Latarki - dla niewtajemniczonych , wprowadzenie w tematykę

Started by adiblue, 2006-09-28, 20:30:45

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Vascator

Naprawdę świetny tekst,ale widzę jeden drobny mankament-Spróbuj podzielić tekst na akapity.Taki zbity blok ciężko się czyta i łatwo się w nim zgubić.Kilka linijek przerwy między akapitami nada mu lekkości i zachęci do przeczytania.

Zawartość jest jednak świetna.

Mikko

Dobry tekst adiblue - znakomite wprowadzenie w temat dla laika :D

MixhaL

Witam
Szukam jakiejś stronki gdzie by były umieszczone i opisane rzeczowo różne generacje diod gdyż na obecną chwilę nie bardzo orientuję się w w nazwiennictwie.

Vascator

Spróbuj tego:  ;)

http://www.torch.pl/forum/index.php/topic,55312.0/highlight,zdj%C4%99cia+r%C3%B3%C5%BCnych.html

Co prawda opisu nie ma, ale jest dużo zdjęć. Do każdej diody producent ma PDF'y są tam bardzo szczegółowe dane. Napięcia i prądy są podobne dla diod jednochipowych o tej samej mocy(większość 3W), są niewielkie różnice w rozkładzie światła etc. Główna różnica to oczywiście wydajność. Z tych najbardziej podstawowych cech, to chyba wszystkie.

tomki68

Witam wszystkich
Jestem nowy na tym forum. Poszukuję latarki: Spark SL6-800CW. Może ktoś pomoże mi w jej zakupie i podpowie gdzie można ją kupić. Jak na razie znalazłem ofertę zlokalizowaną w Hong Kongu, może gdzieś na naszym kontynencie...
Tomek

phantom

http://www.slideshare.net/canfang/led-optics-in-flashlight

Ciekawa prezentacja, po angielsku, ale z ciekawymi rysunkami/schematami pokazującymi sposób w jaki rozkładają światło różne optyki (reflektor, kolimator, TIR, asferyk itp).

Bocian

Quote from: phantom on 2012-01-21, 20:42:54
http://www.slideshare.net/canfang/led-optics-in-flashlight

Ciekawa prezentacja, po angielsku, ale z ciekawymi rysunkami/schematami pokazującymi sposób w jaki rozkładają światło różne optyki (reflektor, kolimator, TIR, asferyk itp).
Faktycznie ciekawe opracowanie. Dzięki :)

mace

Witam wszystkich uzytkownikow forum!
Z uwaga i przyjemnoscia czytam wasze posty juz od dluzszego czasu i wlasnie kupilem latarke Predator.
Naprawde dobry sprzet ale mam pytanie w zwiazku z uzytkowaniem:
Do zasilania uzywam akumulatorow Ultrafire 3600 pojemnosci i latarka swieci okolo 30 minut na pelnej mocy -to normalne zjawisko czy robie cos zle?
Z gory przepraszam za brak fachowego slownictwa ale to dopiero moj poczatek przygody z latarkami ;) Pozdrawiam

phantom

Normalne, akumulatory te (a raczej ich deklarowana pojemność) to zwykłe oszustwo, w rzeczywistości mają 800-1100mAh. W chwili obecnej nie ma akusów mających więcej jak 3100mAh, a barierę 2600mAh przebyłi bodajże tylko dwie firmy - Samsung i Panasonic.

mace

Dziekuje bardzo za szybka odpowiedz a jakie akumulatory mozesz mi polecic?

Kazik

WOW 2600mAh / Hi-Max 2600mAh (w zasadzie to to samo, tylko inna nazwa) mają git wskaźnik jakość / cena. Można też się wybulić na AW 2900mAh (ostatnio weszły też 3100mAh) oraz wspomniane Panasonici 3100mAh. Panasonici i WOWy różnią się głównie ceną i pojemnością, AW mają dodatkowo "zabezpieczenie przeciwwybuchowe". Wszystie są bardzo przyzwoitej jakości.
Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko i nic nie działa
Praktyka jest wtedy kiedy wszystko działa i nikt nie wie dlaczego

mace

Dziekuje,a moge prosic o linka do jakiegos sklepu gdzie moglbym je kupic?

Kazik

Allegro - dla WOWów i Panasów. AW w Polsce nie wiem gdzie szukać, ja biorę prosto z Chin.
Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko i nic nie działa
Praktyka jest wtedy kiedy wszystko działa i nikt nie wie dlaczego

mace

Dziekuje-jesli masz na zbyciu 4 AW to poprosze o informacje na pw