WUBEN I333 Black Vulture - Iron Man

Started by zieloczek100, 2017-10-02, 08:00:04

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

zieloczek100

Witajcie,


Latarkę do testów udostępnił producent: http://www.wubenlight.com/product/1017
Na chwilę obecną nie jest dostępna w sklepie Banggood czy Gearbest.

Pamiętacie stare kasety VHS? Opakowanie I333 bardzo mocno nawiązuje właśnie do opakowań po kasetach VHS, czyżby jakieś nawiązanie do tradycji?. Wykonane z twardego materiału pokryte czymś w dotyku przypominającego gumę – bardzo przyjemny


Na otwieranych „drzwiczkach” umieszczona została instrukcja obsługi. Opakowanie przynajmniej w wersji testowej jest bardzo bogate:
- latarka Wuben I333
- 2 zapasowe Oringi
- świetnej jakości kabel USB w oplocie  z metalowymi końcówkami
- ogniwo 2600mAh – ogniwo jest tak szerokie, że nie mieści się do wielu innych latarek
- smycz na nadgarstek (dobrze wykonana, dosyć sztywna, próbowałem jej używać, ale jest zwyczajnie zbyt długa, może służyć raczej jako zapasowy sznurek)
- instrukcja obsługi


Przeglądając Internet w poszukiwaniu informacji o tym modelu często trafiałem na porównywanie z „Iron Man”. Jej wygląd jest zupełnie inny od klasycznych latarek, które znamy, czy ładny? To zostawiam do Waszej opinii


Specyfikacja wskazuje, że zastosowana dioda to XP-L. Mój egzemplarz posiada XP-L Hi.
Metalowa koronka, szybka z powłokami, gładki reflektor SMO i świetnie wycentrowana dioda stwarzają wrażenie,  że mamy do czynienia z naprawdę ciekawą latarką. Przyglądając się dokładniej, niestety na reflektorze znajdziemy drobne paproszki, to smutne
Nie wiem jak Wy, ale ja uwielbiam metalowe koronki


Na samej główce poza znaczkiem „gorące” i prawdopodobnie numerem seryjnym nie ma żadnych innych elementów – żadnych nie licząc wzorku :)


Na długiej tubie środkowej producent umieścił przycisk do zmiany trybów z napisem „W” od marki Wuben. Wbudowana dioda informuje o stanie naładowania ogniwa i tym samym w nocy pozwala w łatwy sposób namierzyć przycisk. Guma wydaje się być dobrej jakości. Sam klik jest bardzo przyjemny. Zdecydowanie jeden z lepszych, które miałem okazję testować, dokładny o bardzo charakterystycznym kliku.


Z drugiej strony port USB. Szczerze? Wolałbym żeby jego tutaj nie było. Latarka przetrwała krótkie zanurzenie w wodzie, ale źle mi kojarzą się takie zabezpieczenia. Prąd ładowania to standardowo około 0,8A.

Na jednej „stronie” tuby środkowej logo producenta – Wuben Since 1981, podkreślone specjalnym „wzorkiem”


Po drugiej stronie identyczny wzorek, ale zmienił się napis – I333 POWER INDICATOR
Tylny włącznik zabezpieczony twardą, dobrej jakości gumą. Działa bardzo podobnie jak te w Convoyach, ale jest twardszy – lubię to :)


Gwint dobrze wykonany, obficie nasmarowany z grubym, silikonowym oringiem. Ci, którzy mieli latarki z takim oringiem wiedzą co to oznacza – latarka rozkręca się bardzo ciężko !. Przeszkadza kanciasty klips. Łatwo o zranienie palców, nie ściągałem go, ale podczas kilku dniowego testowania niejednokrotnie zahaczyłem o niego palcem


W środku ładnie i schludno wykonane. Bez problemu działają nawet zwykłe ogniwa bez wystającego plusa jak np. Sayno NCR18650GA.Sterowanie
Sterowanie jest dosyć nietypowe, w tym sensie, że tryby zmieniamy do tyłu (jak w testowanym np. JETBeam C8 Pro, E20R…). Klik w zakrętce włącza latarkę, boczny zmienia tryby.
Działają w pętli Turbo, High, Medium, Low, Moon.
Z trybem Moon jest pewny problem. U mnie po prostu nie działa. Czasami lekko zaświeci się dioda, w ciemności widać, że dioda dostaje minimalną ilość prądu, tak małą, że światło nie odbija się nawet od mojej dłoni – zawsze zostawiam moje latarki w trybie najniższym i tutaj mam problem, ponieważ w tym trybie nie mam światła a następny klik to TURBO, więc zostawiam w niskim.


Do dyspozycji mamy jeszcze Strobe i SOS. Robimy szybki dwu-klik aktywuje się Strobe, następne dwa-kliki i mamy SOS
To nie wszystko. Przytrzymując klik obojętnie w którym trybie powyżej 1 sekundy aktywuje się chwilowy tryb TURBO. Przyznam się, że w codziennym korzystaniu z tej latarki ta opcja jest bardzo przydatna. Nie musimy klikać przez wszystkie tryby, tylko chwilkę przytrzymujemy i latarka przechodzi w chwilowy tryb TURBO (tak długo jak będziemy trzymać przycisk).

W przycisk wbudowana jest dioda. Służy jako lokalizator (z niedziałającym trybem moon) i jako wskaźnik poziomu naładowania ogniwa.
Od 4.2 do 3.7V świeci na niebieski
Od 3.7V do 3.5V świeci na czerwono
Od 3.5 do 2.85V błyska na czerwono i napięcie 2.85V to napięcie przy, którym latarka się wyłączy – a więc zabezpieczenie przed zbyt niskim napięciem (rzadko spotykane).

Tuby środkowej nie okręcimy, sterownik jest zabudowany czarnym plastikiem, sprężynka dosyć miękka, nie powinno być problemu z połączeniem. Latarka powinna posiadać również zabezpieczenie przed odwrotną polaryzacją, ja takiej pozycji w instrukcji nie widzę, i sam nie testowałem, wierze, że to tylko formalność.

Według producenta po 20 minutach powinien być spadek jasności, na wykresie niespecjalnie to widać. Stabilizacja  bardzo podobna do innych latarek zasilanych z 1x18650 wyposażonych w diodę m.in. XP-L


Duże wymiary to duża waga, aż 144 gramy bez ogniwa !


I333 obok Acebeam EC35 i JETBeam C8 Pro, I333 jest strasznie dużą latarką


Zdjęcia w terenie, ustawienia aparatu ISO-200, f/2, 2s

Wuben I333 XP-L Hi TURBO


EAGTAC PX30LC2-R XP-L Hi warm (nie zwracajcie uwagi na barwę, nie zmieniłem ustawienia aparatu)


Acebeam EC35 XP-L TURBO


Zdjęcia w pełnym rozmiarze:
https://drive.google.com/drive/folders/0B2m6JuI1fzzqREpjaE1NQXFYWGs?usp=sharing


Kilka słów podsumowania.
Według mnie to strasznie nijaka latarka. Trudno określić jej konkretne zastosowanie, może półkowe dla fanów Iron Man ?
Oceniając jakość wykonania, jest dobrze (tylko klips przeszkadza), czarna matowa powłoka, gruby oring (zbyt gruby), świetne kliki, wewnętrzna jakość, i nawet jakoś specjalnie nie mogę narzekać na sterownik (nie licząc niedziałającego Moon i trybów zmieniających się „do tyłu” które nie każdemu przypadną do gustu) jest również odpowiednia wydajność, ukryte tryby itp.
Wygląd, jak dla mnie przekreśla całkowicie sens tego modelu. Do kieszeni zbyt duży, Thrower to nie jest,  w plecaku będzie zajmował więcej miejsca niż mniejsze latarki o podobnych, a nawet lepszych parametrach.
Mimo, że sterownik jest lepszy niż w wielu latarkach, które testowałem, że jakość wykonania jest na dobrym poziomie, to nie jest model, który ja chciałbym postawić na półce, czy zabrać ze sobą do…

A jakie jest Wasze zdanie?


Pozdrawiam
Eryk