2019-04-20, 10:30:17 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1   Do dołu
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  
Autor Wątek: Problem z Olight H2Nova  (Przeczytany 1159 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
Slepowron
Opinii: (0)
Świeża krew
*

Miejsce pobytu: Przemyśl

Ignoruj
« : 2019-02-07, 22:04:42 »

Cześć
jestem nowy na forum (i w temacie latarek też) więc serdecznie witam wszystkich Smiley
Mam problem z latarką Olight H2Nova kupioną ok, roku temu. Jakieś pół roku po kupnie latarka zaczęła się dziwnie zachowywać. Przy naładowanej baterii po włączeniu trybu turbo sygnalizowała pojedynczym lub podwójnym mignięciem niski poziom baterii. Przy próbie naładowania akumulatora zielone światełko przy ładowarce zapalało się dość szybko. Akumulator lądował w latarce i przy pierwszej próbie odpalenia trybu turbo wszystko było ok. Druga próba kończyła się zwykle sygnałem a niskim poziomie baterii. Po jakimś czasie doszedł do tego kolejny problem. Czasem po zapaleniu latarki, ta wyłączała się po ok sekundzie i aby ją ponownie włączyć musiałem wyjąć i włożyć akumulator. Dwa tygodnie temu przy każdej próbie odpalenia trybu turbo latarka gasła i bez wyciągania baterii nie chciała działać. Inne tryby działają normalnie. Wtedy myśląc, że problem leży po stronie akumulatora zamówiłem nowy od Olighta. Niestety po ok. tygodniu znowu przy naładowanej baterii i włączonym turbo sygnalizuje niski poziom. Co prawda już się nie wyłącza, ale dalej mnie to niepokoi. Kupiłem też nową stacje to ładowania od Olighta, więc wiem że akumulatory są naładowane. Co najśmieszniejsze stary akumulator po naładowaniu w stacji zaczął działać i latarka na nim już nie gaśnie.
 Wiem że strasznie się rozpisałem, ale chciałem dokładnie opisać problem. Serdecznie proszę o pomoc i pozdrawiam.
1984
Opinii: (16)
Mieszkaniec torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #1 : 2019-02-07, 22:38:24 »

A jak naładujesz akumulator w zewnętrznej ładowarce to jest ok?

Jak kupiłeś w PL to odeślij na gwarancję i po kłopocie.
« Ostatnia zmiana: 2019-02-07, 22:43:05 wysłane przez 1984 » Zapisane

Wolność, Równość, Braterstwo

"Na­leżenie do mniej­szości, na­wet jed­nooso­bowej, nie czy­ni ni­kogo sza­leńcem. Is­tnieje praw­da i is­tnieje fałsz, lecz dopóki ktoś upiera się przy praw­dzie, na­wet wbrew całemu światu, po­zos­ta­je nor­malny. Nor­malnosć nie jest kwes­tią statystyki. "
Slepowron
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #2 : 2019-02-07, 23:52:59 »

Dalej daje sygnał o niskim poziomie naładowania. Czy ładuję w latarce czy w ładowarce. Po naładowaniu w stacji zaczął działać ten stary akumulator, tzn. latarka nie wyłącza się już na nim. Co do gwarancji to chyba tak zrobię. Tylko gdzieś mi paragon przepadł, a nie wiem czy bez niego przyjmą.
1984
Mieszkaniec torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #3 : 2019-02-08, 11:48:56 »

A jakie masz akumulatorki, pomijając fakt że olajtowskie?
Może to zabezpieczenie wariuje.

"Na­leżenie do mniej­szości, na­wet jed­nooso­bowej, nie czy­ni ni­kogo sza­leńcem. Is­tnieje praw­da i is­tnieje fałsz, lecz dopóki ktoś upiera się przy praw­dzie, na­wet wbrew całemu światu, po­zos­ta­je nor­malny. Nor­malnosć nie jest kwes­tią statystyki. "
Slepowron
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #4 : 2019-02-08, 12:30:33 »

Akumulatory to 18650 3,6V 3000 mAh. Oba są takie same i na obu jest ten sam problem. No i dalej szukam tego cholernego paragonu, ale chyba przepadł  Undecided
sp5it
Opinii: (2)
Użytkownik torch.pl

Miejsce pobytu: Beeftown

Ignoruj
« Odpowiedz #5 : 2019-02-08, 13:45:15 »

Z zabezpieczeniem te akusy czy bez?

Surefire U2 MC-E, TK35@4A, Quark Mini Ti AA, Solarforce M3 XP-L HI@7A, Armytek Predator PRO 2.5, K40M@7A, Astrolux A01,
1984
Mieszkaniec torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #6 : 2019-02-08, 14:34:09 »

To te "customized" za które trzeba płacić jak za zborze?

http://www.candlepowerforums.com/vb/showthread.php?434921-Olight-H2R-review-(Headlamp-right-angle-18650-XHP50)
Wychodzi że to Samsungi 30Q z zabezpieczeniem na 27A Grin
Raczej niemożliwe, żeby trafiły się dwa wadliwe ogniwa.
Jak płaciłeś przelewem to paragon nie jest potrzebny.

Cerber
Opinii: (10)
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #7 : 2019-02-08, 14:53:52 »

Czemu kupiłeś kolejne badziewane ogniwo łolighta?
  Wsadź w tą latarkę normalnego akusa bez bezpieki.
I sprawa sie wyjaśni czy upala sie elektronika w ogniwie co jest na 90%pewne. Czy zje...eś latarke.

https://www.bto.pl/kat/377/wysokopradowe

Slepowron
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #8 : 2019-02-08, 15:50:23 »

Dzięki za odpowiedzi Smiley Czyli możliwe, że to przez oryginalne akumulatory? Jak pisałem jestem nowy w temacie i myślałem, że najprościej będzie zamówić akumulator od producenta. A latarkę niestety kupiłem stacjonarnie w znanym sklepie z militariami, więc chyba dupa z gwarancji. Jeśli to wina samej latarki to czy jest możliwość jakiejś sensownej diagnostyki i naprawy?
« Ostatnia zmiana: 2019-02-08, 15:53:24 wysłane przez Slepowron » Zapisane
1984
Mieszkaniec torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #9 : 2019-02-08, 17:35:44 »

Ten znany sklep z militariami to oficjalny polski dystrybutor Olighta.
Ja bym poszedł/zadzwonił i przedstawił sytuację, bo nie po to się płaci gruby hajs żeby zostać na lodzie.

Krul-Mateusz
Użytkownik torch.pl

Miejsce pobytu: Poznań

Ignoruj
« Odpowiedz #10 : 2019-02-08, 21:12:58 »

Wsadź w tą latarkę normalnego akusa bez bezpieki.

Cerber ty w ogóle miałeś H2R? Cheesy
A co jak Ci Wam powiem, że wsadzenie od tak 30Q czy innego VTC6 nie pomoże, bo uwaga latarka nie będzie świecić? H2R posiada w dupce takie durnowate zabezpieczenie, więc trzeba się nakombinować, żeby je obejsć.

https://i.imgur.com/dYeijsRl.jpg
Problem z Olight H2Nova

https://i.imgur.com/WBpE85Ml.jpg
Problem z Olight H2Nova
- magnesik co prawda działa, ale ma dużą rezystancję
https://i.imgur.com/SFukXKRl.jpg
Problem z Olight H2Nova
- zaś zamówione od @Smokuxx1987 GA z plusikiem nie działają

Reasumując - zamiast wklejać byle link do sklepu, lepiej nakierować na jakieś konkretne ogniwo, które będzie kompatybilne z tą latarką jak np. Samsung 30Q z fabrycznie wystajacym plusem.
www.banggood.com/4PCS-Samsung-INR18650-30Q-3000mAh-Unprotected-Button-Top-18650-Battery-p-1067185.html?p=1V151010850342015015&cur_warehouse=CN

@Slepowron polecam przejść się do miliatriaów z latarką i pogadać tam z nimi. Podobnie jak @1984 nie sądze, aby 2 ogniwa Ci na raz sfiksowały. A jeśli jednak to jest duża szanse, że będą mieli jakiś sprawne ogniwo, na którym sprawdzisz latarkę i bedziesz wiedział co jest przyczyną.

« Ostatnia zmiana: 2019-02-08, 21:33:10 wysłane przez Krul-Mateusz » Zapisane

"Mieć rację godzinę wcześniej niż inni: przez godzinę być uważanym za element aspołeczny." ~Antoine de Rivarol
Cerber
Opinii: (10)
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #11 : 2019-02-08, 22:52:14 »

Cerber ty w ogóle miałeś H2R? Cheesy

Nie i za darmo bym niechciał takiego dziadostwa.  Grin
 Ale miałem akumulatorki protected oligha
Testowałem rozbierałem.
  I szczerze Odradzam takich zakupów Kompletny szmelc .
  Jeb..ce wiedzą jak naciągnąć klienta.

sałron
Opinii: (63)
Mieszkaniec torch.pl

Miejsce pobytu: CIeŃ

LorD CIemŃości

Ignoruj
« Odpowiedz #12 : 2019-02-09, 12:46:15 »

Reasumując - zamiast wklejać byle link do sklepu, lepiej nakierować na jakieś konkretne ogniwo, które będzie kompatybilne z tą latarką jak np. Samsung 30Q z fabrycznie wystajacym plusem.

Akurat te ogniwa też nie dają gwarancji kompatybilności. Plus jest na oko zbyt szeroki i niski...

Nadmiar światła umniejsza istnienie.   [Czesław Miłosz]

SPRZEDAMCZOŁÓWKA KLARUS TITANIUM H1A 550lm 1x 14500/AA
1984
Mieszkaniec torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #13 : 2019-02-10, 00:41:15 »

W sumie, jak by tak ściągnąć trochę koszulki przy plusie, to można by ładować zwykłe 18650 Roll Eyes I jaki dreszczyk emocji by był przy noszeniu takiej czołówki Evil

W ogóle opłaca się kupować ogniwa od majfrenda?
30Q są na miejscu po 18,91pln/szt.

http://www.batimex.pl/towar.php?idtowaru=6063

Strony: 1   Do góry
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  
Tagi:

Skocz do: