2019-05-22, 09:56:25 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza 1 2 3 Ostatnia +   Do dołu
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  
Autor Wątek: Latarka do 200 zł zasilana AA lub 2xAA  (Przeczytany 1428 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
Harry
Opinii: (6)
Użytkownik torch.pl

Miejsce pobytu: Gdańsk

Mieć wielu przyjaciół, to nie mieć żadnego.

Ignoruj
« Odpowiedz #15 : 2019-05-11, 04:12:15 »

Mam tę i jest boska:
https://eu.nkon.nl/flashlights/eagletac-flashlights-206/eagletac-d25a-clicky-mkii-xplhi-neutral-white-led.html

Pięknie skupiony promień, ładnie rozlany pod nogi, na turbo szybko zżera akusa, ale przecież nie zawsze trzeba tak świecić.

Nie żałuję wydanej kaski, a przecież jak na takie maleństwo, to ona tania nie jest...

czenczyl
Opinii: (0)
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #16 : 2019-05-11, 10:11:26 »

Latarka będzie wykorzystywana również w pomieszczeniach i sporadycznie na rowerze, chciałbym żeby obiekty nią oświetlane miały swoją naturalną barwę, lub jak najbardziej do naturslnrj zbliżoną i w miarę uniwersalny rozkład światła
1984
Opinii: (16)
Mieszkaniec torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #17 : 2019-05-11, 11:09:24 »

To bierz z Nichią.

https://youtu.be/286mP_gpyOk

Walczę ze sobą żeby jej nie kupić Roll Eyes Trochę odrzuca mnie gwint bez anodyzacji - można odkręcać dupkę do wymiany akumulatorka?

Wolność, Równość, Braterstwo

"Na­leżenie do mniej­szości, na­wet jed­nooso­bowej, nie czy­ni ni­kogo sza­leńcem. Is­tnieje praw­da i is­tnieje fałsz, lecz dopóki ktoś upiera się przy praw­dzie, na­wet wbrew całemu światu, po­zos­ta­je nor­malny. Nor­malnosć nie jest kwes­tią statystyki. "
tomking
Opinii: (3)
Użytkownik torch.pl

Miejsce pobytu: Katowice

Ignoruj
« Odpowiedz #18 : 2019-05-11, 11:42:55 »

To nie walcz  Evil
Poddaj się! Ja też się poddałem i wziąłem od Harrego nadmiarową sztukę. Nie żałuję  Smiley

Rzeczą ważniejszą od wiedzy jest wyobraźnia.
1984
Mieszkaniec torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #19 : 2019-05-11, 14:51:11 »

A poza Nkon.nl jest jeszcze jakaś opcja?

Na alle jest tytanowa:

https://allegro.pl/oferta/latarka-eagtac-d25a-gwarancja-8067572052

Ciekawe czy nie przetykana.

"Na­leżenie do mniej­szości, na­wet jed­nooso­bowej, nie czy­ni ni­kogo sza­leńcem. Is­tnieje praw­da i is­tnieje fałsz, lecz dopóki ktoś upiera się przy praw­dzie, na­wet wbrew całemu światu, po­zos­ta­je nor­malny. Nor­malnosć nie jest kwes­tią statystyki. "
czenczyl
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #20 : 2019-05-11, 20:24:59 »

Co myślicie o takich światełkach: Jetbeam Jet-1 MK, Lumintop Tool AA 2.0, Convoy T2 ? Quark 123 / AA ?
1984
Mieszkaniec torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #21 : 2019-05-12, 21:56:23 »

Zobacz jaka jest różnica pomiędzy Convoyem T2 a D35A

https://i.imgur.com/abymcy9.jpg
Latarka do 200 zł zasilana AA lub 2xAA

Widzę, że w NKON jest promocja -13% na ET, tylko coś nie wchodzi kod Undecided
« Ostatnia zmiana: 2019-05-12, 21:59:21 wysłane przez 1984 » Zapisane

Harry
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #22 : 2019-05-12, 22:43:43 »

Latarka będzie wykorzystywana również w pomieszczeniach i sporadycznie na rowerze, chciałbym żeby obiekty nią oświetlane miały swoją naturalną barwę, lub jak najbardziej do naturslnrj zbliżoną i w miarę uniwersalny rozkład światła
EagTac D25A Mk2 jest świetny jako źródło światła EDC, jako backup, nadaje się i pod nogi, i na nieco dalej, do pomieszczeń i na zewnątrz. Problemem może być rower. By to zadziałało, ET musiałby być w trybie turbo, a wtedy nie dość, że po pewnym czasie stopniowo przygasa do maksa, to jeszcze rozładowuje się dosyć szybko. Moim zdaniem na rower nie bardzo.

Ja też się poddałem i wziąłem od Harrego nadmiarową sztukę. Nie żałuję  Smiley
A ja ogromnie się cieszę, jak ktoś jest zadowolony ze sprzętu, który został ode mnie kupiony. Niech Ci się długo i dobrze sprawuje. Smiley

Trochę odrzuca mnie gwint bez anodyzacji - można odkręcać dupkę do wymiany akumulatorka?
Gwint bez anodyzacji, jak to bez anodyzacji - przy kręceniu głowicą się ściera i alu zostawia brudny osad. Rozwiązałem problem dobrze wszystko smarując NyoGelem. Tarcie mniejsze, rzadziej kręcę, mniej osadu, staram się nie odkręcać głowicy i nie patrzeć, by mnie ta czerń nie wkurzała.
Jeśli chodzi o odkręcanie dupki, to kiepsko. Gwint tam drobniejszy, z bardzo delikatnym i cienkim oringiem - zdarzały mi się egzemplarze bez oringa w tym miejscu! Z praktycznego punktu widzenia radzę dokręcić i nie ruszać. Poza tym klips dokręcony jest właśnie do dupki, więc odkręcając ją powodujemy, że wspomniany klips pięknie ociera po całym obwodzie body latarki.

A poza Nkon.nl jest jeszcze jakaś opcja?
Na alle jest tytanowa:
https://allegro.pl/oferta/latarka-eagtac-d25a-gwarancja-8067572052
Ciekawe czy nie przetykana.
Brałem bezpośrednio od ET, raz wziąłem od nkona, jak miałem problemy z dogadaniem się z ET.
Tytanowa wersja jest fajna, ale... o ile dobrze pamiętam, ma nierozbieralną głowicę. W wersji normalnej można odkręcić pierścień trzymający szybkę, wymienić ją jak ta pęknie, dobrać się do diody, itp. W wersji tytanowej do diody i szybki dostaniesz się tylko od dupy strony, a to chyba poklejone.
Poza tym ta wersja na Allegro chyba stara, nie MK2, a jak już brać to tylko na nowym sterowniku, zwracając uwagę na MK2.

PS
Co to w Twoim slangu znaczy "czy nie przetykana"? Smiley
« Ostatnia zmiana: 2019-05-13, 03:04:38 wysłane przez Harry » Zapisane

1984
Mieszkaniec torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #23 : 2019-05-12, 23:14:58 »

Miało być "przetyrana" - lepsze fotki można zrobić byłe telefonem, ewidentnie koleś z lombardu coś knuje Wink
To stara wersja - głowicę ma z moletowaniem, w nowej jakiś barani łeb zrobił prawie gładką. No i dioda nie wygląda na XP-G 2 tylko na XP-L HI, w dodatku zimną  Undecided

Tytanowe gwinty też kiepskie, miałem Toola Ti i, z tego co pamiętam, nie było rewelacji.

sp5it
Opinii: (2)
Użytkownik torch.pl

Miejsce pobytu: Beeftown

Ignoruj
« Odpowiedz #24 : 2019-05-12, 23:33:01 »

Tytanowe gwinty zawsze są kiepskie, za to latarki świetne.

Surefire U2 MC-E, TK35@4A, Quark Mini Ti AA, Solarforce M3 XP-L HI@7A, Armytek Predator PRO 2.5, K40M@7A, Astrolux A01,
czenczyl
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #25 : 2019-05-13, 12:20:33 »

Chyba mnie namówiliście 😉 A jak wygląda kwestia zakupów w NKON, z kąd wziąć kod rabatowy ? Jakie zasilanie sobie nabyć do D25A ? Jakieś enelopy ? 14500 ? I jaką ładowarkę ?  Wink I czym się różni ta z diodą Nicha 219 od tej, którą ma Harry oraz od xm-l2 ? Oraz jaka jest różnica między d25a a d25a mkII ?
« Ostatnia zmiana: 2019-05-13, 12:36:08 wysłane przez czenczyl » Zapisane
Harry
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #26 : 2019-05-13, 16:49:26 »

Napisz do nich, że się wahasz i niech Cię przekonają kodem rabatowym. Wyślą Ci może jakiś indywidualny.

Jeśli chodzi o zasilanie, to ja jadę na eneloopach. Niby akusy 14500 też powinny się sprawdzić, ale jako że kiedyś D25A Clicky padła mi na lijonie, to wobec ciężkiego dostępu do latarek i utrudnionej wymiany gwarancyjnej, boję się w MKII wsadzić coś innego od AA.

O ładowarkach to poczytaj sobie na tym forum, tyle już napisano, że szkoda to powielać, a wybór wielki i na pewno sobie coś wybierzesz.

Dioda Nichia ma większe CRI, daje ładniejsze barwowo światło i "wierniej" oświetla przedmioty, ale świeci nieco ciemniej (275 lm) od Cree XP-L HI V2 (330 lm). Ta druga daje światło neutralne, o ładnym rozkładzie i to w zupełności wystarcza. Według mnie nie ma potrzeby schodzić z jasności na rzecz nieco lepszej barwy. Ale są miłośnicy Nichia. Ja świeciłem obok siebie obie i wolałem jaśniej na HP-L HI V2. 

A wersja MK2 ma nowy sterownik i świeci jaśniej.

To takie szybkie odpowiedzi na Twoje pytania.

tomking
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #27 : 2019-05-13, 22:35:01 »

Taka ciekawostka... nie wiem Harry czy Ty tak masz, ale moja MK2 miała problemy z działaniem na  AA firmy Varta, a na Energizerach jak burza.

Harry
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #28 : 2019-05-13, 23:07:50 »

U mnie działała na Vartach bez problemu. Czym to się objawiało u Ciebie?

A, i czy wsadzałeś w nią lijona? Bo ja się boję...

tomking
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #29 : 2019-05-13, 23:13:01 »

14500 nie wkładam, bo nie widzę żadnego powodu, dostępność AA jest wiadomo... wszędzie.
Objawy były takie że się nie włączała, albo tylko na jakiś słaby tryb albo na strobo i gasła. Takie wariactwa odwalała Wink

Strony: Pierwsza 1 2 3 Ostatnia +   Do góry
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  
Tagi:

Skocz do: