2020-11-29, 20:35:04 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1   Do dołu
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  
Autor Wątek: Petzl Myo Xp (niebieska) - czy przerabiac  (Przeczytany 2820 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
Miłorząb
Opinii: (0)
Świeża krew
*

Życie jak podróż autobusem, nie zawsze bywa wygodn

Ignoruj
« : 2019-10-16, 16:42:32 »

Kochani! Chciałbym na wstępie pozdrowić wszystkich użytkowników tegoż forum.

Do założenia konta skłoniła mnie pewna bolączka z którą borykam się od paru tygodni.
Mianowicie życie nie zawsze toczy się jak chcemy i przez wiele lat nie byłem aktywnym użytkownikiem wspomnianej w tytule czołówki.
Lata lecą i uczestnicząc w zawodach na orientacje w nocy, zauważyłem, dosyć jasno, jak bardzo technika poszła do przodu.

Chciałbym was drodzy użytkownicy zapytać, co byście zrobili z tym petzl'em. Przelutowali nowego leda czy uznali że nie warto i kupili coś nowego.
Jako zagorzały przeciwnik wyrzucania sprzętu głowię się niezłomnie nad odkryciem słusznej odpowiedzi. Serce mówi lutuj ale rozum mówi że ta czołówka może być już za stara.

Z góry dziękuje za udzieloną mi pomoc.

Życie jak podróż autobusem, nie zawsze bywa wygodne.
Dominik
Kierownik
Opinii: (3)
*

Miejsce pobytu: Wrocław

« Odpowiedz #1 : 2019-10-17, 11:22:53 »

Z obecnych 30 po przeróbce na Cree XP-G3 dostaniesz 107 lumenów (199 w boost) i lepsze skupienie/barwę.

Na pewno trzeba będzie wymienić w niej jeszcze kabel - bo ten po ruszeniu na 100% pójdzie w pieruny i w najmniej odpowiednim momencie zostaniesz bez światła.

https://i.ibb.co/6Fw09f2/20180821130113.jpg
Petzl Myo Xp (niebieska) - czy przerabiac

https://i.ibb.co/pv1SGSz/MG-7170.jpg

https://i.ibb.co/wpJNwXH/P1110419.jpg

Miłorząb
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #2 : 2019-10-17, 14:50:14 »

Wow! Czyli jest szansa na spora poprawę! Rozumiem ze diode ot po prostu da się kupić. Czy możesz cos więcej opisać odnośnie kabla? Jaki kabel, gdzie to można kupić. Pewnie cos standardowego i zbytnio kombinuje.

Dominik
Kierownik
*

« Odpowiedz #3 : 2019-10-17, 17:37:45 »

Głośnikowy made in poland 2x0,25mm

Krul-Mateusz
Użytkownik torch.pl

Miejsce pobytu: Poznań

Ignoruj
« Odpowiedz #4 : 2019-10-17, 19:51:49 »

Parametry tej latarki na obecne czasy są delikatne mówiąc żenujące. Zaś powyżej zaproponowany mod jest conajmniej śmieszny. Ilość światła dalej znikoma, barwa światła zazieleniona, CRI zupełnie standardowe. Szkoda zachodu. Także jeśli chodzi o mnie to wrzuciłbym ją do szuflady najgłebiej jak sie tylko da, skoro nie chcesz pozbywać się sprzętu.
Byle chiński Skilhunt H03 zjada ten zabytek na śniadanie.

"Mieć rację godzinę wcześniej niż inni: przez godzinę być uważanym za element aspołeczny." ~Antoine de Rivarol
Ryzbor
Użytkownik torch.pl
**

Miejsce pobytu: miasto doznań

Ignoruj
« Odpowiedz #5 : 2019-10-17, 20:25:27 »

200lm i duv 0.00191 przy wadze 180g... w 2019 roku brzmi to jak kiepski żart.

Dobra dioda, a XP-G3 się do takich absolutnie nie zalicza XD, nie uczyni z kiepskiej i przestarzałej latarki w magiczny sposób dobrą latarkę.

Tak jak przedmówca, kup Skilhunta H03 NW na zniżce jak jest za ~130zł a Petzla zdegraduj do roli zapasowej.

Będziesz się pluł w brodę, że nie kupiłeś wcześniej H03.

Dominik
Kierownik
*

« Odpowiedz #6 : 2019-10-18, 10:22:51 »

Kółko różańcowe 1000 lumenów co w lesie nie było chyba nigdy... Biegał któryś ze skilhuntem ? Chyba nie, bo zupełnie się do tego nie nadaje.
Owszem Myo jest stara, nawet starożytna, ale ma 20 lat i nadal działa  Grin. Czego nie można powiedzieć o większości chińczyków. Dodatkowo zapominacie o najważniejszym w sumie punkcie w przypadku myo - zasilanie 3*AA - nieekonomiczne, ale dla wielu bardzo praktyczne.

Dóv srów, mogę mu polecić Samsunga z CRI 90 i będzie cacy, tylko gdzie go dostanie na starze w ilości 1 sztuka nie płacąc flaków za przesyłkę.
Chce się bawić sam, to dostał stosowną informację co może zrobić i ile na tym zyskać  Cool

Miłorząb
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #7 : 2019-10-19, 10:22:16 »

Dziękuje za odpowiedzi. Powód chęci wymiany leda w myo xp nie jest podyktowany chęcią oszczędzenia, a żalem przed wyrzuceniem sprzętu. Sądziłem, że wymiana leda podciągnie go do jako takiego poziomu obecnych czołówek. Po przeczytaniu waszych komentarzy zrozumiałem że tak nie będzie. Spojrzalem na tego skillhunta oraz zebralight h600w IV. Rozumiem, że to są teraz go-to czołówki (jejku jakież one brzydkie w porownaniu do myo xp). Co zatem warto kupić? Interesuje mnie ogólnego użytku czołówka: chodzenie po górach (lato,zima), nocny orienteering, jazda na rowerze. To nie musi być och-ach po prostu solidny sprzęt który ma się w plecaku i który nie powoduje u Krula-Mateusza odruchów wymiotnych.

Ryzbor
Użytkownik torch.pl
**

Ignoruj
« Odpowiedz #8 : 2019-10-19, 12:00:44 »

Zależnie od budżetu kupujesz Skilhunta H03 NW za 130zł lub Wizarda Pro WW (warm white) za 250zł. Wizard Pro obecnie jest czołówką "go to".

Zebry to specyficzne latarki, zdecydowanie nie dla każdego. Może i są mniejsze i lżejsze od Wizarda ale mają skomplikowane UI które wymaga wyuczenia i dużego wyczucia i nie każdemu może podejść. Seria H600 Mk IV ma całą masę fabrycznych bubli - nie polecam. Mogę polecić H600Fc Mk III które tych wad nie ma i po prostu działa. Ale dalej wyżej stawiam Wizarda Pro, szczególnie, że jest dostępny w kraju, jest mocniejszy i ma dobrą gwarancję.

PS: najlepsze ogniwo do tego typu latarek, czyli Sanyo/Panasonic NCRGA 3500mAH kosztuje około 15zł. Sensowna ładowarka tyle samo. To nie są drogie rzeczy jak sklepy typu militaria.pl i producenci pokroju Olight/Fenix chcą żebyśmy wierzyli.
« Ostatnia zmiana: 2019-10-19, 12:04:24 wysłane przez Ryzbor » Zapisane
Miłorząb
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #9 : 2019-10-19, 12:19:28 »

Dziękuję. Spojrzałem na tego wizarda. Wyglada jak reszta pretendentów do 'go-to'. Nikt nie robi już klasycznych czołówek? :/ W sensie te 'go-to' wyglądają jak mikro latareczka ala peryskop z adapterem na głowę. Jeśli takie czasy nastały że to jest standard to ok. Ot ciekawi mnie, czy to naprawdę obecna moda na wygląd?

Ryzbor
Użytkownik torch.pl
**

Ignoruj
« Odpowiedz #10 : 2019-10-19, 12:37:01 »

"reszta" - są tylko trzy sensowne czołówki-kątówki: Wizard, Skilhunt, H600.

To nie moda tylko postęp. Taka konstrukcja jest po prostu lepsza.

Oczywiście zawsze znajdzie się jakiś jaskiniowiec który twierdzi, że plastik jest mocniejszy od aluminium lotniczego, paluszki są lepsze od 18650 bo można je kupić w kiosku na szczycie Orlej Perci a 200 lumenów to oślepiająca moc. Fun fact: najczęściej używane tryby w mojej potężnej (XD) 1200 lumenowej czołówce to: 0.1lm (jedna dziesiąta lumena) i 180lm.

Fenix coś tam klasycznego klepie, ale to dalej są niezbyt przemyślane produkty z mocno przeciętnymi parametrami, szczególnie jak za swoją cenę.
« Ostatnia zmiana: 2019-10-19, 12:40:38 wysłane przez Ryzbor » Zapisane
Miłorząb
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #11 : 2019-10-19, 12:45:06 »

Dzięki, super. Sądzę że temat jest już wyczerpany, jedynie nie widzę tego wizarda w cenie 250zl, widuję raczej o 100zl wyższą cenę.

Dominik
Kierownik
*

« Odpowiedz #12 : 2019-10-19, 15:24:30 »

Zależy w co chcesz się bawić - jak w InO i bieganie to czołówki ze zintegrowanym 18650 w obudowie są generalnie za ciężkie i słabo się trzymają, dodatkowym problemem jest marny zasięg (za mało miejsca na większą optykę). Odnośnie ilości światła - dobrze porównać sobie czas świecenia w danym trybie zerkając na wykres, fizyki się nie przeskoczy - można co najwyżej kombinować dostosowywaniem ilości światła do potrzeb. Reactive u Petzl'a - pozwala wyciągnąć 14h w użytecznym trybie na 1 ogniwie 18650 3400maAh. Ja na Ino od lat używam Petzl NAO i to nie dlatego, że nie mam / nie miałem każdej innej czołówki, którą tu wymieniono Grin. Na allegro masz używkę za 360 zł - czasami można kupić coś taniej lokalnie/olx/facebook za 200-250 zł i przerobić sobie zasilanie na zwykłe 18650.

http://www.light-test.info/pl/czolowki/130-petzl-nao-cree-xp-g-18650
http://www.light-test.info/pl/faq-pl/170-petzl-nao-zasilanie-ncr18650b

Miłorząb
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #13 : 2019-10-19, 15:34:26 »

W sumie. Wiesz co sprawiło, że zauważyłem iż moja czołówka się starzeje? Nocna orientacja. Ja próbowałem czegoś tam wyszukać w krzakach podczas gdy inni uczestnicy robili sobie dzień z tych krzaków. To mi uświadomiło, oho technologia nie śpi.

Troche jestem zmieszany. Serce podpowiada Petzl NAO (bo wygląda jak czołówka), rozum mówi hej to jest z 2012go roku. Czyli Krul-Mateusz będzie narzekać. Co wybrać?

Z tego co mówisz Dominik wynika dla mnie -> Olej te tysiące lumenów z ciężkimi mini latareczkami bo w czasie biegu to Ci spadnie. Weź starego ale i tak mocniejszego petzl'a który ma baterie z tyłu głowy bo to poprawny balans jak w prawdziwej czołówce. Dzięki temu możesz biegać/łazić itp.

Tylko czy naprawdę olać moc? :/ By się nie skończyło wydatkiem 360zl za używkę i znów 'macaniem' w krzakach na orientacji podczas gdy reszta sobie dzień robi i biegnie dalej.

Dominik
Kierownik
*

« Odpowiedz #14 : 2019-10-19, 22:59:50 »

A kto mówi, że masz kupić najstarszą wersję ? Wink. Czasami chodzą NAO+ z likwidacji, zwrotów za 280-300 zł od 1zł licytują...
Ewentualnie jak będziesz chciał w tej cenie wersję 500+ lumenów i zasilanie na standardowe 18650 to PW.

Strony: 1   Do góry
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  
Tagi:

Skocz do: