2019-08-24, 11:42:40 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza « 1 2 3 4 +   Do dołu
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  
Autor Wątek: Latarka do 200 zł zasilana AA lub 2xAA  (Przeczytany 3762 razy)
czenczyl
Opinii: (0)
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #45 : 2019-05-23, 00:36:07 »

Dziękuję wszystkim za pomoc w wyborze latarki, nabyłem tą do której link wrzucił 1984:

https://allegro.pl/oferta/latarka-eagtac-d25a-gwarancja-8067572052

Kilka dni walczyłem ze sobą ( nie przepadam za nabywaniem używanej elektroniki ), ale skontaktowałem się z lombardem jakiś czas po wygaśnięciu aukcji na allegro i dogadałem się na kwotę 120 zł  Smiley, pomyślałem, że jak mi nie podpasuje to odsprzedam najwyżej z niewielką stratą.
Latareczka w sumie fajna, leciutka i zgrabna ( edycja limitowana chyba z 2015 r., z diodą XM-L2 U2 ), w zestawie brakuje klipsa, poza tym jest wszystko co wymienia producent + 14500 Fenixa - 800 mAh 3.6V 2.88Wh, oraz dowód zakupu z lutego 2018 r. Na gwintach nie czuć luzów, z wierzchu latarka ma kilka drobnych rysek, ale specjalnie jakoś mi to nie przeszkadza, ważne, że optyka nienaruszona. Świeci fajnie nawet ( chociaż mogło by być nieco cieplej, ale to chyba przyzwyczajenie do Convoya S6 od Bociana, doszedłem też do wniosku, że bardzo lubię programowalny sterownik, który mam właśnie w S6  ) na AA GP Alkaline - tylko takie miałem w domu jak przyszła, na Fenixie widać więcej światła, ale i na alkalicznych tragedii nie ma Smiley. Brakuje mi tu jedynie trybu moon Sad , także pewnie będę czegoś szukał w przyszłości, ale jak na razie jestem zadowolony z zakupu. Jeszcze raz dziękuję za pomoc w doborze latarki.
P.S.
Czuję, że zaczyna się następna choroba po nożowej, która objawia się nabywaniem kolejnych bardzo potrzebnych rzeczy... Wink
Pozdrawiam.
1984
Opinii: (16)
Mieszkaniec torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #46 : 2019-05-23, 00:55:01 »

W nowych D25A moona można włączyć - na poluzowanej głowicy 3 razy dokręca/luzuje się ją.
120pln spoko cena, może da się dokupić klips.
"Tytan" szybko się porysuje, bo to nie jest czysty tytan.

Wolność, Równość, Braterstwo

"Na­leżenie do mniej­szości, na­wet jed­nooso­bowej, nie czy­ni ni­kogo sza­leńcem. Is­tnieje praw­da i is­tnieje fałsz, lecz dopóki ktoś upiera się przy praw­dzie, na­wet wbrew całemu światu, po­zos­ta­je nor­malny. Nor­malnosć nie jest kwes­tią statystyki. "
robertcb
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #47 : 2019-05-27, 15:30:22 »

Właśnie przyszła D25A clicky MKII XP-L Hi i testuję ją.

Czy w niej jest S.O.S o normalnej prędkości jak np w Maglite?
Bo włącza mi się albo bardzo szybki, albo coś bardzo wolnego (ze 20s między błyskami).

Próbuję włączyć moonlight, ale nie wiem jak go odróżnić od trybu "low", robie tak jak w opisie (włączenie na poluzowanej głowicy i 3 krotne jej dokręcenie-odkręcenie).

W sumie co 3 cykl jest trochę ciemniejsza ale nie wiem czy to moon.

Moonlight działa na baterii AA, czy tylko na li-ion 3.7V?
Bo nie bardzo rozumiem o co chodzi w instrukcji:

D25A, D25A2 and D25C clicky model ONLY The second lowest level will be increased very slighty when moonlight is disabled
« Ostatnia zmiana: 2019-05-27, 15:34:15 wysłane przez robertcb » Zapisane
1984
Mieszkaniec torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #48 : 2019-05-29, 07:48:12 »

D25A, D25A2 and D25C clicky model ONLY The second lowest level will be increased very slighty when moonlight is disabled

Też nie wiem co poeta miał na myśli.
Nie zbadałem moona, bo moja łapała zawiechy na poluzowanie głowicy. Ktoś dał ciała w fabryce, na szczęście już jedzie do mnie nowa Smiley
Migacze też takie miałem.

"Na­leżenie do mniej­szości, na­wet jed­nooso­bowej, nie czy­ni ni­kogo sza­leńcem. Is­tnieje praw­da i is­tnieje fałsz, lecz dopóki ktoś upiera się przy praw­dzie, na­wet wbrew całemu światu, po­zos­ta­je nor­malny. Nor­malnosć nie jest kwes­tią statystyki. "
Sebaw
Świeża krew
*

Miejsce pobytu: Poznań

Ignoruj
« Odpowiedz #49 : 2019-05-29, 11:36:07 »

witam

Ponieważ od kilku dni mam tę latarkę z neutralem MKII XP-L Hi - światło super (ciepłe - nie wiem czy nichia nie byłaby dla mnie za ciepła, bo cieplejsze niz w neutralnej Zebrze sc52w l2) pozwole sobie wtrącić :
na zakręconej głowicy mamy trzy poziomy a wg eagletac

pierwszy najniższy
drugi najniższy Smiley
najsilniejszy

(ja też się dziwię)
no i gdy zmieniamy z opcji moon to pierwszy najniższy jest silniejszy a drugi najniższy trochę zwieksza moc
w drugą stronę - pierwszy najniższy zmienia sie w moon a drugi najniższy trochę słabnie

ale latarka super - tyle żę mi po 10 minutach odkręciły się śrubki przytrzymujące klips

PS
ponieważ znów zacząłem czytać forum kupiłem jeszcze Lumintop tool aa 2.0 - swiatło gorsze, zimne, ale daje dużo frajdy z zabawy

pozdrawiam wszystkich

1984
Mieszkaniec torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #50 : 2019-06-05, 21:21:38 »

Dostałem nową D25A Nichia.
Początkowo wyglądała ok.... ale ewidentnie cierpi na tą samą przypadłość co poprzedniczka

Jakaś wada serii z Nichią czy co?

tomking
Opinii: (3)
Użytkownik torch.pl

Miejsce pobytu: Katowice

Ignoruj
« Odpowiedz #51 : 2019-06-05, 22:04:41 »

O kur...a!!!  Shocked  ale pech!!!  Undecided

Rzeczą ważniejszą od wiedzy jest wyobraźnia.
1984
Mieszkaniec torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #52 : 2019-06-05, 22:54:57 »

Szkoda gadać.
Ciekawe co odpiszą ze sklepu, drugi raz taki sam defekt
Żeby było śmieszniej przycina się na tylko jak jest wyłączona pamięć ostatniego trybu, w poprzedniej nie wiem jak było bo nie wiedziałem że można wł/wył pamięć Roll Eyes

tomking
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #53 : 2019-06-06, 06:57:06 »

Podaj proszę co robisz że wykryłeś ten defekt.

1984
Mieszkaniec torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #54 : 2019-06-06, 08:28:20 »

Z pierwszą od razu wiedziałem że coś jest nie tak.
Druga przyszła z włączoną pamięcią trybów (a nie wiedziałem że coś takiego jest Roll Eyes) i było ok, jak ją wyłączyłem to znowu taka sama sytuacja jak z pierwszą - łapie zawiechę na najniższym trybie, trzeba kilka razy kliknąć aby przełączyć na wyższy. Co ciekawe jak się nagrzeje to zaczyna działać ok.

Harry
Opinii: (6)
Użytkownik torch.pl

Miejsce pobytu: Gdańsk

Mieć wielu przyjaciół, to nie mieć żadnego.

Ignoruj
« Odpowiedz #55 : 2019-06-06, 09:20:16 »

Pamięć trybów mam wyłączoną. Sprawdziłem i żadnych zwiech nie widzę. Daj znać dokładnie co robisz, żeby to wykryć. Może inaczej klikam.

Jeśli odpalasz latarkę na poluzowanej głowicy, w najniższym trybie, i chcesz ją przełączyć klikiem na kolejne, i się nie daje - to u mnie zwiech nie ma.

Może odesłali Ci ten sam egzemplarz?
« Ostatnia zmiana: 2019-06-06, 09:23:20 wysłane przez Harry » Zapisane

1984
Mieszkaniec torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #56 : 2019-06-06, 10:06:10 »

Na tej są takie mikro ubytki na anodyzacji jak się spojrzy pod kątem - jak by ktoś ją jakąś szpilką dźgał czy coś.
Klikam i zamiast się przełączyć jest low, i tak klikam i za którymś razem dopiero przeskoczy

1984
Mieszkaniec torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #57 : 2019-06-14, 13:40:31 »

Odpisali z NKON, że cytuje (tłumacz google):

"Nasz inżynier mówi, że twój klient może „powtórzyć ciasno i luźno przez trzy razy” zbyt szybko. Musisz poczekać co najmniej jedną sekundę lub dłużej, a następnie powtórzyć ciasno i luźno przez trzy razy ...

Przełącz poziomy wyjściowe „Niższe niskie” - Przełącz to ustawienie, zaczynając od poluzowania głowy, włącz światło, odczekaj co najmniej jedną sekundę, a następnie powtórz ciasne i luźne przez trzy razy."

Nie wiem co to ma wspólnego z tym, że latarka łapie zawiechy przy próbie przełączenia z low na wyższy tryb. Takie tłumaczenie na odpierd....

Żeby było śmieszniej nie ruszałem latarki przez tydzień i .....  zaczęła działać normalnie. No i co to ma być Undecided

tomking
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #58 : 2019-06-14, 14:27:44 »

Prawo Murphy’ego  Evil

Strony: Pierwsza « 1 2 3 4 +   Do góry
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  
Tagi:

Skocz do: