2019-07-16, 06:14:17 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1   Do dołu
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  
Autor Wątek: Li-ion 18650 z wysokim plusem  (Przeczytany 1055 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
tool
Opinii: (1)
Świeża krew
*

Ignoruj
« : 2019-02-15, 20:51:42 »

Chciałem prosić Was o pomoc i poradę.
Planuję kupić kilka nowych pojemnych akumulatorów Li-ion 18650 w przedziale pojemności 3000-3400 mAh. Tak, wiem...jest tu cała masa porad i przykładów jakie kupować akumulatory, których firm są najlepsze. Ja jednak mam kilka warunków, które są dla mnie znaczące. Na chwilę obecną posiadam tylko 2 sztuki AW o pojemności 2600 mAh oraz 4 sztuki TrustFire 2400mAh - z czego jeden już chyba pada bo strasznie się grzeje przy ładowaniu (oczywiście nie mam zamiaru ryzykować już z nim w ładowarce) oraz 2 sztuki ICR 123 z firmy AW. Akumulatory te mają już swoje lata (7-8) i chciałbym odświeżyć swój składzik. Dodam tylko, że ładowane były ładowarką UltraFire UW-188. Generalnie jestem z nich zadowolony ale...Świat idzie do przodu, lumeny też i pora na coś pojemniejszego, żeby trochę rzadziej wymieniać je w latarce i cieszyć się po zmroku pełną światłością.
Co będę nimi zasilał? Przede wszystkim Nitecore MT42 oraz Fenix TK35 - pierwsza wersja - 802 lumenowa. A w przyszłości może jeszcze jakiegoś potwora cztero-diodowego i cztero-akumulatorowego. W nową ładowarkę już się zaopatrzyłem i jest nią LiitoKala Lii-500.

Wróćmy jednak do moich warunków:

1. Wysoki plus - niestety Nitecore MT42 potrzebuje wysokiego plusa, mało tego wysokość całego akumulatora to 69-70mm. Wiem, że mogę kupić coś z ukrytym plusem i dodać magnes neodymowy lub dolutować blaszkę ale nie mam do tego sprzętu, a przede wszystkim umiejętności i wiedzy by czegoś nie...wiecie co. Poza tym w środku lasu, w środku nocy chcę po prostu je wymienić, a nie zastanawiać się gdzie się podział na przykład mgnes z jednego plusa...
2. Średnica bliżej 18mm niż 19mm - co ciekawe teoretycznie AW i TF są tej samej średnicy ale jeden AW nie wchodzi mi w tubus JetBeama PC 25.
3. Obowiązkowo z zabezpieczeniem.
4. Pojemność jak już wyżej wspomniałem 3000-3400(3500) mAh.
5. Do kupienia w Polsce, nie chcę czekać kij wie ile na dostarczenie za miesiąc lub dwa. Oczywiście wezmę pod uwagę możliwość kupna tych akumulatorów na chińskich portalach ale dopiero w drugiej kolejności, w momencie jak już podstawowy zestaw będę posiadał. Ale i tak zwrócę się do Was z prośbą o poradę, któremu sprzedawcy zaufać. Wiem, że w Polsce zapłacę więcej ale powiedzmy, że będzie to kosztem kupienia jednej flaszki bourbona mniej w kwartale  Wink.
6. Nie chcę płacić za etykietę czyli odpadają te z koszulkami Nitecore, Olight, Fenix...itp. Im taniej tym lepiej ale nie z przegięciem w drugą stronę. Wiem, że dobry akumulator z zabezpieczeniem kosztować musi. Są jednak spore różnice w różnych sklepach.

Na tyle czytałem to forum jak i to drugie o światełkach, że wiem, że wszystko co jest Sanyo, Panasonickiem, LG, Samsungiem będzie dobre. Ewentualnie twory na ich bazie np. KeePower. Mi jednak bardziej chodzi o pewne i sprawdzone polskie źródło ich nabycia. Wiem, że mogę kupić coś na bto (zgaduję, że sprawdzone i polecane) i w Mhuncie, ewentualnie od ich sprzedawców na znanym portalu aukcyjnym.

Który sklep polecicie gdzie zapłacę uczciwą cenę za dobry towar?

sp5it
Opinii: (2)
Użytkownik torch.pl

Miejsce pobytu: Beeftown

Ignoruj
« Odpowiedz #1 : 2019-02-15, 22:17:33 »

Batimex albo bto, popatrz tam.
M

Surefire U2 MC-E, TK35@4A, Quark Mini Ti AA, Solarforce M3 XP-L HI@7A, Armytek Predator PRO 2.5, K40M@7A, Astrolux A01,
Dominik
Kierownik
Opinii: (3)
*

Miejsce pobytu: Wrocław

« Odpowiedz #2 : 2019-02-16, 01:02:03 »

Może trochę DIY ?  Grin

https://i.postimg.cc/mgbWQMTP/IMG-20190216-005137717.jpg
Li-ion 18650 z wysokim plusem

Dobra, nie doczytałem o zabezpieczeniu  

Jak by co to tu mają oryginały - problem jest jeden - są długie i szerokie... :/
https://www.fasttech.com/p/1141104
« Ostatnia zmiana: 2019-02-16, 01:07:45 wysłane przez Dominik » Zapisane

1984
Opinii: (16)
Mieszkaniec torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #3 : 2019-02-16, 11:32:38 »

http://www.batimex.pl/towar.php?idtowaru=6016

Wolność, Równość, Braterstwo

"Na­leżenie do mniej­szości, na­wet jed­nooso­bowej, nie czy­ni ni­kogo sza­leńcem. Is­tnieje praw­da i is­tnieje fałsz, lecz dopóki ktoś upiera się przy praw­dzie, na­wet wbrew całemu światu, po­zos­ta­je nor­malny. Nor­malnosć nie jest kwes­tią statystyki. "
tool
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #4 : 2019-02-16, 14:31:57 »

Sp5it dziękuję za potwierdzenie Bto i podesłanie Batimexu. Pamiętałem, że jest w Pruszkowie jakiś sklep i dwa dni temu przejeżdżając obok za cholerę nie mogłem sobie przypomnieć, który to Huh?.

Dominik, może z czasem i czyjąś pomocą podejmę sie DIY. Na razie dmucham na zimne czyli...chcę coś gotowego i bezpiecznego dla laika Wink

1984 - dzięki  Cheesy. To samo mają w Bto.
tomking
Opinii: (3)
Użytkownik torch.pl

Miejsce pobytu: Katowice

Ignoruj
« Odpowiedz #5 : 2019-02-16, 18:33:11 »

BTO jest spoko. Zrobiłem tam niejedne zakupy i były różne sytuacje, ale można było się bez problemu dogadać  Smiley

Rzeczą ważniejszą od wiedzy jest wyobraźnia.
tool
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #6 : 2019-02-18, 17:45:47 »

ok, akumulatory już mam. Kupiłem w Batimex - osobiście. Miałem po drodze do pracy.
I teraz tak, powinienem je naładować więc czy wsadzam je do LiitoKali i mam najpierw zrobić discharge czu od razu charge? Wiem, że na koniec ładowania ma się wyświetlić END na wyświetlaczu.
W UltraFire miałem o tyle prosto, że czekałem na zmianę koloru diody z czerwonej na zieloną, a tu...?
Czy LiitoKala jest podobna w obsłudze do BC700? Jeśli tak to jakoś zawalczę...

Albo chociaż pokażcie mi gdzie jest opis krok po kroku bo nie jestem w stanie znaleźć instrukcji dla "ułomków" czyli dla mnie  Grin

OK, już mniej więcej ogarnąłem ładowarkę. Proszę tylko o poradę czy po prostu naładować nowe akumulatory i do latarki czy jakoś inaczej z nimi postąpić? Zacząć od Charge czy Fast Test lub Nor Test?
« Ostatnia zmiana: 2019-02-18, 20:11:48 wysłane przez tool » Zapisane
rafalklis
Opinii: (16)
Użytkownik torch.pl

Miejsce pobytu: Busko Zdrój

Ignoruj
« Odpowiedz #7 : 2019-02-19, 11:40:20 »

Bez większego znaczenia Smiley Rozładuj w latarce, a później naładuj.

tool
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #8 : 2019-02-19, 15:08:05 »

Tak też własnie uczyniłem. Pierwsze ładowanie i hop do latarki. Dzisiaj potestuję stare akumulatory na Fast Teście i Nor Teście.
Strony: 1   Do góry
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  

Skocz do: