2019-07-18, 17:22:44 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1 2 Ostatnia +   Do dołu
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  
Autor Wątek: Który z Olight?  (Przeczytany 2034 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
karol123pl
Opinii: (0)
Świeża krew
*

Ignoruj
« : 2019-02-03, 15:20:09 »

Heja,

Poszukiwana pierwsza latarenka do 200 zł. Z przyczyn takich i takich ma być to Olight. Służyć ma mi głównie w razie potrzeby w domu i na rower.  Wymóg koniecznie ok. 1k lumenów. Wpadły mi w oko trzy modele:

- S2 Baton 950 lumenów - 140zł, w zestawie sama smyczka. Do 200zł zamknę się z ładowarką i aku 18650;

- M1X Striker 1K lumenów - 170zł, smyczka, 2x baterie Cr123;

- M2T Warrior 1.2K lumenów - 199zł, smyczka, 2x baterie Cr123a, pouch;

W przypadku nr 2 oraz 3, chwilowo będę się musiał zadowolić słabszym działaniem dopóki nie dokupię aku i ładowarki. Pytanie, czy jest sens kupować coś innego niż pozycja nr 1? Jeżeli tak, dlaczego? Duża jest różnica między 950 a 1200 lumenów?

Edit. Doszukałem się jeszcze Olight S1R II Baton. Wszystko w zestawie za 200zł ale na minus mała pojemność baterii?
« Ostatnia zmiana: 2019-02-03, 16:27:15 wysłane przez karol123pl » Zapisane
Ryzbor
Nowy użytkownik
*

Miejsce pobytu: miasto doznań

Ignoruj
« Odpowiedz #1 : 2019-02-03, 17:05:09 »

Można spytać czemu to musi być akurat Olight? To dość średniawe latarki, mają kilka znośnych modeli oraz sporo gównianych, jak choćby wspominany przez Ciebie S1R II Baton, bo nie wiem jak inaczej określić latarkę za niemałą przecież kwotę 200zł która świeci niebieskim światłem 7000 kelwinów oraz nie ma ochrony przed rozładowaniem ogniwa którą posiada już nawet Convoy S2+ za śmieszne 50zł.
Z takim budżetem lepszym wyborem byłby zakup (modowanego) Convoya, Skilhunta H03  lub Zebry H600Fw Mk II po nagięciu budżetu o około 20zł zyskując latarkę która jest tak dwa razy lepiej wykonana od Olighta.  
FYI dobre ogniwo to koszt 10zł, ładowarka drugie tyle.
« Ostatnia zmiana: 2019-02-03, 17:06:46 wysłane przez Ryzbor » Zapisane
karol123pl
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #2 : 2019-02-03, 17:44:35 »

Głównie dlatego, że mam sklep militaria pod nosem i tam wszystko jest Tongue Skillhunt nie podoba mi się przez jego kszałt. Modowany Convoy od kogoś czy sklep jest jakiś?
sp5it
Opinii: (2)
Użytkownik torch.pl

Miejsce pobytu: Beeftown

Ignoruj
« Odpowiedz #3 : 2019-02-03, 18:47:29 »

Na allegro. Rozważałeś zakup wysyłkowo z Chin? Do 200pln można kupić naprawdę zacne światełko.
Zajefajny Emisar jest u nas w sklepiku i zjada te Olighty na śniadanie.
M

Surefire U2 MC-E, TK35@4A, Quark Mini Ti AA, Solarforce M3 XP-L HI@7A, Armytek Predator PRO 2.5, K40M@7A, Astrolux A01,
karol123pl
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #4 : 2019-02-03, 18:50:29 »

Wole stacjonarnie, jakoś nie ufam skośnookim. Poza tym mniej problemów z wysyłką, gdyby okazał się bubel.

Przyznam szczerze, że im więcej czytam i szukam, tym bardziej głupieje Cheesy zenflare, utorch, skilhunt... Może faktycznie przełamać się na kątówkę H03...?

Mówisz o tym Emisar d4?
sp5it
Opinii: (2)
Użytkownik torch.pl

Miejsce pobytu: Beeftown

Ignoruj
« Odpowiedz #5 : 2019-02-03, 18:53:40 »

Tak, D4. Miałem wypożyczonego na testy, super latarka.

Surefire U2 MC-E, TK35@4A, Quark Mini Ti AA, Solarforce M3 XP-L HI@7A, Armytek Predator PRO 2.5, K40M@7A, Astrolux A01,
Ryzbor
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #6 : 2019-02-03, 18:59:20 »

Błąd. Kątówki mają takie być, z resztą to narzędzie które ma robić robotę a nie wyglądać, ale mniejsza o to. Tak z pamięci to modowane S2+, w tym z optyką eliptyczną dedykowaną pod rower sprzedaje Greg krypton.pl, Damian z "Latarki CONVOY modyfikowane" na FB oraz chyba smokuxx1987. Od siebie polecę z całego serduszka diodę XPL-HI 5D.

Jak dla mnie legendarne H03 będzie najlepszym wyborem.

Emisar D4 jest zajefaną latarką, tylko trzeba pamiętać że to zabawka którą można sobie łatwo zrobić krzywdę lub się oparzyć, bo jej moc dosłownie wypala dziury. Zdecydowanie nie nadaje się jako pierwsza poważna latarka.  
karol123pl
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #7 : 2019-02-03, 19:14:29 »

Oglądałem właśnie na YT, jest moc Tongue

W sumie chyba posłucham bardziej doświadczonych. Pomyślę nad H03 i obczaję jeszcze Convoy'e jak zostanę dodany na FB. Odpuszczam moje bzdetne pomysły Tongue
Krul-Mateusz
Użytkownik torch.pl

Miejsce pobytu: Poznań

Ignoruj
« Odpowiedz #8 : 2019-02-03, 19:40:02 »

Proponowałbym zakup Convoya C8+ (70-80zł). Do tego przyda Ci się dobre ogniwo pokroju Sanyo GA (~20zł) i jakaś prosta ładowarka jak np. Liitokala Li-100. Myślę, że taki zestaw spokojnie Cię zadowoli. Jeśli jednak z czasem stwierdzisz, że potrzebujesz czegoś mocniejszego - wtedy możesz odezwać się do Michała (@Smokuxx1987). Wstawi Ci inny sterownik i diodę XHP-50.2. Taka modyfikacja przełoży się na wzrost ilości światła do około 2500lm i powinna wynieśc Cię jakąś stówkę.

Co się tyczy Emisara D4 - jest to znakomita latarka, jednakże skierowana dla bardziej świadomych użytkowników, majacych wyrobione pewne nawyki np. odkręcania dupki przed schowaniem latarki. Dlatego też jej zakup odłożyłbym w czasie.

https://www.youtube.com/watch?v=kD0v66JwhqQ

"Mieć rację godzinę wcześniej niż inni: przez godzinę być uważanym za element aspołeczny." ~Antoine de Rivarol
RBT
Użytkownik torch.pl
**

Ignoruj
« Odpowiedz #9 : 2019-02-03, 21:37:24 »

Do domu C8+ nie za bardzo się nadaje. Na rower, raczej tylko jako długie. W tej roli Olight S2 baton sprawdzi się o wiele lepiej. Sklihunta H03 do domu jak najbardziej można polecić, jednak jako oświetlenie rowerowe będzie musiał pracować całą mocą by mieć jako taki zasięg. Modowany Convoy S2+ może być dobrym rozwiązaniem, lecz jest przesadnie ciężki.
Krul-Mateusz
Użytkownik torch.pl

Miejsce pobytu: Poznań

Ignoruj
« Odpowiedz #10 : 2019-02-03, 22:25:55 »

Modowany Convoy S2+ może być dobrym rozwiązaniem, lecz jest przesadnie ciężki.

Tylko, że w S2+ nic fajnego nie wsadzisz, ze względu na problem z dostępnością boostów 17mm. A wpychanie jakiegoś shitu, dla paru trybów więcej modowaniem dla samego modowania - bez sensu.

"Mieć rację godzinę wcześniej niż inni: przez godzinę być uważanym za element aspołeczny." ~Antoine de Rivarol
misiojedzie
Świeża krew
*

Miejsce pobytu: Będzin

Ignoruj
« Odpowiedz #11 : 2019-02-03, 22:29:25 »

Można spytać czemu to musi być akurat Olight? To dość średniawe latarki, mają kilka znośnych modeli oraz sporo gównianych, jak choćby wspominany przez Ciebie S1R II Baton, bo nie wiem jak inaczej określić latarkę za niemałą przecież kwotę 200zł która świeci niebieskim światłem 7000 kelwinów oraz nie ma ochrony przed rozładowaniem ogniwa którą posiada już nawet Convoy S2+ za śmieszne 50zł.
Z takim budżetem lepszym wyborem byłby zakup (modowanego) Convoya, Skilhunta H03  lub Zebry H600Fw Mk II po nagięciu budżetu o około 20zł zyskując latarkę która jest tak dwa razy lepiej wykonana od Olighta.  
FYI dobre ogniwo to koszt 10zł, ładowarka drugie tyle.

Hej, wiem że dużo zależy od punktu widzenia ale nie do końca się zgadzam z tym co napisałeś na temat S1R II

Zacznę od tego że również uważam że ta latarka nie nadaje się na rower. Są inne sprawdzone modele choćby wymieniony przez Ciebie Convoy S2.

A kupiłem tego olighta jako latarkę do kluczy po wieloletnim używaniu fenixa e05 i jako zwykły użytkownik jestem bardzo zadowolony, choćby ze względu na samą różnicę między tymi dwoma modelami. zdaję sobie sprawę że nie jestem maniakiem latarkowym, moja wiedza na ten temat też nie jest zbyt duża (ma być praktyczne, ładne i działać). co byś w takim razie polecił nie przekraczającego ceny tej latarki w rozmiarze 5-6 cm długości, o podobnej mocy i wyglądzie z ładowaniem indukcyjnym, podobnym klipsem, magnesem i wskaźnikiem poziomu akumulatora? to były funkcje których szukałem. inny olight (szukałem w ich ofercie bo akurat bardzo podobają mi się te latarki) był zbliżony rozmiarem, 50 zł tańszy, nie miał ładowania indukcyjnego, co jest akurat jeszcze do przebolenia (chociaż im łatwiej tym lepiej, tu nie muszę nic odkręcać żeby wymienić aku, nawet nie muszę od kluczy odpinać), na trybie 60 lm świecił 6h zamiast 3h40m jak S1RII ale nie posiadał wskaźnika naładowania co jest dla mnie akurat dość ważne (nie muszę o niczym pamiętać, urządzenie samo da znać). Szukałem latarki w kwocie 150-200 zł dostępnej w polskim sklepie, przejrzałem też ofertę Fenixa jednak nie mieli nic ciekawego. Miałem też okazję kiedyś pobawić się Olightem S2 i wpadła mi w oko tylko rozmiar nie ten.

nie chcę się czepiać, po prostu uważam że dla wielu osób rozwiązania "sklepowe" są wystarczające. mam fajną, ŁADNĄ latarkę o wystarczającej dla mnie mocy, 5 letnia gwarancja, praktycznie bezobsługowy sprzęt...potrzebuję światło - wyciągam klucze z kieszeni wciskam guzik i mam. dioda zmienia kolor - przyklejam magnes i ładuję. absolutne minimum pie*****nia, super dla kogoś kto traktuje latarkę jako po prostu przedmiot codziennego użytku. czego więcej chcieć?

Ale oczywiście chętnie poczytam Wasze porady, to na pewno nie jest moja ostatnia latarka, po to się rejestrowałem Smiley

pzdr
« Ostatnia zmiana: 2019-02-03, 23:57:02 wysłane przez misiojedzie » Zapisane
Ryzbor
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #12 : 2019-02-04, 13:09:47 »

A z czym konkretnie się nie zgadasz? Bo brak LVP i niebieskie 7000K to poważne wady których nie idzie obronić.

Baton S2 dupy nie urywa, już H03 jest lepsze mając niemal identyczny rozmiar. Miałem oba.

Rozwiązania "sklepowe" są dla osób które same do końca nie wiedzą czego chcą i wolą sobie nie zadawać trudnych pytań typu "jaka barwa światła mi najbardziej odpowiada" tylko chcą mieć latarkę na wczoraj i od ręki. To narzędzie, ma działać a nie wyglądać. Convoye, Skilhunty, Zebry czy Armyteki są tak samo, ale raczej nawet bardziej bezobsługowe. Czego chcieć więcej? Dobrego UI i ładnej barwy światła jak na fotce z kotkiem. Taki efekt mamy już w S2+ za 53zł z diodą high-CRI, to nie są drogie rzeczy.  

https://i.imgur.com/A967asb.jpg
Który z Olight?

Jeżeli koniecznie szukasz malucha to rozważ Fenixa E16. Jest niemożliwie mały, chyba najmniejszy w swojej klasie zasilania, oraz ma bardzo ładną ciepło-neutralną barwę światła. IMO o wiele ciekawsza opcja od Batonów.

Zaś jeżeli kręcą Cię użytkowe latarki to rzuć jeszcze okiem na Zebralight H600Fw Mk II (kątówka) oraz SC64w HI (ręczna), są to najmniejsze latarki na co prawda 18650 ale za to skrajnie niezawodne i użytkowe. Budżetowa alternatywa to wspominany wcześniej H03.

Jeszcze jest legendarna kieszonkowa rakieta 4300 lumów Evil z idealnym UI (płynna zmiana jasności) za śmieszne pieniądze: Emisar D4 na diodach XPL-HI 5D/XPG-2 5D.
« Ostatnia zmiana: 2019-02-04, 13:32:10 wysłane przez Ryzbor » Zapisane
misiojedzie
Świeża krew
*

Miejsce pobytu: Będzin

Ignoruj
« Odpowiedz #13 : 2019-02-04, 13:33:17 »

Fenix bardzo ciekawy, choć brak wskaźnika naładowania to dla mnie trochę problem. plusem jest że fabryczny akumulator da się w razie czego zastąpić baterią ze sklepu. barwa światła kompletnie mi nie przeszkadza, nie ma to dla mnie znaczenia no i nie wiem co to LVP. teraz i tak już nic nie kupię bo nie stać mnie na nową latarkę co kilka dni Cheesy
Ryzbor
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #14 : 2019-02-04, 13:42:00 »

Nie przeszkadza Ci (jeszcze) bo nie widziałeś na żywo jak świeci dobra dioda - klasyk  Grin

Low Voltage Protection - odcinanie napięcia przez sterownik przy około 2.8V aby ochronić ogniwo przed głębokim rozładowaniem które je permanentnie uszkadza. Włączy Ci się latarka bez LVP w plecaku i po odpowiednio długim czasie ogniwo może być wyrzucone do kosza. Tak na ironię S2+ za 50zł ma LVP a S2RII nie ma... bo nie  Tongue
« Ostatnia zmiana: 2019-02-04, 13:49:18 wysłane przez Ryzbor » Zapisane
Strony: 1 2 Ostatnia +   Do góry
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  
Tagi:

Skocz do: