2019-09-23, 02:46:20 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1   Do dołu
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  
Autor Wątek: Czołówka do spacerów z dobrym stosunkiem  (Przeczytany 2169 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
michalt001
Opinii: (0)
Świeża krew
*

Ignoruj
« : 2019-07-02, 22:46:00 »

Dzień dobry

Jestem zielony w temacie i nie mam czołówki. Mam 2 latarki do ręki, 2 małe Olight i jednego Klarusa XT-11, który aktualnie jest moją najmocniejszą latarką. Na tym koniec moich doświadczeń....
Nie wiem, na co zwracać uwagę poza ilością lumenów.
Spacery niezbyt długie, starczy, jak poświeci 2 godziny - potem mogę zmienić baterię.

Chciałem zapytać o tanią czołówkę do spacerów w zakresie cenowym do 100zł, oczywiście jak będzie np 150 to też może być.

Taką z dobrym stosunkiem jakości do ceny.

Mam też pytanie na marginesie - zauważyłem, że na Forum często pada pytanie o latarkę ze światłem czerwonym, w odpowiedziach też jest, że jakaś tam śmieci. O co chodzi? Czy śmieci tzn, że nierównomierne światło? Po co w ogóle świecić na czerwono? Czy to może chodzić o to, że czerwone światło mniej upośledza działanie oka jeśli chodzi o widzenie w ciemności, czyli poza polem oświetlonym przez latarkę?
Krul-Mateusz
Użytkownik torch.pl

Miejsce pobytu: Poznań

Ignoruj
« Odpowiedz #1 : 2019-07-02, 23:59:08 »

Chciałem zapytać o tanią czołówkę do spacerów w zakresie cenowym do 100zł, oczywiście jak będzie np 150 to też może być.

Taką z dobrym stosunkiem jakości do ceny.

Myślę, że najrozsądniej byłoby kupić Skilhunta H03, w swojej kategorii nie ma konkurencji. Tylko, że z tego co widzę problem jest z jej ceną. Większość czasu jest w ciagłej promocji i kosztuje około 125zł zależnie od sklepu. Zdażają się nawet promki, że można ją wyrwać poniżej stówki. Natomiast teraz mamy okres przed wyprzedażowy i z tego co teraz patrzyłem to trzeba za nią dać 175zł. Jeśli czas Cię nie goni, to poczekaj sobie do przyszłego tygodnia, a potem zaglądaj sobie codzień na https://www.gearbest.com/?lkid=42640034 albo https://www.banggood.com/custlink/3GKK5qzLgi.

Jakbyś chciał coś na szybciej to sugeruję Sofirna SP40:
https://www.banggood.com/Sofirn-SP40-XP-L-1200-Lumen-Rechargeable-Headlamp-18650-Flashlight-Memory-Function-Power-Indicator-LED-Torch-p-1476965.html?rmmds=search&cur_warehouse=CN&p=6L07108888612201702H&custlinkid=388566

Co się tyczy światła czerwonego - pewnie znajdzie się grupka osób, która znajdzie dla niego jakieś sensowne zastosowanie. Ja takowego nie widzę. Kiedyś latarki miały 1 tryb, dlategoteż gdy była potrzeba mniejszej ilości światła wykorzystywano dodatkową czerwoną diodę. Obecnie praktycznie każda latarka posiada kilka trybów świecenia, w tym często słabiutkie moony poniżej 1lm, stąd też w mojej opinii światło czerwone jest całkowicie zbędne.

"Mieć rację godzinę wcześniej niż inni: przez godzinę być uważanym za element aspołeczny." ~Antoine de Rivarol
Dominik
Kierownik
Opinii: (3)
*

Miejsce pobytu: Wrocław

« Odpowiedz #2 : 2019-07-03, 13:24:48 »

Tryb czerwony - nie powoduje "włączenia się" widzenia dziennego w trakcie buszowania po krzakach w nocy, gdy chcesz wykorzystać zalety widzenia zmrokowego na maks. Praktycznie nieistotny w większości cywilnych zastosowań.

1984
Opinii: (16)
Mieszkaniec torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #3 : 2019-07-03, 14:18:09 »

Przyda się jakiemuś obserwatorowi gwiazd.
Albo jak ktoś chce być bardzo "taktyczny" Evil

Wolność, Równość, Braterstwo

"Na­leżenie do mniej­szości, na­wet jed­nooso­bowej, nie czy­ni ni­kogo sza­leńcem. Is­tnieje praw­da i is­tnieje fałsz, lecz dopóki ktoś upiera się przy praw­dzie, na­wet wbrew całemu światu, po­zos­ta­je nor­malny. Nor­malnosć nie jest kwes­tią statystyki. "
Ryzbor
Nowy użytkownik
*

Miejsce pobytu: miasto doznań

Ignoruj
« Odpowiedz #4 : 2019-07-05, 19:07:49 »

Sprawdzony Skilhunt H03 NW, żadne niedoruchane Sofirny. Skilhunt dorobił się własnego oficjalnego sklepu na Aliexpress, cena tej latarki to 125zł, czyli znośnie.

Wrażenia z godzinnego nocnego urbexu z S2+ na czerwonej XP-E2 620nm 5*7135 Biscotti:

- czerwone światło jest bardzo przyjemne dla oka oraz nie powoduje takiego "szoku" jakiego doznajemy po odpaleniu normalnej latarki po tym jak wzrok się już przyzwyczaił do ciemności

- mam wrażenie że widzę więcej w czerwonym niskim trybie niż na świetliku w Wizardzie z racji zwiększonego kontrastu, w końcu to światło monochromatyczne

- nie zakłóca zegara biologicznego tak jak robi to światło powyżej 3000K (raczej mniej) oraz korzystnie wpływa na produkcję melatoniny, taka ciekawostka

- reflektor OP i jednokanałowy sterownik to tragiczne połączenie, świeci stanowczo za wąsko do pomieszczeń a najniższy tryb jest za jasny  

« Ostatnia zmiana: 2019-07-05, 19:11:05 wysłane przez Ryzbor » Zapisane
michalt001
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #5 : 2019-07-07, 23:42:10 »

Dziękuję wszystkim Smiley
Przez kilka dni byłem nieobecny, właśnie przeczytałem  Smiley
Udało mi się znaleźć w kilkadziesiąt sekund na Alle...nieco drożej, ale przed chwilą kupiłem i mam nadzieję, że we wtorek odbiorę z paczkomatu.
Jeszcze raz dziękuję za pomoc Smiley
« Ostatnia zmiana: 2019-07-08, 00:15:29 wysłane przez michalt001 » Zapisane
michalt001
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #6 : 2019-09-09, 19:45:10 »

Jeszcze małe uzupełnienie. Oprócz Skillhunta kupiłem jeszcze drugą latarkę, no - name.
Miała opis - "Konstrukcja podobna do Nitecore HC60".  Za 89 zł.

Świeci nieco gorzej, ale ma bardzo fajną funkcję - można odkręcić i odsunąć część latarki i wtedy jest widoczne wejście USB - można w ten sposób ładować kabelkiem bez zewnętrznej ładowarki. Bardzo wygodne rozwiązanie.

Nie wiem, czy regulamin na to pozwala, w razie czego mogę dać link.
Strony: 1   Do góry
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  
Tagi: torch com

Skocz do: