2019-10-21, 22:56:13 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1   Do dołu
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  
Autor Wątek: Wybór czołówki i różne pytania (Armytek Wizard PRO, Armytek Wizard, Acebeam h15)  (Przeczytany 485 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
Piotr Ww
Opinii: (0)
Świeża krew
*

Ignoruj
« : 2019-10-10, 00:01:22 »

Hej. Pomóżcie mi proszę coś wybrać i zrozumieć inne kwestie. Przymierzanie do nowej czołówki zacząłem od Fenix'a HM65R (na początku bardzo chciałem mieć osobne światełka flood i spot), NiteCore'a, JetBeam'a i dobrnąłem aż tutaj. Nadal jestem bez czołówki, ale to już chyba finał. Ostatnia prosta. Mam do wyboru 4 światełka. Chciałem poznać Waszą opinię. Są jeszcze inne lampki jak Zebra, ale te poniżej wydają mi się chyba "nowszymi" produktami z lepszymi, mocniejszymi diodami.

1) Armytek PRO i nie pro
Armytek wizard PRO warm whiteArmytek wizard warm white
350 pln280 pln
dioda hxp50xp-l
stabilization type FULL
(constant light)
stabilization type DIGITAL
(CPU brightness control)
otf 1800otf 1000
turbo2 1800 lm / 1h-
turbo1 900 lm / 1.7h1000 lm / 1.5h
main3  390 lm / 4h390 lm / 3.8h
main2 165 lm / 10.5h180 lm / 9h
main1 30 lm / 50h30 lm / 48h
firefly3 5,5 lm / 12d-
firefly2 1,5 lm / 40d2.3 lm / 18d
firefly1 0.15 lm / 200d0.4 lm / 100d
https://www.armytek.com/flashlights/models/wizard/armytek-wizard-pro-magnet-usb/
https://www.armytek.com/flashlights/models/wizard/armytek-wizard-magnet-usb/

Te czołówki różnią się o 70 złotych i tym, że wersja PRO:
- ma tryb turbo2 i firefly3 (obydwa raczej nie są niezbędne, zwłaszcza tryb turbo2 który z racji temperatury pewno przygasa),
- pracuje trochę dłużej, np. dla trybu main3 = 390 lm PRO pracuje 12 minut dłużej (3:48h min vs 4h) (do przeżycia a i tak drugie ogniwo powinno być w pogotowiu),
- ma trochę nowszą diodę,
- ma stroboskop (nie używam).

Poza tym, te czołówki wydają się być takie same. Próbuję uzasadnić kupno wersji PRO, ale nie za bardzo widzę sens. Te 2 ekstra tryby nie są niezbędne, a zaoszczędzone 70 pln można włożyć w dodatkowe ogniwa, które zrekompensują trochę krótszy czas świecenia. Czołówki potrzebuję trochę na rower, trochę na wieczorno - nocne marsze po beskidach lub lasach na nizinach (czasami mam 2h nocnego marszu przez nieznany las i muszę wyszukiwać oznaczeń trasy na drzewach), na biwaki, pod namioty, do ogrodu. Także nic ekstremalnego. A może ten tryb turbo2 od czasu do czasu się przydaje? A może jednak barwa światła w nowszej diodzie jest dużo lepsza, na tyle, że warto wydać te ekstra 70 złotych? Te 70 nie jest problemem, ale skoro między latarkami nie ma dużej różnicy, to zawsze można zainwestować w akumulatorki.

2) Barwa światła
W/w czołówki występują w barwach:
cool white
warm white (neutral white?)

Która barwa światła wydaje się być lepsza do lasu, na biwak, do ogrodu? Poradźcie coś. Ciężko stwierdzić po zdjęciach i filmikach w internecie. Miałem tanie latarki z decathlona i świeciły bladym światłem (choć mocno i daleko). Zwróciłem wtedy uwagę, że trudno rozpoznać florę i faunę bo świeciły tak jasno/blado, że kontrast między oświetlanym obiektem a jego cieniem był za duży. To utrudniało rozpoznanie obiektu bo cień tworzył krawędzie tworzące kształt co zaburzało rozpoznawanie. Nie wiem czy się jasno wyraziłem i czy zostanę zrozumiany. Dlatego może warm white w terenie będzie lepszy?

3) Ładowarka
Trochę boję się tej ładowarki w Armytecach. To specjalny kabelek. Jak go stracę, albo zapomnę, to nie będę w stanie awaryjnie naładować latarki, np. w aucie. Szkoda, że nie dali zwykłego portu usb c, schowanego pod nakrętką. Czy tą ładowarkę mogę czymś zastąpić? To zwykły kawałek metalu który przewodzi prąd, czy coś siedzi w tych ładowarkach?

4) Czy do tych lampek mogę dawać baterie zarówno z zabezpieczeniem jak i bez? Czy baterie bez zabezpieczenia mogę ładować w tych lampkach?

5) Konkurencja: acebeam h30 i h15
Przyglądam się jeszcze acebeam h30 i h15. H30 cena 500 złotych. To już chyba trochę za dużo jak na czołówkę. Jednak kusi trochę czerwone światełko i osobny tryb flood oraz możliwość użycia 2 róznych baterii (18650 i tej większej). Lampka może też działać jako power bank. Awaryjnie można podładować smartphone'a.

H15 cena do 350 więc jeszcze w rozsądnej cenie. Nowsza dioda xhp70.2. H15 wydaje się spełniać moje oczekiwania w 100% jeżeli chodzi o dostosowanie siły światła - bardzo dużo trybów - 10-13 sensownych! Rewelacja! Fantastycznie! Dzięki temu można dostosować siłę światła do aktualnie panujących warunków i oczekiwań! To jest największy plus tej czołówki. Pokrętło i przycisk umożliwiają szybką nawigację do żądanej siły światła. Przyciskiem wybiera się "grupę trybów" (low/mid/high), a pokrętłem 4 poziomy jasności w poszczególnych grupach. Genialne. Na tutejszym forum ktoś dopatrzył się jednak wad tej latarki: gumowy uchwyt jest trochę niestabilny przy wstrząsach, brakuje trybu moon (najsłabszy to 10 lm i niby to jest już za mocno, naprawdę to za dużo?), a ja ze swojej strony znalazłem, że nie ma możliwości ładowania. O ile brak trybu moon mnie nie rusza, o tyle brak portu do ładowania jest pewnym mankamentem w podróżach.

Ktoś pisał, że w h15 chyba pękła szybka gdy się studziła, a Armytek daje z kolei 10 letnią gwarancję - to bardzo dużo i raczej utwierdza w przekonaniu, że jest to produkt dobrej jakości.
Doradźcie proszę, co wybrać: Armytek Wizard PRO, Armytek Wizard, czy H15 i zestaw dodatkowych aku?
Piotr Ww
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #1 : 2019-10-10, 07:28:12 »

Tutaj wrzucam identyczny wątek, w którym koledzy porównują Armytek Wizard Pro v3 z Acebeam H15
https://www.torch.pl/forum/index.php/topic,64364.0/highlight,acebeam+h15.html

Chyba bardziej kierowałbym się w stronę Acebeam h15. Ma dużo trybów świecenia. Można dopasować do konkretnych potrzeb i warunków. Chyba można umieścić Acebeam H15 w uchwycie od Armyteka. Muszę to jeszcze sprawdzić. Armytek kusi z kolei opinią i 10 letnią gwarancją.

Przy okazji w instrukcji od Armytek'a znalazłem informację, iż stare ogniwa mogą wybuchać pod dużym obciążeniem. Trochę to przerażające zważając, że czołówkę nosi się na czole.
Dominik
Kierownik
Opinii: (3)
*

Miejsce pobytu: Wrocław

« Odpowiedz #2 : 2019-10-10, 09:00:26 »

Wybuchające ogniwa możesz wsadzić między bajki, ale w instrukcji dobrze zastrzec coś takiego - wywali zabezpieczenie ciśnieniowe w jakimś śmieciu i potem producent ma problem.

1984
Opinii: (16)
Mieszkaniec torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #3 : 2019-10-10, 09:54:04 »

1. Pro ma też diodę w kliku. Przydaje się jako lokalizator latarki, pokazuje też napięcie na ogniwie - przydatne przy niższych trybach bo przy wysokich widać jak światło przygasa.
Pro ma lepsze sterowanie - 3 grupy trybów, tryby dobrze rozłożone.
Pro będzie trochę inaczej świecił - spot będzie szerszy i bardziej rozmyty bo XHP50 jest większa niż XP-L. Nie mam co prawda Wizarda na XP-L, tylko mam z XM-L2 i wolę rozkład z Pro. A XP-L zaświeci jeszcze trochę węziej niż XM-L2.

Czasy pracy to wiesz... napisać można ile się chce.

2. Bierz z ciepłą barwą. Kumpel ma Wizarda Pro z zimnym światłem i to zimne światło jest nawet spoko bo jest czyste. Jak bym jechał na Antarktydę to bym brał z zimnym, w każdym innym przypadku tylko ciepłe.

3. Ładowanie w Wizardzie jest ok, bo nic nie traci na wodoszczelności. Tylko długo trwa, za to wolne ładowanie zdrowsze jest dla ogniw.

4. Można, nawet w zestawie jest ogniwo bez zabezpieczenia.

5. H30 dosyć ciężka. W H15 przycisk jest w złym miejscu. Jedynym słusznym miejscem na klika w czołówce to bok. Świeci za to bardzo szeroko ale rozmycie nie jest tak ładne jak w Wizardzie.

Wolność, Równość, Braterstwo

"Na­leżenie do mniej­szości, na­wet jed­nooso­bowej, nie czy­ni ni­kogo sza­leńcem. Is­tnieje praw­da i is­tnieje fałsz, lecz dopóki ktoś upiera się przy praw­dzie, na­wet wbrew całemu światu, po­zos­ta­je nor­malny. Nor­malnosć nie jest kwes­tią statystyki. "
Cerber
Opinii: (10)
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #4 : 2019-10-10, 14:03:06 »

Miałem wizarda pro
Teraz z przyjemnością używam
Wizard USB HiCRI Black
I nie zamienił bym na pro nawet z dopłatą.
 Po co cofac sie do tyłu?

Piotr Ww
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #5 : 2019-10-10, 22:08:19 »

Bardzo dziękuję za odpowiedzi! Krótkie, treściwe, pomocne. Zwłaszcza te o szerokości światła (Pro vs nie Pro) i wskaźniku naładowania baterii.

Pro (nie wiem jak niePro) ma jeszcze tryb taktyczny do nadawania sygnałów. Fajne, chociaż specyficzne uruchamianie trybu niesie ze sobą ryzyko zapomnienia jak się go uruchamia Smiley Szkoda, że nie ma trybu SOS. To jednak powinno być w każdej czołówce. Oby się taki tryb nigdy nie przydał, ale jak jest już źle, to sprzęt powinien być bardziej pomocny.

Co do lampki HiCri to ta lampka nie jest w oficjalnej ofercie. Aby się na nią zdecydować, musiałbym ją najpierw przetestować w lesie. Tak w ciemno chyba nie będę kupował. Dziękuję za info. Naoglądałem się już tych wszystkich recenzji odnośnie barw i... dużo to nie daje Smiley Ze zdjęć w internecie wydaje się, że cool white jest jakby jaśniejsza, jakby więcej widać... a ludzie i tak mówią, że warm white lepsza, że na pierwszy ogień.

Co do HiCRI to rozumiem, że jest najlepszym, co może być pod względem oddawania barw, zatem wszystko w świetle tej latarki wygląda naturalnie, natomiast nie jest ona, aż tak mocna jak "podstawowe" lampki warm white i cool white?
Rozumiem też, że gdyby była tylko odrobinę słabsza (ilość światła) od pozostałych barw, to wtedy i tak wszyscy rzucali by się na HiCRI?
tomking
Opinii: (3)
Użytkownik torch.pl

Miejsce pobytu: Katowice

Ignoruj
« Odpowiedz #6 : 2019-10-10, 22:20:51 »

Mam dwa Wizardy nie pro. Jedna, starsza wersja w ciągłym użyciu. IMO BEST LIGHT!
Jak zależy ci na dobrej bezawaryjnej latarce o podstawowych trybach to nie przekombinuj Smiley

Rzeczą ważniejszą od wiedzy jest wyobraźnia.
Cerber
Opinii: (10)
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #7 : 2019-10-11, 02:20:37 »

Duże liczby są chwytem na klienta.
 Olbrzymia moc generowana w tak małej latarce gwałtownie doprowadza ja do wysokiej temperatury.
w efekcie po krótkim czasie termik zbija natężenie światła do około 60% i masz to samo co w zwykłym wizardzie.
Poza tym wysoka moc szybciej drenuje
Ogniwo.
Kilka strzałow i nie masz światła, jaki ma to sens w latarce czołowej ?
 Czy warto za to dopłacać?
 I najwarzniejsze, jeśli coś ma być pro
To wymaga sie jakości światła
 jak np. w starych zebrach.  

Słaby przykład:
Świecisz, patrzysz i w zasadzie nie wiesz na co patrzysz ? lub umykają ci detale:
Czy między roślinnością to ziemia ? A może kamienie?
http://www.abload.de/img/img_1776_t1038765.jpg
Wybór czołówki i różne pytania (Armytek Wizard PRO, Armytek Wizard, Acebeam h15)

Odpalasz światło hiCri Aaaa cholera to ...

http://www.abload.de/img/img_1775_t10_mod1w78k.jpg
Wybór czołówki i różne pytania (Armytek Wizard PRO, Armytek Wizard, Acebeam h15)

Kupujcie rozsądnie.
« Ostatnia zmiana: 2019-10-11, 02:33:12 wysłane przez Cerber » Zapisane

Piotr Ww
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #8 : 2019-10-11, 22:39:14 »

Ech, już prawie podjąłem decyzję, prawie wybrałem, a tu taki post, takie zdjęcia! Panie Cerber, nie ma Pan litości. Wiem jedno - to będzie najdroższa lampka mojego życia Smiley Tyle czasu na nią poświęciłem Cheesy

HiCri Armytek'a, z barwą 3000K... w porównaniu do wersji PRO warm (4000K) trochę słabiej świeci (tryb main 3 270 lm vs 360 lm), ale większe CRI. Strzelam zatem, że jedno z drugim się kompensuje w uniwersalnym użyciu. CRI wersji PRO wygląda na oko na przedział 80-90, nie wygląda na przedział 70-80. Czyli i tak nie jest źle, a ta wersja CRI może być jednak trochę za żółta - barwa 3000k. Chociaż te zdjęcie od Pana Cerbera mi spać nie da ;P
https://armytek.com.pl/pl/p/Latarka-czolowa-Armytek-Wizard-USB-HiCRI-Black/103

W ten oto sposób trochę z ciekawości, zapoznałem się z ofertą Zebralight:
flood, kąt świecenia 120 stopni:
- H604c 18650 XHP50.2 Flood 4000K High CRI Headlamp http://www.zebralight.com/H604c-18650-XHP502-Flood-4000K-High-CRI-Headlamp_p_223.html
- H604d 18650 XHP50.2 Flood 5000K High CRI Headlamp http://www.zebralight.com/H604d-18650-XHP502-Flood-5000K-High-CRI-Headlamp_p_224.html

frosted flood, kąt świecenia 90 stopni:
- H600Fc Mk IV 18650 XHP50.2 Floody 4000K High CRI Headlamp http://www.zebralight.com/H600Fc-Mk-IV-18650-XHP502-Floody-4000K-High-CRI-Headlamp_p_218.html
- H600Fd Mk IV 18650 XHP50.2 Floody 5000K High CRI Headlamp http://www.zebralight.com/H600Fd-Mk-IV-18650-XHP502-Floody-5000K-High-CRI-Headlamp_p_219.html

I jak na czołówkę "uniwersalną" te modele Mk IV z kątem 90 stopni chyba mogę sobie darować? Za wąski snop światła.

Z tych barw 3000K, 4000K i 5000K na nocne wycieczki do lasu i w górki lepsza będzie... 3000K (Armytek), 4000K lub 5000K (Armytek, Zebra)?

Oczywiście w przypadku Zebry trzeba się pogodzić z brakiem kilku naprawdę niezłych rzeczy (ładowanie, szybkie wyciąganie z opaski, magnes, GIGA gwarancja - 10 lat!!!). Z uwagi na gwarancję zostanę chyba przy Armytek'u. Tak długa gwarancja o czymś świadczy! A tu i ówdzie natknąłem się, że szkiełka w tych latarkach potrafią pękać.

Raz jeszcze dziękuję Wam za pomoc i opinie.
Piotr Ww
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #9 : 2019-10-13, 09:26:56 »

Znalazłem jeszcze takie świetne porównanie Lampek:
- Armytek Wizard Pro Warm XHP50
- Armytek Wizard USB HiCRI Black XM-L2

https://www.torch.pl/forum/index.php/topic,62521.0.html
Strony: 1   Do góry
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj