Led Lenser V6 mod XR-E mini recenzja

Started by bosss, 2007-01-06, 14:11:20

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

bosss

2007-01-06, 14:11:20 Last Edit: 2007-10-13, 08:29:05 by bosss
Witam. Wczoraj dotarł do mnie Led-Lenser V6 Power Chip. Latarka został poddana modyfikacji tzn. została wymieniona dioda ze standardowej na diodę firmy Cree XR-E bin P3. Została też wymieniona optyka, na reflektor ims 20mm oraz szybka, została zamieniona na szklaną. Modyfikacji podioł się  mar3 i trzeba przyznać zrobił to PROFESIONALNIE. A teraz trochę o samej latarce i o mocy po modyfikacji.
   Latarka przyszła do mnie zapakowana w bardzo ładne tekturowe pudełeczko z logo Led-Lenser OPTOELECTRONICS.W środku znalazłem V6 oczywiście a pod nią ukrywał się pokrowiec oraz karabińczyk. Pokrowiec chyba do wszystkich L-L tej wielkości daj jeden, bo nie jest idealnie dopasowany do latarki, można odnieść wrażenie, że latarka jest dużo za mała do pokrowca, ale można się przyzwyczaić. Jeśli zaś chodzi o samom lat. została ona wykonana ze stali nierdzewnej polerowanej, co może bardzo ładnie wygląda, ale jest dość podatne na rysowanie, ścianki mają grubość około 1,5mm. Z lewej stron znajduje się malutkie logo L-L i to wszystkie oznaczenia jak można spotkać na V6 (nie liczę odklejającej się naklejki). Do zasilenia jej potrzebujemy 3 sztuk ,,małych paluszków”,(AAA) bez problemowo działają też akumulatory a w przypadku takiej modyfikacji jaka został przeprowadzona w mojej lat. to konieczność ze względu na czas świecenia no i można powiedzieć że świece za darmo. Baterie wkładamy do bardzo dobrze i estetycznie wykonanego koszyczka na który znajduje się logo L-L. Wkładamy go dolnej części latarki i dokręcamy do głowicy i mam v6, w całej okazałości. Co mnie zdziwiło w latarce nie zastosowano o-ringu jest tylko gwint który bardziej przypomina gwint dużej śruby niż ten znany mi np. z Fenixa. Wiec zanurzenie jej np. w zlewie pewnie zakończyłoby jej życie, ale deszcz by pewnie przeżyła. O oryginalnej optyce nic nie napisze ale moc podobno była bardzo cienka. Latarka waży 150g. wraz z bat. wiec tragedii nie ma, jej wymiary to 10,3 cm długości i 2,5 cm szerokości. A teraz trochę o tym co wyszło z L-L po zaaplikowaniu mu XR-E. Pierwsze wrażenie po włączeniu Mega MOC! Latarka mimo swoich małych rozmiarów spokojnie daje nam do dyspozycji ponad 110lm. Ma ładne skupienie oraz bardzo duży i jasny spill poprostu wymarzone EDC. Czas pracy na akumulatorach to ok..1h. V6 mogę porównać z CPF SE który ma diodę UWAJ i ok. 100lm może wydać się to dziwne ale L-L jest dużo jaśniejszy, ale zasięg CPFa jest większy, w końcu tam jest spory reflektor. Próbowałem też porównać z Fenixem L2P oraz L0P ale jest tak duża moc v6 że światło Fenixów zanika w spillu L-L.A tu galeria mojego L-L .


Z lewej LL w środku CPF SE z prawej L2P

Koszt takiego cuda:
-Led-Lenser V6 Power Chip(www.togo.com.pl 214PLN)
-Koszt modyfikacji w zależności od wykonawcy(mar3-mnie wyniosło 90PLN)
-Przesyłki (30PLN)
Wiec cena takiego cacka coś ok.330PLN

Na końcu chce pozdrowić Mariusza (mar3) i podziękować mu za wykonanie tej latarki. Pragnę gorąco POLECIĆ go innym to naprawdę PROFESJONALISA w tej dziedzinie.
Bardzo układny i uczciwy człowiek. Jeśli ktoś chce jakąś latarkę na zamówienie bądź modyfikacje posiadanej to Tylko do niego.

Pozdrawiam

BOSSS
Huntlight FT01 FluPic>Surefire C2>Surefire A2 AVIATOR THC3>Rexlight 2.0>MacTronic JML2940 mod HID>ORB RAW NS>M@G 2D (mod SSC)>Fenix L2T V2.0>Surefire 6P>Fenix L1T/L2T (mod Cree)>Surefire L1 Cree>Surefire E1L Cree>47 Quark Mini AA>ITP A3 UPG>NiteCore SENS MINI