2019-09-18, 22:10:45 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1 2 Ostatnia +   Do dołu
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  
Autor Wątek: Jaką czołówką zastąpić Fenix HP30?  (Przeczytany 3786 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
Marek z lasu
Opinii: (0)
Świeża krew
*

Ignoruj
« : 2018-11-19, 20:02:43 »

Witajcie.

Jak widać po ilości postów jestem nowy, więc najpierw dzień dobry wszystkim forumowiczom!

Proszę o pomoc: jaką czołówkę polecacie zamiast Fenix HP30?

Miałem ją parę lat, bardzo lubiłem jej moc i możliwość załadowania pojemnych akumulatorów. Niestety po pewnym czasie zaczęła wyłączać się podczas poruszenia/zgięcia kabla i dlatego nie chciałbym już tego modelu (chyba, że z waszych doświadczeń wynika, że to się prawie nigdy nie zdarza a ja miałem felerny egzemplarz). Dzisiaj zgasła a ja niechcący przeciąłem nożycami kabel zasilający i już całkiem jest kaput.

Zatem szukam czołówki o podobnych parametrach: na akumulatory 18650 (mam wciąż nowe i do nich szybką ładowarkę), min. 500 lm (fenix ma turbo 900 i czasem się przydawało) i mogłaby mieć dyfuzor światła (chociaż mój fenix go nie miał i żyłem). Taką sobie wymarzyłem, bo mieszkam w lesie gdzie nie ma lamp ulicznych i dobra czołówka to codzienne narzędzie Smiley

Jest coś takiego na świecie dobrej jakości?
Scenic
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #1 : 2018-11-19, 20:10:42 »

Fenix hp30R?

Zawsze masz gwarancję na nowy sprzęt. Fenix daje 5 lat.

Jak nie lubisz kabelków to np. acebeam h15 / h30   Lub jakąś zebre .  Np. H600w Mk III XHP35

Lub naprawa twojej lapmki. Mogę pomóc.   Został Mi nawet zapasowy driver do niej.  Obecnie mam HP30R   z fenixów.
« Ostatnia zmiana: 2018-11-19, 20:57:13 wysłane przez Scenic » Zapisane
Marek z lasu
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #2 : 2018-11-19, 21:33:40 »

Super, dzięki za szybką odpowiedź! Kable mi nie przeszkadzają, tylko zastanawiałem się czy Fenixy mają często problem z zasilaniem w kablu, bo nigdy nie miałem drugiej latarki tej firmy i nie mam porównania.

Obejrzę to co polecasz oprócz Feniksa no i muszę podjąć decyzję Smiley

Próbowałem na szybko połączyć przecięte kable w tym hp30 i ale nie wiem dlaczego nie udało mi się przywrócić zasilania, szybko się poddałem bo już wcześniej były problemy i się wyłączała ni z gruchy ni z pietruchy. Przed przecięciem kabla w ogóle nie przyszło mi do głowy żeby sprawdzić kartę gwarancyjną - byłem przekonany że są jakieś maks 2 lata, a nie 5! Czołówkę kupiłem w 2015, więc by się załapała  Sad   
RBT
Użytkownik torch.pl
**

Ignoruj
« Odpowiedz #3 : 2018-11-19, 21:51:15 »

Generalnie kabel po jakimś czasie zacznie sprawiać kłopoty. Wymienione wyżej czołówki będą świecić znacznie szerzej od HP30, do rozważenia dodałbym jeszcze Nitecore HC 30. Ma dość skupione światło i do lasu, gdy niekiedy trzeba świecić dalej, może okazać się lepsza. Jest też stosunkowo niedroga.
Marek z lasu
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #4 : 2018-11-19, 22:06:57 »

Hm. To że te Zebry i Nitecory można wykorzystać jako zwykłą ręczną latarkę to kuszące rozwiązanie. Tylko jak jest ze stabilnością tych silikonowych mocowań? Np. podczas przeciskania się na spacerach z psami albo za grzybami w nocy przez gałęzie i wysokie krzaki latarka nie będzie się obracać w uchwycie?

No i nie mogę zrozumieć z opisu Zebr jaki jest czas świecenia. Tak to jest podawane:

"Parametry oświetlenia i czasy
Wysoki:     H1   1616 Lm (PID), H2 1010 Lm (PID) / 579 Lm (PID) / 305 Lm
Średni:      M1  147 Lm   lub   M2 65 Lm / 9.9 Lm
Niski:         L1   3,4 Lm   lub   L2 1.06 Lm / 0.3 Lm / 0.08 Lm
Tryb stroboskopowy: 0.2Hz tryb niski / 0.2Hz tryb H1 / 4Hz tryb H1 / 19Hz tryb H1"
1984
Opinii: (16)
Mieszkaniec torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #5 : 2018-11-19, 22:31:07 »

Tu masz opis sterowania w Zebrach:

https://www.torch.pl/forum/index.php/topic,62868.0.html

Ale tam nie ma podanych czasów święcenia...
Cudów nie ma w maksie nie poświeci nawet 30min.
3 najwyższe tryby mają kontrolę temperatury (PID), jak zrobi się za gorąco to zacznie świecić z mniejszą mocą.

Wolność, Równość, Braterstwo

"Na­leżenie do mniej­szości, na­wet jed­nooso­bowej, nie czy­ni ni­kogo sza­leńcem. Is­tnieje praw­da i is­tnieje fałsz, lecz dopóki ktoś upiera się przy praw­dzie, na­wet wbrew całemu światu, po­zos­ta­je nor­malny. Nor­malnosć nie jest kwes­tią statystyki. "
sałron
Opinii: (63)
Mieszkaniec torch.pl

Miejsce pobytu: CIeŃ

LorD CIemŃości

Ignoruj
« Odpowiedz #6 : 2018-11-19, 22:38:35 »

Marek z lasu,
Analogiczną alternatywą dla HP30 jest HC70 Nitecore-a:
https://flashlight.nitecore.com/product/hc70

PS. Zazdroszczę mieszkania w lesie... Roll Eyes
« Ostatnia zmiana: 2018-11-19, 22:40:07 wysłane przez sałron » Zapisane

Nadmiar światła umniejsza istnienie.   [Czesław Miłosz]

SPRZEDAMCZOŁÓWKA KLARUS TITANIUM H1A 550lm 1x 14500/AA
Dominik
Kierownik
Opinii: (3)
*

Miejsce pobytu: Wrocław

« Odpowiedz #7 : 2018-11-19, 22:43:53 »

Proszę o pomoc: jaką czołówkę polecacie zamiast Fenix HP30?

Miałem ją parę lat, bardzo lubiłem jej moc i możliwość załadowania pojemnych akumulatorów. Niestety po pewnym czasie zaczęła wyłączać się podczas poruszenia/zgięcia kabla i dlatego nie chciałbym już tego modelu (chyba, że z waszych doświadczeń wynika, że to się prawie nigdy nie zdarza a ja miałem felerny egzemplarz). Dzisiaj zgasła a ja niechcący przeciąłem nożycami kabel zasilający i już całkiem jest kaput.

A nie chcesz wymienić kabla ?  Grin

Marek z lasu
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #8 : 2018-11-19, 23:04:57 »

A nie chcesz wymienić kabla ?  Grin

Właściwie czemu nie? Tylko jak, gdzie, co? Cheesy Pracuję z drewnem i na elektryce znam się nie wiele. W stołowej lampce czy w grubościówce wymienię bez trudu, ale w czołówce to tylko próbowałem na szybko połączyć kable złączkami żelowymi, bo nawet nigdy nie lutowałem. Gdyby nie to, że wcześniej szwankował, to w spróbowałbym jeszcze skręcić przewody i zaizolować termokurczliwą koszulką Smiley

sałron
PS. Zazdroszczę mieszkania w lesie...
Żyje się super, ale w noc bezksiężycową bez latarki można wyrżnąć się o korzeń czy kamień i runąć na ziemię. Chociaż, ciekawostka, zdarzyło mi się to tylko raz przez 10 ostatnich lat.
Scenic
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #9 : 2018-11-19, 23:44:29 »

Jak chcesz z naprawić lampkę to daj znać na PW.   Szczegóły do uzgodnienia.
Krul-Mateusz
Użytkownik torch.pl

Miejsce pobytu: Poznań

Ignoruj
« Odpowiedz #10 : 2018-11-20, 00:38:15 »

Miałem Nitecora HC70 i mi się spalił Tongue. Jednakze musze zaznaczyć, że był to sampel przedprodukcyjny. Możliwe, że miałem pecha i jeśli były jakieś problemy to już dawno je usunęli.
A tak to bardzo fajna czołówka. Kable mają bardzo grube - solidnem, nylonowe oploty. Sam powerbank jest znkomicie wykonany, a duży klips pozwala przypiać go do pasa. Jedyne co mi w niej przeszkadzało to zimna barwa światła i ciasne skupienie wiązki. Preferuję, gdy czołówki świecą bardzo szeroko - oświetlając całą przestrzeń do okoła mnie, a nie tylko punkt, w który kieruje swój wzrok.

Tylko jak jest ze stabilnością tych silikonowych mocowań? Np. podczas przeciskania się na spacerach z psami albo za grzybami w nocy przez gałęzie i wysokie krzaki latarka nie będzie się obracać w uchwycie?

-Miałem Zebre H600Fc MK4 i H600Fw MK2 - i nic mi się nie obracało.

Co ciekawe nie padło tu jeszcze stwierdzenie "kup Wizarda PRO" - dziwne... jakby nie to forum. No, więc to moja propozycja. Wizard jest zauważalnie mniejszy od Fenixa (brak batterypacka), zasilanie stanowi jedno ogniwo 18650. Jako, że pisałeś, że masz ich zapas, to raczej nie powinno stanowić problemu wziąć jednego czy dwa wkieszeń na zapas. Trybie turbo 2 (przeznaczonym raczej do chwilowego przyświecenia) emituje 1500lm o bardzo ładnej ciepławej (~4000K) barwie.

"Mieć rację godzinę wcześniej niż inni: przez godzinę być uważanym za element aspołeczny." ~Antoine de Rivarol
Marek z lasu
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #11 : 2018-11-20, 02:19:16 »

Co ciekawe nie padło tu jeszcze stwierdzenie "kup Wizarda PRO" - dziwne... jakby nie to forum. No, więc to moja propozycja. Wizard jest zauważalnie mniejszy od Fenixa (brak batterypacka), zasilanie stanowi jedno ogniwo 18650. Jako, że pisałeś, że masz ich zapas, to raczej nie powinno stanowić problemu wziąć jednego czy dwa wkieszeń na zapas. Trybie turbo 2 (przeznaczonym raczej do chwilowego przyświecenia) emituje 1500lm o bardzo ładnej ciepławej (~4000K) barwie.

Może i racja. Zawsze batterypackiem musiałem zająć jakąś kieszeń, a jak pracuję po zmierzchu o tej porze roku np. kończąc stawianie ogrodzenia to każda kieszeń wolna się przydaje, a znowuż kabel ciągle o coś zahaczał, jeśli nie schowałem go pod kurtkę.
Turbo używam sporadycznie żeby coś wyszperać na odległość, więc długo nie święcę tzn. chwilowe przyświecenie jest ok.

No to mam już paletę sugestii i propozycji - w granicach od 200zł+ do 500zł i jest z czego wybierać Smiley Dzięki wszystkim za pomoc!
Ryzbor
Nowy użytkownik
*

Miejsce pobytu: miasto doznań

Ignoruj
« Odpowiedz #12 : 2018-11-20, 11:06:23 »

Wszelkie Fenixy, Nitecory, Jetbeamy na start bym sobie odpuścił ponieważ nowoczesne kątówki oferują lepsze parametry w lepszej formie. Z sensownych, użytkowych czołówek do lasu masz wybór pomiędzy:

- Zebrą H600Fc Mk III, czyli bezawaryjna generacja w dobrej cenie z przyjemnym ciepło-neutralnym światłem 4000K i całkiem wysokim CRI85, choć ze specyficznym UI

- Wizardem CRI, o ciepłym świetle 3000K i wysokim CRI 90+, moim zdaniem świetne do lasu, tylko z małą mocą 700lm, recenzja by 1984: https://www.torch.pl/forum/index.php?topic=62521.0

- Wizardem Pro Warm White, o przyjemnej barwie światła, dużej mocy i dobrej wydajności.
« Ostatnia zmiana: 2018-11-20, 11:08:02 wysłane przez Ryzbor » Zapisane
RBT
Użytkownik torch.pl
**

Ignoruj
« Odpowiedz #13 : 2018-11-20, 17:34:53 »

Rodzi się pytanie czy Marek z lasu potrzebuje stosunkowo dalekosiężnej czołówki pokroju Fenixa HP30 czy innej. Do stawiania ogrodzenia szerokoświecący Wizard będzie lepszy, choć niekoniecznie żółty 3000K Tongue.
Ryzbor
Nowy użytkownik
*

Miejsce pobytu: miasto doznań

Ignoruj
« Odpowiedz #14 : 2018-11-21, 11:11:40 »

Jak ma być dalekosiężna to Zebra H600w Mk III z reflektorem będzie lepsza od HP30. A tam, może i Wizard CRI jest żółty ale świeci przyjemnie w lesie i ładnie przesyca zieleń. Choć Wizard PRO sprawdzi się lepiej jako czołówka uniwersalna, ja bym brał pro. 
Strony: 1 2 Ostatnia +   Do góry
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  
Tagi: com torch

Skocz do: