okolo 3,3 - 3,5V na jednym aku, wiec jest jeszcze duzo zmarnowanej pojemnosci, moze wysysaja znacznie wiecej i dzieki temu uzyskuja znacznie dluzsze czasy swiecenia od zarnikow SF